bugün

sabit fikirli.
idefixin en önemli örneklerinden biri;
kılık kıyafet konusundaki bazı kişilerin tutumları...!
bu insanlar asla farklı düşünemezler ya da düşünmek istemezler.bakış açıları dardır.kılık kıyafetle insanların eylemlerini, zihinlerini paralel tutarlar.
dr.com.tr ve kitapyurdu'ndan daha çok kitap seçeneği olduğuna inandığım, hızlı, kaliteli ve rakiplerine nazaran -çoğunlukla- daha ucuz kitap sağlayan online alışveriş sitesi. güvenilirdir. giriniz ve alınız.
kapıda ödeme meselesi olmamasından dolayı benden geçer not alamamış olan kitap satıs sitesi. ama en incik bonucuk kitapların bile bulunduğu dogru!

kapıda ödeme yaparak kitap almak için ise;

http://www.hermeskitap.com
6 tıklama ile 8 sn de 17 kitap alınabilen kitapçı.
tükenmiş bir ürünü "erken uyarı sistemi" gibi bir aparatla müşterisine bildirme amaçlı bir güzelliği var, ancaaakkk; peki bu sistem doğru işliyor mu ? hayır.

erken uyarı sistemine aldığım bir kitabın yeni baskısının yapıldığı bilgisi mail ile gelince zaman kaybetmeden beklediğim kitabı sipariş ettim. kitap satışa açık; yani yeni baskısı yapılmış bir biçimde 1 gün kadar sitede satışta kaldı. ve yaklaşık yarım saat önce siparişimin, kitabın temin edilememesinden dolayı iptal edildiğine dair bir mail gönderdiler. kitap şu anda "tükendi" ibaresiyle yer alıyor sitede.

bu nasıl bir erken uyarı sistemi ki olmayan kitabı var gibi gösterip satışa çıkartıyor. hadi bir yanlışlık olmuştur dedik, dedik ama olmayan kitabı bana sattığı için kitabın tutarı kadar meblağı kredi kartımdan bloke ediyor.

çocuk mu çalıştırıyosunuz sitede anlamadım ki...
asterix te obelixin köpeğinin ismi.
yüzlerce yayınevi ve meşhur idefix indirimleriyle, 12 kasım 22 aralık tarihleri arasında kullanıcılarına ve bilimum bütün kitap dostlarına güzellik yapan alışveriş sitesi. bilen bilir fakat duyurmadan geçemeyeceğim; edgar allan poe'nun hani şu kallavi bir toplama kitabı var ya meşhur. heh işte o, bu fuar dahilinde 35 tl.
hayatımda gördüğüm en sevimli köpektir.
oburiksin küçük beyaz köğeğinin adıdır. cinsi nedir belli değildir.
iLGiNÇ BiR GENEL MÜDÜRÜ OLAN kitapçı. kendi el yazısı ile "bodrumda gördüm çok beğendim, bir tane de size yollamak istedim" yazmış kitap ayraçlarına onları da gönderiyorlar. çok hoş. çok muhteşem.
alt tarafı yenibosna'dan punto dağıtım'dan kitabı alıp cağaloğlu'na getirecek, oradan da kargoya verip bahçelievler'e gönderecek.

beş gün oldu şu işlemi gerçekleştiremedi.. tek kitap. ulan keşke yenibosna'ya gidip kendim alaydım, hem kargo parası da vermezdik. kaç dakikalık yol ki..

edit: hakikaten sıkıldım ama, 6 gün oldu be kardeşim daha kargoya verilmedi.

edit2: eheh, kalayı basınca nasıl da gönderiyorsunuz kitabı!
amazon'la aynı anda bir şey ısmarladığınızda abd'deki amazon'dan 2 gün sonra size ulaştıracak olan sitedir kendisi... indirimleri fena olmuyor ama...
bu ara bi gariplik var burada.

önceden çoğu kitap % 30-40 indirimliyken şu sıralar indirim oranı neredeyse sabitlendi ve % 15 oldu. küçük bi karşılaştırma yapıldığında rakip siteleriyle arasında fiyat uçurumu var, bu aralar başka yerlerden kitap alın derim ben...

örneğin ince memed serisi;

4 kitabın kitapyurdu fiyatı 65,45 tl.
4 kitabın idefix fiyatı 85 tl.
tahminen yakın bir zamanda* e-kitap satışına başlayacak olan site.

türkiye'nin kindle store'u olabilecek mi, bekleyip göreceğiz.
15 nisan'dan itibaren e-kitap satışına başlayacağını duyurduğu halde sitesinde bir hareketlenme olmadı şimdiye kadar. e-kitap butonuna basınca 15 gündür çıkan duyuru yazısı ve şu yayınevleriyle anlaşmamız vardır ibaresi halen aynı. ayrıca cihazlardan birini alana can yayınlarından 25 e-kitap hediye imiş. içinde yüklü gelecek zannımca. fakat göremedik halen e-kitap satışı nasıl olur, fiyat durumları nedir.
dünyanın en gerizekalı müşteri hizmetlerine sahip sitesidir.sahtekarlıkta ve yalancılıkta çığır açmışlardır. temin edemeyeceği kitabı, "x iş gününde elinizde olacak" şeklinde pazarlar ama aradan koca bir hafta geçmesine rağmen "efendim bik bik bik. o kitap çok satıyor o yüzden elimizde kalmadı gibi" kerameti kendinden menkul bir açıklama yaparak hatasını kapatmaya çalışır. ulan benim bildiğim çok satan kitap zaten elinizde olması lazım ve hemen temin etmeniz gerek.az satılan kitabın temin süresi uzar. pazarlama bilimini bilmesek bizi yiyecekler. kitapyurdu.com'un yanında esamesi okunmaz. indirimlerini yüzde yüzde götüne sokabilir. alsın kullansın.
(bkz: idefix)
bugüne özel abidin dino 1913-1993 kitap setini %60 indirimle satan internet kitapçısı. sabah d&r'den bir dolu kitap almıştım ama dayanamayıp bu seti de aldım. aramızdaki buzlar eridi.
iş bankası kültür yayınları'nın enfes çevirilere sahip dünya klasiklerini e-kitap olarak yarı fiyatına satmaktadır. üstelik arşiv o kadar geniş ki, deli gibi iştah kabartıyor.
özel indirimleri de yakalanırsa internetten bulabileceğiniz en ucuz fiyatlara sahip kitap,cd vs. sitesidir. ayrıca fazla kitap siparişlerimde kargonun içine yorgunluk giderici göz damlası hediyesi koyarak beni benden alandır.
ilk kez kullandığım, elimizde var deyu yazılı olduğundan, sipariş ettiğim halde bir kitabı 3 gün temin aşamasında göstereni en son dayanamayıp yollayalım mı bulduklarımız deyu attıkları maile karşılık arayıp "yollayın ülen kitaplarımı yeter" dediğim, yaptığım takibat sonucu; 2 günde ulaştı ve şuan şehir içi dağıtımda diyen ve şuan kargonun evin zilini çalması gereken sitedir.
siparişi 10 gündür "hala" elime ulaştıramayan ve üstüne üstlük dört gözle kitap beklediğim halde bir de kargo takibatında alıcı yok deyu not düşen güzide kurum kitap'a yakışmayan hareketleri sebepli kendisinden ilk ve son kitap satın aldığım yer olmuştur.
hizmet kalitesini beğendiğim online alışveriş sitesi. siparişim tatil günlerini saymazsak 3 gün içinde elime geçti.

güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
ilknokta'nın sikip attığı site. kitapları bir topladım (20 kitap falan) amına koyim 100 liraya yakın bir fark çıktı (ikisinde de kdv dahildi) şimdi ben mal mıyım gidip idefixten alış-veriş yapayım.