bugün

kaostan gelen düzen manasına gelen latince cümle.
ing. chaos from order
texx mars'ın illuminati adlı kitabında bahsettiği dünyayı yöneten bir avuç insanın, dünyayı kontrol altında tutmak için kullandıkları yöntem.
(bkz: ordo ad chao)
masonLukta kuLLanıLan bir terimdir.. 33. dereceye uLaşan masonLara veriLen madaLyonda bu yazı yazmaktadır..
yeni dünya düzeninin şiarıdır.
--spoiler--
kaos yarat ve düzeni tekrar kuracak yolu göster. kendi düzenini.
*
--spoiler--
illuminati'nin sloganı.
ordo= order(düzen), ab= after(sonra) ve chao=kaos kelimelerinde oluşur, kaostan sonra oluşan düzen anlamına gelir.
sayın rockefeller konuşmasının son kısmında kullanmıştır.
kaos imparatorluğu deyu bi kitap okumuştum zamanında. amerikayı tariflendirirdi yazar. afganistanı sikip uyuşturucu ticaretini düzenlerler, ırakta petrole, israilde silaha, her savaşta ilaca boğarlar hepimizi.

düzeni bozarlar, düzeni vaat ederek yönetirler.

toplumsal sınıflar, emek, üratim, değer hepsi yalandır. doğada her şey var zaten amına koyim neyi üretiyorsunuz?

iki sınıf vardır, yönetenler ve yönetilenler. düzen denilen şey yönetenlerin kurallarıdır. kurallar ömrünü tamamladığında yenilerini koyarlar.

komünizm, kapitalizmin alternatifi değildir. kuralların alternatifi başka kurallardır. seçme hakkı bizimdir ancak sadece kuralları. kuralları koyanlar hep aynıdır. rockfeller de bi kaç köklü aileden, yönetenlerden biri; başlıktaki afilli latince de durumun özeti.
dan brown'un ekmek yediği sözlerdendir.en son kayıp sembol kitabında görülmüştür.
sistem güzel işliyor, önce ortalığı karıştırıyorsun sonra düzenin senden olduğuna ikna ediyorsun.
ben gidersem ortalık karışır düzen bozulur (bkz: apres moi le deluge) sözünün bir önceki adımı gibi de denebilir.
An itibariyle olandır.
dünya'yı yöneten güçlerin mottosu. gidişat çıkarlarına uymuyorsa bir araya gelerek işlerine geldiği gibi bir dünya yaratmaya çalışırlar.
Komplo teorileri ile yanlış bir şekilde açıklanan kelime öbeği.
Zamanında spekülatif mason dernekleri çok dağılmıştı, bir nevi kaos ortamı oluşmuştu.
Bunların önemli bir kısmı belli bir masonik yapı içinde, hem öğretileri hem de kurumlarıyla kendilerine yer buldular.
Böylelikle masonluk minimum hizipleşme, maksimum geleneğib korunması amacını belli bir nizam içinde sağlamıştır, muntazam kalmıştır.
(ordo=nizam= tarikat demektir; "masonic order" gibi.)