bugün

siyasi mayın. asıl önemli olan, bu mayını, odatv ve chp'ye koyanların ne kadar tehlikeli ve gözlerini ne kadar hırs bürüdüğüdür. maazallah, baykal ve kılıçdaroğlu yanından geçmişler.
yeni derin devletin fadime şahin'i.
fadime şahin'in ırmağın karşı tarafındaki çift yumurta ikizi.

edit: ekşiden arak yapmışız iftirası yedik sayesinde. kardeşim benim vaktim az, buradan başka sözlük takip ettiğim yok ama işin en önemli kısmı bu ekşi ezikliğinin can sıkması. iklim bayraktar'ın teke tek'deki konuşmasını izleyen ortalama zekalı ama siyasetle biraz ilgili ve 28 şubat sürecini hatırlayan herkesin yapabileceği bir kıyaslamadır bu. nedir bu ekşi ezikliği bu sözlükteki anlamıyorum.
freud yaşasaydı bir düzine* psikanaliz seansı yapardı bu kişiye. ama bu şahısa insanların inanabileceğini düşünen kişiler de ayrıca incelenesi varlıklar, bu kadar aptal değiliz, önümüze getirdiğiniz her kişiye de inanmayız. düzen anlaşılıyor ancak bir kadın olarak, dünya emekçi kadınlar gününde televizyonda canlı gerçekleşen bu tek kişilik tiyatroyu da tüm kadınların aklına ve kişiliğine hakaret sayıyorum.
teke tek'te izledim biraz. çelişkiler yumağıyla şeyler anlatıyor.

chp'yi seviyordum diyor, bakıyorsun çalıştığı yerler ihlas grubu ile alakalı, akp'nin arka bahçeleri ile alakalı. yaptıkları işlere baktım bir sempati falan bulamadım. bariz yalanlar söyleyerek chp'yi seven ama şimdi chp'ye karşı olan birisiyim siz e karşı olun havasıyla bir siyasi yaklaşım içinde. sen bırak gazeteciyi, siyasetçi bile olamazsın bu durumda.

bir yandan soner yalçın'ı tanımam diyor, lan nasıl işvereninin telefonunu bilmezsin, sende kayıtlı olmaz. sanki amk holdingde çalışıyor. bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilmesek yiyeceğiz.

belirli odakların chp aleyhine yönlendirmesinde olduğu çok açık. kendisi garip, hayatı garip, anlattıkları tutarsız ve saçma. çocuk kandırıyor sanki. ama yiyen de muhtemelen çoktur.

görülen o ki hem oda tv'yi, hem chp'yi komploya kurban ettiler. daha çok çıkacak bunun gibileri bu seçim sürecinde. ama eninde sonunda bir sik olmadıkları ortaya çıktığında haber yapılmayacak.

ben bu tip şeylere şöyle bakıyorum:

mesela 30'un üzerinde akp'li bakana, başbakana suikast haberi çıktı. gündem değişti, seçim zamanı mazlum oynandı vs. ama tek bir tutuklu bile olmadı, tek şüpheli girmedi emniyete. hepsi balon.

bu da bu balonu yaratan dış odakların ve işbirlikçilerin yeni oyunu sadece.

kaset olayı da balon çıkmıştı bu da balon çıkacak. sadece chp'nin kendi içindeki çekişmeleri böyle komplolarla başka zemine çekmeye çalışıyorlar o kadar.
odatv tarafından kullanıldıktan sonra kenara atılacağını anlayıp savunma reflekslerini çalıştırdığını düşünüyorum. soner yalçın gibilerin kimseye minnet duymayacağı aşikar, bu kadın da kendini korumaya çalışıyor.
cürmü kadar yer yakabilen kadın kişisi.
oda tv de diğer gazateciler tutuklanırken bu hanım gazeteci neden serbest bırakılmış. biraz düşünün neden serbest bırakılmış.
iklim bayraktar yada ayfer kaleli adı herneyse yaptıkları, ne yapmaya çalıştığı 3-4 günde ortaya çıkan kadın. 19 yaşındayken basın-yayın okumamış ama gazeteci olmak istiyor sonra ısrarları sonucu bir gazeteye giriyor ordan diğerine falan derken 38 yaşına geliyor ancak kendisinin ne basın kartı var nede kart için başvurusu daha da önemlisi ve bu olayları yapmasındaki sebep neredeyse 20 yıldır bu işin içinde olup adının hiç duyulmaması. sonra işsiz kalıyor odatv'ye başvuruyor ve kabul ediliyor henüz daha yeni girdiği odatv'deki görevi kendisini kesmiyor, daha iyi yerlerde olması gerktiğini düşünüyor ve çeşitli gazetecilere giderek gazetelerinde bedava köşe yazabileceğini söylüyor bu reddedilince muhabirlik de olur diyor ama bakıyor böyle olmayacak. adını duyurmak için en kısa yolu seçiyor deniz baykal'ın meclisteki odasına gidiyor deniz baykal kadının tavırlarından laubaliliğinden rahatsız oluyor ve gönderiyor ancak iklim bayraktar deniz baykal'ı aramayı sürdürüp evine davet ediyor. deniz baykal nasıl bir oyunun içine çekilmek istendiğinin farkında ve iklim bayraktar'ı tersliyor. baykal'dan umduğunu alamayan bayraktar ortaya çıkardığı belgelerle yıldızı parlayan kılıçdaroğlu'nun yanına gidiyor akp'li bir parti yöneticisi beni taciz etti eğer bir cihaz verirseniz bunu kanıtlayıp size getiririm diyor ancak kılıçdaroğlu'da bayraktar'a istediği cevabı vermiyor ne yapıyorsan kendin yap diyerek gönderiyor. eğer kılıçdaroğlu al sana cihaz dese, yap bakalım dese neler olurdu siz düşünebiliyor musunuz ben söyliyeyim chp genel başkanı koltuğunda başka biri oturur, kılıçdaroğlu'Nun siyasi hayatı biter ve iklim bayraktar kılıçdaroğlu'Nun siyasi hayatını bitiren muhabir olarak istediği şöhrete kavuşurdu. işte olay bu. ben o akp'Li bir parti yöneticisi beni taciz etti iddiasının da gerçek olduğunu düşünmüyorum o laf oltanın ucundaki yemdi sadece zaten anlaşıldığı kadarıyla iklim bayraktar kendisiyle konuşan her erkeğin onu taciz ettiğini düşünüyor.
son günlerde kendisiyle ilgili yazılan köşe yazıları:

oda tv'den yarı resmi açıklama : http://www.odatv.com/n.ph...esmi-aciklama--1003111200

oda tv'den resmi açıklama : http://www.odatv.com/n.ph...e-ilgisi-nedir-1103111200

rauf tamer : http://www.hurriyet.com.t...sp?yazarid=183&gid=61

mehmet tezkan : http://gundem.milliyet.co....2011/1362653/default.htm

muharrem sarıkaya : http://www.haberturk.com/...608960-bir-taciz-hikayesi

ahmet hakan : http://gundem.milliyet.co....2011/1363390/default.htm

emin çölaşan : http://www.haberprogram.c...m-ziyaretime-gelmisti.php
(img:#120336)
bugün ahmet hakan coşkun'un kendisi ile ilgili kaleme aldığı bir yazı vardır ve aşağı yukarı bu arkadaşın bir ruh hastası olduğunu ve dokunanın yandığını ifade etmektedir.
(bkz: nesrin baytok)
yazılan entrylerin birçoğunu haketmeyen bir kadın.

bir insan ünlü olmak isteyebilir, bunun için kadınlığını kullanabilir. bir yerlere gelmeye çalışabilir. hatta açık giyinerek karşısındakine kırıtarak mesaj da yollayabilir. daha geçenlerde "açık giyinen kadın karşısındaki erkeğin tacizine uğrarsa suçu biraz da kendinde arasın" diyen ilahiyatçı hocayı aforoz edenler, dediklerini çok çabuk unuttular.

bu kadın bir şekilde büyük haberler yapmak istiyor, mesleğinde yükselmek istiyor olabilir. chp'nin ileri gelenleri ile yakın ilişkiler kurmaya çalışıyor olabilir. fakat bunların hiçbiri tacize uğramasına sebep olmamalıdır.

taciz kelimesi ne demektir? aslında farkında olmadan sarfettiğimiz birçok laf tacize girer. mesela geçenlerde "çeşme güzelleri gelmiş" diye çeşmeye giden memurlara takılan birisi savcılığa şikayet edilince yaptığının önceleri taciz olmadığını iddia etse de gelip özür dileyerek konuyu kapatmıştı. toplumumuz bazı yaptıklarını normal zannediyor suç olduğunu farketmiyor.

--spoiler--
Madde 105 - (1) Bir kimseyi cinsel amaçlı olarak taciz eden kişi hakkında, mağdurun şikâyeti üzerine, üç aydan iki yıla kadar hapis cezasına veya adlî para cezasına hükmolunur.

(2) Bu fiiller, hiyerarşi veya hizmet ilişkisinden kaynaklanan nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle ya da aynı işyerinde çalışmanın sağladığı kolaylıktan yararlanılarak işlendiği takdirde, yukarıdaki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır. Bu fiil nedeniyle mağdur işi terk etmek mecburiyetinde kalmış ise, verilecek ceza bir yıldan az olamaz.
--spoiler--

laf atmak veya sözle tacizin cezası yukardaki gibi.

ülkemizde birçok kadın sözle veya elle tacize ugruyor. temas ile tacizin cezası 2-7 yıl. tecavüz olayı ise 7-12 yıl. yapılan araştırmalar ise tecavüze uğrayanların ancak %10-25'inin şikayetçi olabildiğini gösteriyor.

hiç düşündünüz mü neden tecavüze veya tacize uğrayan birisi neden şikayetçi olamaz? tacize uğrayan bir kadınla empati yapalım: şikayetçi olmak için karakola gidersiniz. dışarda bir nöbetçi olur. içerde ne işiniz olduğunu sorar ona uğradığınız olayı anlatmak zorunda kalırsınız. karakola girersiniz uygun görevli polis arkadaşı bulana kadar 2-3 kişiye daha durumu anlatırsınız. doğru kişiyi bulup bir de ona anlatırsınız. sonra savcılığa gidersiniz. savcıyı bulup derdinizi anlatmaya çalışırsınız. hastaneye gönderir, muayene yapacak doktoru ararken durumu bilmediğiniz insanlara anlatmaya devam edersiniz. sonra mahkeme olur, majhkemede durumu tekrar anlatıp durursunuz ve bunlar hem zaman alır hem aynı utancı defalarca yaşatır. birçok kadın bu şeyleri yaşamaktansa "olan oldu daha fazla bu utancı yaşamayayım" diyerek konudan kaçmaya çalışarak ruh sağlığını korumaya çalışıyor. zaten bizim toplumda erkek haklıdır, kadın kuyruk sallamasa birşey olmazdı. kadın başına gelenleri eşine ve patronuna anlatıyor. patronu dinlendiği için olay ortaya çıkıyor. birileri kadının komplo kurduğunu söylüyor veya kadının hafif bir kadın olduğu söyleniyor. şikayetçi bile olmadığı halde böyle yargılanan bir kadın şikayetçi olsaydı nasıl yargılardınız kimbilir? "bir kadın taciz veya tecavüzle suçluyorsa her zaman haklıdır". bu benim değil yargıtay'ın içtihadıdır. pekala biz erkekler bu duruma düşmemek için ne yapacağız? yeri gelirse tek başınayken asansörde kadın varsa binmeyeceksiniz. bir kadınla konuşurken, görüşürken tek başınıza olmayacaksınız. odada başkaları da olacak.

lütfen insanları sindirmeyelim ve adaletli olalım. bir kişi karaktersiz bile olsa ona yapılan bir suçu haklı çıkarmaz.
gazeteci olduğunu iddia eden, ancak kendini gazeteciliği ile değil kadınlığı ile duyurmuş hiçbir numarası bulunmayan gündem malzemesi.
Bir zamanlar Fadime Şahin vardı hatırlarsınız.Türkiye'nin en meczup gruplarından Aczimendiler'in lideri Müslüm Gündüz ile basılmıştı.Olayın tezgah olduğu yönündeki şüpheler; mevcut hükümetin apar topar değişmesi ve Erbakan'ın istifa etmesiyle iyice artmıştı.Hatırlarsınız ki o dönemde meydana gelen Susurluk kazası dolayısıyla derin devletin belki de en önemli ayağı olan ordu deşifre olabilirdi.Medya o dönemde ordunun bir birimi olan Batı Çalışma Grubu'nun sözcüsü gibi davranmaktaydı.Tüm bu olanların Nedim Şener ve Ahmet Şık gibi hükümet aleyhtarı gazetecilerin içeri alınmasından sonra yaşanması , iklim Bayraktar'ın da Fadime Şahin gibi bir gündem değiştirme malzemesi olduğu sonucuna götürmüyor mu ?
en son 9 mart 2011 günü anımsanan olayın odağındaki kişidir. toplumsal hafızamızın ne kadar zayıf olduğu, olayı hemen unutmamızdan bellidir. Bu kadar büyük bir komplo bile ne çabuk unutuluyor. her olayın çerez olduğu bir ülkeye yakışan isim çerezistan'dır.
ilginç konuşmalar; "sağlıklı olup ta hayatın hakkını vermen için bütün şartlar müsaitmiş". http://www.aktifhaber.com...k-diyaloglari-490130h.htm
vere vere bi hal olan gazeteci yazar.
oda tv iddianamesinde baykal'ın kulaklarını nasıl çınlattığına yer verilmiş.

http://www.internethaber....oyle-kufretti-375842h.htm
muharrem ince gibi kaliteli bir kişiliğe sahip iyi kalpli bir insan neden kendisi gibi birini, partideki önemli işleri açıklayacağı gazeteci olarak gördü anlamadım.
evet, muharrem ince o gece harbiden çok sarhoş olmalı. başka bir açıklaması olamaz.

(bkz: iftiracı gazeteci yoktur az votka vardır)