bugün

rus ulusal destanı..
Prince'in muhteşem şarkısı.
dördüncü nesil yazar olmuş ilkokuldan beri arkadaşım olan fenerbahçeli biricik dostum.* hoşgelmiş sefalar getirmiş.
(bkz: igor cavalera)
bir umut sarıkaya karikatürü vasıtası ile beni her an heryede güldürebilme yeteneğine sahip olan yazar. allahın aşk acısı yaşatmamasını dilediğim hoş sohbet, açık sözlü, ve bir o kadar da ukala yazar. *
nickini bir an için vigor olarak okuyup anlamsız bir sevinme yaşamama neden olan yazar. *
aynı nesilden olduğum, kaşı kirpiği yolunası, geyik potansiyeli yüksek, hayatta önemli bir yer taşıması mutlak olan insan. 4. nesil yazar. hoşgelmişiz hep birlikte *
ince bir mizah kabiliyeti olan yazar artı çizer.
kendisi simit ve çay zirvesi istemektedir, bu konuda bizzat fatal'a müracaat edeceğizdir.
kendisi çok kafa bir kişilik olup, çok yetenekli bir çizerdir. valla bak. çok şeker ayrıca. ama mütemadiyen hasta. tylol hot sözü verdim az önce kendisine.
(bkz: rus ajani)
hırvatistan vatandaşlarında çok görülen isim, türkiyenin ali'side diyebiliriz.
zirvedeyiz böyle konuşuyoruz falan lost control arada sapıtıyor ben sakinleştiriyorum falan pulp fiction gibi bişey oldu. dedik mülayim burda ya o moda sokmuştur bizi. lakin sonra bi arakafayı çevirdik; uma thurman. saç kesimine bittiğim ekürisi nizamiye ve zatına asılmayı planladıgım kırmızı rujuyla beni baştan cıkaran yazar. sen ne şeker şeysin öyle.
sempatizm felsefesini iliklerinde hissetmiş yazar bünye. ideallerine kavuşman dileğiyle...
melek gibi birşey.
güldürebiliyor en umutsuz anda ufakta olsa bir sırıtma yaratıyor suratta.
iyi bir dinleyeci tavsiyeleri müthiş.

anladım seni disko partizani ehe !

(bkz: sevdim seni)
alkol konusunda aşmış kişi... feci içki içiyor ve banamısın demiyor bünyesi... keşke bende böyle içebilseydim... iki vodka vişne de dağılıyorum be...
ayaküstü aşık olma potansiyeline sahip yazardır.
aşık olma potansiyeline aşık olan yazardır.
kendisi an itibariyle kuşadası sahillerinde bedük şarkıları eşliğinde coşarken, kilometrelerce uzakta dedikodusunu yapıp kulaklarının çınlamasına neden olduğum yazar kişisi...
van helsing adlı filmde profesor frankeştayn ın sadık ama bir o kadar da şerefsiz * yardımcısının ismi.
bu kadar güzel olması yasaklanması gereken sözlük insanıdır.*
süper kurabiye yakar.

- hmmmmh süper kokuyo dimi
+ (nefes alır) oh oh güzel olcak. 15 dakikaya pişer heralde?
- anca.

15 saniye sonra içeri gidilir: tüm arka odalar falan sis, kurabiye kömür.

4 saat sonra>> ablam : bu yanık kokusu nerden geliyo?
fenerbahçeliymiş, mavi yada yeşil gözlü * hee birde modadan anlıyo zaar.
mutluluk çözümlemesi enfestir.
iguanayı çağrıştıran slavcık ismi. slavcık falan değil de ben hep rus, bulgar, ukraynalı insancıklarda duydum bu ismi.
2008 yapımı animasyon filmi.daha ziyade yetişkinler için yapılmış bir animasyon, zaten dağılan beyin parçaları, karanlık atmosfer ve karakterlerin antipatikliği bunu anlamak için yeterli. amacı eğlendirmek yerine bazı mesajlar vermek bu mesajı da filme girer girmez veriyor --alt tabaka üst tabaka , aristokrat - avam olayı gibi-- filmde temel bu sınıf farklarına dair çokca şey bulacaksınız ve yine dünya düzenine dair çokca göndermeler var. izlerken bir çocuk filmi beklemeyin ama eğlenmeyi de beklemeyin.
ekleme: nasıl yazmamışım unuttum filmin en dikkat çeken özelliği belki de dayanağı ise tesla - edison göndermesi. neredeyse film boyunca bu konuda bir mücadele hakim.
görsel
--spoiler--

Çılgın bilim adamlarının ve onların şeytani icatlarının el üstünde tutuldukları bir ülke düşünün. Burada doğan bir kamburun kaderi sizce nedir? Cevabı biz verelim; Igor olmak!

Igor klasik canavar filmlerine farklı bir bakış getiren, son derece eğlenceli bir komedi. Film sürekli aşağılanan bir laboratuvar asistanı olmaktan bıkmış Igor’un hikâyesini anlatıyor.

Kendisiyle aynı kaderi paylaşan adaşlarından farklı olarak, bu Igorun gerçekleştirmek istediği hayalleri var; mesela bir bilim adamı olmak gibi. Başarısız efendisi bir deney sırasında beklenmedik şekilde ölünce, Igor da yıllardır beklediği şansı yakalamış oluyor.

--spoiler--