jovovich in film boyunca willis e bir türlü vermediği, filmin sonunda verdiği film makarası.
elementleri ögreten filmdir. onun dışında fazla bir sey beklenmemeli.
(bkz: tahta)
aşk tır filme göre 5. element
bruce willis in bir filmi
bruce willis'in turuncu ve sarı renkli imajına rağmen karizmayı bozmadığı, milla jovovich'in multi pass demesiyle gıdıklanır gibi olduğum, zamanına göre çok başarılı kotarılmış film. luc besson bu filmi çekecem diye taxi'yi başkasına çektirmişti.
"makina" programında, $arkılarının arasında makinaaaa diye bağırarak uyuyan seyircileri uyandıran dü$ünceli gruptur.
(bkz: mila jovovich) * * * *
bir gazetedeki röportajlarında demet akalın'dan shakira'dan dem vuran rock(!!!!!) grubu. demet akalın'a "sen kimsin, kimsin sen de shakira'yı eleştirirsin, hanım hanııım ayağını denk al" türü eleştiriler getiren ve polemikle ünlü olmaya çalıştıkları bariz zavallı insancıklar.
gerçekten çok samimi insanlardan oluşmuş bir gurup. takıntıları yok, sadece müzik yapmaya çalışıyorlar. albümleri de gerçekten hoş olmuş. teşekkür ediyoruz...**

edit: müzikle uğraşan amatör arkadaşlara da ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar...
http://www.besincielement.com
(bkz: beşinci nesil)*
4'ten sonra gelir.
ilk devresi ile ikinci devresi arasında dağlar kadar farklar olan film. iyi başladı kötü bitti.
(bkz: tahta)
ilkokulda kac element var sorusunda "dort dort.." diye tutturma sebebidir. "aristo oyle demis" diye de eklenebilir.
hayatımda ilk anladığım filmdir. benim için de böyle bir anısı vardır. ayrıyetten filmde ki turuncu saçlı hatun o aralar baya psikolojimi etkilemişti.
Ünlü simaların yanında Mathieu Kassovitz'i de görmek nasip oluyor filmin başında.
G.O.R.A nın acaip bir biçimde benzediği filmdir. Neden mi efendim.

- Kıyafet seçimleri benzer.

- G.O.R.A. da olduğu gibi, bu filmde de elementleri bulup dünyayı kurtarma davası var.

- G.O.R.A. da olduğu gibi, bu filmde de uzay araçları, uçan arabalar vb. var. Robotlar var.

- Yine masum uzaylı bir kız var. Ve bu kız en nihayetinde filmin başkahramanıyla sevgili oluyor.

Kronolojik olarak GORA dan epey bir önce çekilen bu metraj, G.O.R.A. filminin esin kaynağıdır. Hatta idaa ediyorum, G.O.R.A. çalıntı bir yapımdır.

(bkz: G O R A)
yapım yılı olan 1997 yılını baz alırsak gayet güzel bir filmdir! o zamanlardaki mallığıma ve o zamanlardaki sinema bileti ucuzluğuna (yıllardır sinemaya gitmiyorum. ik üçkere gittim. o da arkadaş ısmarlaması. çünkü artık internet teknolojisi!! ve sinema biletlerinin fahişliği söz konusu) bağlı olarak bu filme 3 kere falan gitmiştim! bayağı beğenmiştim. eğer komedi, aksiyon ağırlıklı bilim-kurgu filmi arıyorsanız gayet yerinde olan bir film! ayrıca bruce wills gibi iyi bir aksiyon oyuncusu ve milla jocovic gibi sevimli ve seksi bir hatun da var! tavsiye ederim!
ayrıca gora'da bu filmle de dalga geçilmektedir!
milla jojovich sayesinde ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listeme girmeyi başaran, eski ama kalıcılığı tutturabilen bir yapıt. bak yıllar sonra izledik, beğendik işte. milla, masum rolleriyle kesinlikle ödül almalı.
özellikle opera ve milla jovovich'in olduğu sahne şukeladır:

http://www.youtube.com/watch?v=zjb5rqc1m0y
çok iyi olmasa da izlenebilir bir filmdir.
bir fransız ortak yapımı:
senaryo: luc besson
kıyafetler ve makyajlar: jean paul gaultier

star wars'dan sonra izlenebilecek en eğlenceli evreni, ve hayal gücünü yansıtır, sunar. izlenmelidir.
milla jovovich'in "multi pass" demesini görmek için bile izlenmesi gereken eğlenceli film.
milla bacımızın şeritler oluşan giysisini rihanna hanım kızımız mtv müzik ödülleri gecesinde kullanmış. haberimiz yok len.

görsel

görsel

sonracığıma gora hani şu cem yılmazın yaptığı film. element, öpme filan 5. elementten etkilenme hep. amerikan oyununu göryon mu?