bugün

tam uzun bir yolculuğa başlarken dinlenecek bir sezen aksu şarkısı.
Vakkas Resuloğlu na bir ülke ayar olmuş idik.
ileri yaşlarda mutluluk içinde bulunmak.
(bkz: gamze gamze bir gülüver şimdi)
ileri yaşlarda mutluluk içinde bulunmak.
diziye mekan olan samatya semti, bu diziden sonra ikinci doğuşunu yaşamıştır. şener şen ve türkan şoray'ın başrolünü paylaştığı dizinin şöhreti bugün de devam ediyor.
türk televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dizisidir. 37 bölüm sürmüştür. tadında bitmiştir. eski günlere, çocukluğumuza, mahalle kültürüne ilişkin özlem duyanlar izleyebilir. günümüzde bu tadı veren bir tek dizi var gönül dağı. ama bu dizi gibi asla olamaz. şener şen, türkan şoray, ozan güven, nurgül yeşilçay. şampiyonlar ligi gibi resmen.
ileri yaşlarda gelen mutluluk demektir.
Bugünlerde tekrar izlemeye başladım. Ve 2000lerden bu yana ne kadar çok şey kaybettiğimizi bir kez daha üzülerek farkettim. Ekranda rahatlıkla içki içilebilmesi, siyasi eleştiriler, samimi muhabbetler, gerekli gereksiz sansür uygulanmayan dönemler, kaliteli senaryolar, iyi oyunculuklar vb bunların hepsi bir yana, ama en çok da ekranlarda ailece izlenebilen dizileri ve dolayısıyla akşamları televizyon karşısına ailece geçip dizi izlemeyi kaybetmişiz…
gelmiş geçmiş en güzel türk dizilerinden biriydi.
görsel
bu dizide çalan "benimle evlenir misin" isimli cengiz onural'ın bestelediği müzik, türk dizilerinde çalan bütün dizi müzikleri içinde en içli, en derin, en sağlam dizi müziğidir.
yıldızlar karması gibi kadrosu ile, samimiyeti en iyi şekilde canlandıran türk dizisi.
ikinci Bahar, 1998 - 2001 yılları arasında yayınlanmış bir tv dizisidir. Başrollerinde Türkân Şoray ve Şener Şen gibi ünlü oyuncuların yer aldığı dizi, Samatya'da çekilmiştir.
Bu nasıl bir güzelliktir ki sabahın bu saatinde buhranlı bir kafayla açtım rastgele bir bölümünü. Kaç yıl geçti üstünden bi bakayım şeklinde nostaljik bir arzuyla açtım. Açış o açış ard arda üç bölüm izedim başından kalkmadan. En kilit bölümlerden birini açmışım tüylerim diken diken izledim. Özellikle türkan şoray'ı. Çocuk halimle izlediğim diziyi şimdiki aklımla tekrardan izlemem gerektiğini farkettim. Çok iyi oyuncular var şimdi epey ünlenen. Esas iş ise iki efsanenin başrolde ustalık işi performanslarını sergiliyor oluşları. *

ikinci baharını en güzel şekilde yaşamak isteyenler için maltepe belediyesi ve ali kılıç'ın sunduğu dev hizmet altın yıllar yaşam merkezi.
an itibariyle özdemir erdoğan ın yorumundan dinlenilen güzel bir şarkıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=f8WydORuQj4
bu kadar güzel , efsane olmasının nedeni sadece 37 bölüm sürmüş olmasınında etkisi olan dizi. çünkü ne kadar iyi olursa olsun, senaryo uzadıkça boku çıkıyor.
ilk 8 bölümde vakkas'ı settar tanrıöğen canlandırırken , sonra tarık pabuçcuoğlu giriyor role. pek sırıtmıştı o bir gerçek.
bu diziyi bilmeyen bir nesil şuan sanırım üniversitede.
Ulan ne efsane diziydi be.
Araştırma yapılsa en iyi 3 Türk dizisi arasına kesin girecek dizidir.
şener şen, türkan şoray, tarık pabuççuoğlu,meral okay ve özkan uğur gibi usta oyuncuların yanı sıra ozan güven,devin özgün çınar,nurgül yeşilçay, ali atay, yasemin çonka ve devrim nas gibi dönemin genç yeteneklerinin rol aldığı, sulhi dilek'in yapımcılığını yaptığı, uğur yücel, türkan derya ve orhan oğuz'un senaryosunu yazdığı, erler film'in yapımcılığını üstlendiği, antepli bir kebapçıyla , dul bir kadının aşkını anlatan 98 yapımı atv dizisi. antepli ali haydar usta'yı şener şen, dul kadını oynayan hanım rolünü ise türkan şoray oynamıştı. bu iki kişinin aşkları ve çocukları arasındaki dostluk ve çekişmeler konu alınmıştı. harika bir aile dizisiydi. çok beğendiğim canım ailem bile o seviyede değildi.
senaryosu, içtenliği, mekanları, kostümleri, inanılmaz ötesi müzikleri ve tabi ki all-star kadrosuyla gelmiş geçmiş en iyi dizi. sanki o insanlar, o hayatlar gerçekten vardı ve bize bunu izlettirdiler.
Nurgül Yeşilçay ve ozan Güven'in çıkış yaptığı dizi.
özdemir erdoğanın güzel bir şarkısıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=f8WydORuQj4