bugün

chp içindeki sobelerden birinin kahramanı.
hakkında bir türlü karara varamadığım gazeteci. bir yanım diyor ki (bir kısım) mankenlere özenmiş şöhret peşinde; diğer yanım diyor ki, evli barklı çocuklu namuslu niye böyle bir şey yapsın ki?
truva atına benziyor, sorgusu 15 dakika sürmüş, çok karışık, uzanlarla da 5 yıl çalışmış, ilginç bir kişilik. taciz çok çirkin bir şey iftira da çok çirkin, ama hiç inandırıcı değil. tacizi olduğu zaman açıklamalı ve hakkını aramalıydı. her gözaltı ve tutuklamadan sonra böyle bel altı senaryolar çok tanıdık ve bayat.
güneş yazarı rıza zelyut'un bugünkü yazısında chp'ye karşı kullanılan ajan gazeteci dediği kişi. yazı şöyle:

Dün yazdım: Seçimler yaklaşırken, iktidar; adliyeyi ve polisi kullanarak CHP'ye karşı komplo peşinde.
Bunun en açık kanıtı da Oda TV'ye karşı yürütülen operasyonda ortaya çıkan bilgiler.
Dünkü iktidar gazeteleri Oda TV ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında bağ kurmaya çalışıyorlardı.
Yine bunlar; Deniz Baykal'ı istifa ettiren Varan-1 isimli kasetin de buradan servis edildiğini söylemeye çalışıyorlardı. Elbette ki o kasetin hükümet yandaşı Vakit'in internet sitesinde yayımlandığını gizleyerek... işin içine PKK bile katılarak, Kılıçdaroğlu-PKK-Ergenekon üzerinden CHP'ye karşı kirli propaganda yürütülüyordu.

iKLiM BAYRAKTAR OLAYI

Anlaşıldığı kadarıyla CHP'ye karşı kurulan tuzakta Oda TV'de çalışan iklim Bayraktar Kaleli isimli o sarışın kadın kullanılmış.
Bu kadın; cazibesini de kullanarak ve gazeteci kimliği arkasına saklanarak CHP'nin içine sızmaya kalkışmış.
Dünkü haberleri hatırlayalım:
Oda TV muhabiri iklim Hanım; önce Deniz Baykal'la röportaj için görüşmüş...
iddiasına göre, Deniz Baykal, iklim Hanım'a sulanmış.
iklim Bayraktar bundan sonra Gürsel Tekin'i aramış; 'Deniz Baykal, beni taciz etti!' diye yakınmış...
iş bununla da kalmamış...
iklim Hanım; CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu da arayıp ondan randevu almış; görüşmüş.
Görüşmesinde; 'Baykal, bana tacizde bulundu. Yeniden görüşüp bu taciz işini kayda alayım. Bana bir dinleme aleti verin!' demiş.
Bu tür gizli kapaklı işlerden nefret eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu; 'Biz böyle bir şey yapamayız; ne yapacaksanız kendiniz yapın!' diye onu başından savmış.
iş bu kadarla da kalmıyor.
Baykal için gizli kayıt cihazı isteyen iklim Hanım; meğer o cihazla Kılıçdaroğlu ile yaptığı bu konuşmasını da kayda almış.
Yapılan bu işin adı gazetecilik değil ajanlıktır...
Elbette ki iklim Bayraktar telefonlarının dinlenildiğini de biliyor ya; bu konuyu sağla solla konuşmaya devam etmiş.
Örneğin; eski YARSAV başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nu da arayıp durumu anlatmış. Deniz Baykal'la görüşüp onu tuzağa düşüreceğini, bunu da Kılıçdaroğlu'na götüreceğini, ama Kılıçdaroğlu'nun bunu istemediğini söylemiş. Böylece de bu konuşmaların belge haline getirilmelerini sağlamış.
Olayı Gürsel Tekin, Soner Yalçın'a bildirmiş.
O da iklim Hanım ile konuşup 'Nedir bu iş?' diye sormuş.

SERBEST BIRAKILDI

Bu iklim Bayraktar Kaleli'nin önceki vukuatını da bilirsiniz. Basına yansıdığına göre; CHP Milletvekili Muharrem ince, güya içkili içkili bunun evine gelmiş; kendisine Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili gizli bir belge vermek istemiş; falan...
Kısaca özetlediğim bu haberler bir gerçeği gösteriyor:
iklim Bayraktar Kaleli; Oda TV'ye gazeteci gibi girmiş.
Amma kendi deyişi ile 'büyük balık yakalayıp ilgilisine teslim etmek' için çalışmış.
Bu süreçte de CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu tuzağa düşürmek için uğraşmış.
Bunu beceremeyince de kızmış gibi görünerek sağla solla konuşmuş; komployu bu haliyle olsa bile harekete geçirmiş.
Duruma Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz de dahil olmuş.
Oda TV'deki bu ajan gazeteci, soruşturmadan sonra serbest bırakılmış.
- - -
Gazeteci diye ortalıkta dolaşan bir insana böyle suçlamalarda bulunmak istemezdim. Lakin; Türkiye'deki demokrasiyi hadım edenlerin; böyle operasyonlarla kamuoyunu kandırdıklarını görüyorum. O yüzden de iklim Bayraktar Kaleli olayının tartışılmasını istiyorum.
Sayın Kaleli eğer açıklama yaparsa bu sütun kendisine açıktır.
Bilelim ki demokrasiye karşı asıl darbe, muhalefete tuzak kurmaktır.
Bir aydın olarak bu tuzakla neye mal olursa olsun savaşmaya devam edeceğim.

Bu da yazının bağlantısı: http://www.gunes.com/2011...anilan_ajan_gazeteci.html
kendisi bir zihniyetin "gelin"idir.

tarihe not olarak bu entry burada dursun . arkasından çıkana kimse inanamayacak.
deniz baykal'ı iyice yerin dibine sokmaya çalışan gazeteci gibi bir şey. ben anlamadım deniz baykal isterse dünyanın en kötü siyasetçisi olsa bile neden bu kadar hırpalamaya çalışıyorlar?
http://twitter.com/ahmethc
fatih altaylı'nın bir sorusuna cevap verirken "ondan sonracııma" dediğini işittim lan! bir de "basıncı" lafı var. ipek yezdani twitterda şöyle demiş, "iklim'in gazeteci olmadığı şimdi yüzde 100 kesinleşti, hiç bir gazeteci kendine "basıncı" demez! Ancak polis, vs. bize "basıncı" der!"

taciz olayına açıklık getirmediği sürece samimiyetine inanmakta güçlük çekiyorum açıkcası. "baykal elle taciz etmedi, ama iltifatı aşan sözler söyledi, bunlar da tacizdir"e benzer bir cümle kurdu. iyi de, kime göre neye göre derler...sen gel, aşırı subjektif olan bir konuda acıtasyon yap, 8 mmart dünya kadınlar gününde yaşadıklarıma bak bıdıbıdısı yap. ama işin adını koyma. öptüm kib bye ozaman.

aşikar olan ise, birileri tarafından kullanıldığı. chp safında yer alıp, nazı geçen bir gazeteci olmayı; gündem yaratacak haberler bulmayı istiyordu belki, ama olmamış belli ki. sonra mağdurum da mağdurum deyip, fatih altaylı senin, uğur dündar benim gezenzi. oke.
(bkz: bilmece bildirmece).

yeni ev ödevi. çözebilene aşk olsun.
bir gün de şu ülkede böyle bir şey olmasın da, insanlar rahat uyusun, mümkün değil maalesef.
deniz baykal yediği yumruklarla sersemlemiş halde iken onu nakavt eden yumruğu atan gazetecidir.

bu saatten sonra chp içindeki derinler baykal'ı milletvekili adayı bile yapmazlar, zaten yapmamak için bahane arıyorlardı. kemal bey'in kuklacıları parti içi iktidarlarını pekiştirmiş oldular. (bkz: küçük olsun benim olsun)
15 dakikada sorgulanıp ilginç bir şekilde bırakılmış muhabir. ben fethullahın ajanıyım diye bas bas bağırmaktadır.
Kime hizmet ettiği belli olmayan birisi, pek tanıyan falan da yok, herkes tutuklanırken o serbest bırakıldı, hizmetini yaptı, komplocuların maşalarından birisi olmalı...
Gözaltında iken, tutuklama tehdidiyle yumuşatılarak kullanılacaklar sınıfına dahil edildiği için, karanlık tarafa hizmet etmek zorunda kaldığı sanılan kişidir.
CHP'yi korumak isterken nakavt eden kadın...

http://www.8sutun.com/Bu-...CHPyi-bitirir_103854.html
gandi kemal bile bu hatunun dediklerini doğruluyorsa ( olay basına yansıdığı gibi demiştir) hala bunun ajan olduğuna inananlara söyleyecek lafım yok. yahu savunduğunuz siyasi partinin şuan ki dürüst, temiz, iyi ahlak sahibi genel başkanı " evet doğru " diyor. siz " olmaz yalan konuşuyor" diyorsunuz. lütfen siyasi alıcılarınızla biraz oynayın. genel başkanına bile itimat etmediğiniz bir partiye gidip oy vermeyin. dağdaki çoban bile güvenmediği birine oy vermez. bidon kafalılar bile güvenmediği birine oy vermez !
Muhtemelen, dişi "Tuncay Güney" rolünü üstlenen karanlık şahıs.
varan 1.5 olayının aktörüdür.

Sonra da kadın okusun da, onuruna sahip çıksın da...okumamış kadın, tacize, tecavüze uğruyor da...bıdı bıdı bıdı...demek ki neymiş? mesele okumuşukta değilmiş...beklentiler, korkular ve ilişkiler daha belirleyici demek ki.
türkiye'nin bir hafta, 15 gün konuşacağı ve o arada ekonominin, işsizliğin, açlığın, adam gibi hizmet yapamayan belediyelerin, haksız tutuklamaların, yargılamaların, hüseyin üzmez tahliyelerinin gözden düşeceği yeni magazin konusu.

bu kadar sorunu olup da bu kadar haybeden mevzularla yaşayan bir başka ülke olamaz.
bu kadının "sürprizi" ortaya çıkınca kürtçü - islamcılar aynen dün hüzeyin üzmez olayında olduğu gibi deliklerinden çıkamayacaklar.
gazeteci olduğu bile mechul olan nedüğü belirsiz bir kadındır. 3 farklı adı vardır. söylediğine göre, 2 kez chpliler tarafından tacize uğramıştır. neden sadece chpliler taciz etmiştir? orası bilinmez.. neden seçim öncesi bu açıklama yapılmıştır? bilinmez.. neden sorgulamadan herkes 2 saatde anca çıkarken iklim hanım 15dakika da çıkmıştır? üstelik en az 2 saatde çıkanlar her soruya "cevap vermeme hakkımı kullanıyorum" demelerine rağmen sorgulama bu kadar uzun sürer fakar iklim hanım bunca açıklamayı 15 dakikada yapmıştır. polisle anlaşmalı bir yol mu izlenmiştir, bu oyun iktidarla mı planlanmıştır? bilinmez... dediğim gibi nedüğü bilinmeyen bir zattır.
kendini çok güzel ve büyük bir gazeteci zanneden insan. birkaç gazetede muhabirlik yapmış ama onun gibi binlerce insan var türkiye'de. ayrıca deniz baykal ve onun gibi birkaç kişinin daha kendisini taciz ettiğini iddia etmektedir fakat inandırıcı değildir. psikolojik sorunları olsa gerek ya da isim yapmaya çalışıyor.
başka şeyler yazacağım hakkında ama malumu aliniz format, hukuk, kişilik hakları vs. vs. diyelim ki anlattığı gibi kendisini sayın baykal ve bazı diğer chp'liler taciz etti. neden bunu chp genel başkanına söylüyor. bunu anlatmanın zilyon çeşidi varken veya suç duyurusunda bulunarak hukuki yollara başvurmak dururken bu yolu seçiyor dersiniz. mantıklı izahatı olan daha pek çok soru sorulabilir. kendince -ki oyunculuğunun gereği olarak.- mantıklı yanıtlar veriyor bu tür sorulara. hıncal uluç birilerine "su testisi su yolunda kırılır." deyince kızmış, haksız yakıştırmalar, mevtanın arkasından olmaz, olmamalı falan demiştik.
erkeklerin yarattığı egemen zihniyetin uzantısı am sevdası kadınlığını kullanarak bir şeyleri elde etme furyasına böylesine tavan yaptırdı işte. ağzı olan konuşsun bakalım. keşke samimi ve dediklerinin hepsi doğru olsa. inanın bu kadar can sıkmazdı.
ezcümle söyleyeceğim her şeyin özeti olarak; "su testisi su yolunda kırılır." diyorum yutkunarak başka bir şey diyemiyorum.
ya kendisi ya bahsettiği siyasiler yalan söylüyor.

yakında çıkar piyasaya.

(bkz: serhat oğlum çok feci işler dönmüş chp de)

Deniz Baykal çıkıpta canlı yayında "Allahümme ecirna min şerrin nisa, "Allahümme ecirna min fitneti'n-nisa" diye dua ederse hiç şaşırmam. *
chp'den hoşlanmasam da, düştüğü bu çirkefe üzüldüğümü söylemem gerek. gazeteci olduğunu söyleyen kadın, daha çok mahalle dedikoducusu izlenimi bırakıyor. uslubu, konuşma biçimi, tavrı, hali, çok çirkin. anlattıkları doğru bile olsa, tüm o beden dili, uslubu falan anlattıklarını sıfırlıyor. ki çok belli kadın bir şeylerin peşine düşmüş, chp'nin içine girip karıştırmak gibi. ve bunu da bireysel bir çaba olarak görüyorum. çok dengeli biri değil gibi görünüyor haline tavrına bakılınca.yani kadının kendi paranoyası ve kurgusu bence. bu arada siyasetin ve siyasetcilerin gelmiş olduğu noktayı görünce dehşete de düşüyorsunuz o ayrı. ortam çok müsaitmiş kadın da dilediği gibi at koşturmuş...
Gorunen koy kılavuz istemez derler, yani herkesin bir tipi var bir guzelligi var ama taciz olayinin yalan oldugu cok belli.
Ben bir numara yapayim beni cezaevine gondermesinler durumu suphesiyle bakmaktayım.
güncel Önemli Başlıklar