bugün

entry'ler (200)

su yerine soda icmek

Türk kahvesinin yanında içmek özellikle kahveye farklı bir tat kazandırır.

gidip gelmek

Gelgitlerimizdir. Ayrılıklar sevdalar hayat hep bu gelgitlerimizle şekillenir.

sevgilinin yemek yapamamasi

Yapmasından iyidir bırakın öyle kalsın.

eve giden yol

Akşam saati özellikle trafiğinden bıktığım yolladayız gene dediğimiz çilesi bitmeyen yoldur.

ret yetersiz bakiye

Rezil oldum dediğiniz andır, terlersiniz yapacak bişey yoktur eğer cüzdanınızda başka kredi kartı varsa onu uzatırsınız yada nakit verirseniz hiçbiri yoksa pardon der terden sırılsıklam kasada aldığınız şeyi bırakır ve hızla ordan uzaklaşırsınız.

sevgiliyi terk ettikten sonraki yirmi dort saat

En kritik zaman dilimidir. Tekrar barışmakla gurur yapıp gitmeyi yada gittiğini kabullenmek arasında kaldığınız süredir. Oysa insan dünyaya bir kere gelir teziyle neden yaşanır bu ayrılıklar diye kendi kendinize hayıflanır, gözleriniz buğulanır ,gözünüz telefonda kulağınız çalacak telefonu beklemekte, aniden çalan telefon sesiyle irkilmekte ve bunun beklediğiniz insan olmadığını görünce tüh demekte, birazcık uykuya dalmışsanız aniden uyandığınızda aradıda duymadımmı yada mesaj atmışmıdır deyip telefona sarılıp ama mesajın yada aramanın olmadığını görüp sükutu hayale uğramakta, tanıdık eş dost yakın çevre varsa onlardan yardım beklenilmekte, eski resimler dökülüp bir bir yeniden anılar tazelenmekte, hafızadan silinmeyen anlar düşünülmekte, hastanede size nasıl sarıldığı beklemediğiniz anda kapının nasıl çaldığı, gidişlerinde uçağın ardından nasıl gökyüzüne bakıp ikinci bir uçak havalanırken gene kimleri ayırdın uzaklaştırdın denildiği yada gelişini beklerken gene kimleri kavuşturacaksın diye gözlerinizin dolduğu, gelecek özlemiyle yanıp tutuştuğunuz ama kavuşamadığınız ve bir sürü küfür salladığınız zamanlar aklınıza gelir ve ben nerde yanlış yaptım diye düşünürsünüz. Eğer şanslıysanız iş işten geçmemiştir olay sıcaklığını kaybetmeden belki geriye dönüş yaşanır ama şanssızsanız ve giden çoktan gittiyse e sizede geçmişler olsun. Bekleyinki aşk sizi bir daha gelip bula.
edit:En çokta uzaktan bastırıp gelen kokusuyla bir kez daha kahrolursunuz ve lanet olsunlar çoğalır.

hattı müdafaa yoktur sathı mudafaa vardır

Ve o satıh tüm vatandır diyerek devam eden cümledir. Bugün ibret alınması gereken bir durumdur.

yılların eskitemediği sanatçı

Sanata çok şey katmış halada sanatıyla sanata sanat katan sanatçı.

turkiye de turk olmak

Yaşadağına şükretmen gereken durumdur;her an açık bir mazgaldan düşüp kafanı çarpabilir bir belediye otobüsünün altında kalabilir, maganda kurşununa kurban gidebilir,yan komşunun yasadışı işlerle uğraştığını yaptırğın bir kavga sonucu öğrenip yaşadığın diyarı terketmek zorunda kalabilir ,yanlış yapılan iğne sonucu sakat kalabilir v.s.

hadi kendine ii bak öptüm görüşürüz by diyen insan

Telefonu kapatmak üzere olan insandır.

sela

Meyve veren ağaç taşlanırmış DOSTUM birkaç tane densize uyup sözlükten çeken gidenler var sen sen ol sakın yapayım deme.Biz bu sözlüğü böyle insanlara kaptırmayacağız. Senin kalemin olsun silahın seni seviyorum.

meteliksiz kalmak

Cebinde simit alacak paranın kalmaması.

eski nesil yazarlardan iltifatlar almak

Gurur duyulacak bir durumdur, yazarlığınızdan keyif almaya başlarsınız.

gecenin ilk basliklarini acmak

Gurur verecek bir durumdur, yeni gelen günü sözlükle karşılamak.

sozlukte kisa yoldan dusman kazanmak

iki entry e kötü oylama yaparsınız zaten direk afaroz edilirsiniz başka bişi yapmaya gerek yoktur.

yürürken sigara içen kız

Sigarayı özgürlük sanan kzıların gerçekleştirdiği ama hiç yakışmayan bir eylemdir.

blue velvet

Kadifenin ince bir kalitesidir.

wolf

Yüreklendirici yazılarıyla yazar olmamın keyfini çıkarmama yardımcı olan birinci nesil yazarlarımızdandır.

aşkta gurur olmaz

Gurur varsa zaten ashk olmaz.

eski sevgili ile aynı yatakta yatmak

Sabaha kadar gözünüze uyku girmez pişmanlık ve sevinç karışımı tatlı tatlı terlersiniz ve nice sonra eğer yarım kalan bişiler varsa sarılarak güzel güzel uyursunuz.