bugün

entry'ler (123)

337 kısa dönem askerleri

(bkz: gel gel ne olursan ol yine gel)

eski camel

bütün sözlük ahalisinin ortak acısıdır kendisi.

ben böyle bir fikir birliği görmedim arkadaş. mükemmel tat, süper aroma, karizmatik paket...
siyasi liderlerin yerinde olsam, 12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumu kozu olarak kesinlikle eski camel'ı kullanırım.

eski camel'ı özledim rte,
yaşamak isterken delice.

edit: ulan harbiden özlettin kendini.

fakirlerin yediği tatlılar

(bkz: şekerpare)

üstüne tatlı tanımam.

bağımlılık yaratan oyunlar

(bkz: lemmings)

sözlük yazarlarının maaşları

yemek + 20 tl civarı olacak herhalde.

anında edit: 17,21 tl'miş.

asmalımescit

hiç de harika bir albüm değildir ne yazık ki. gemiler sapasağlam şarkısını ayrı tutarak söylüyorum, olmamış.

düşünceme şiddetle muhalefet olacak ayna funlarına önerim, şarkılar ve bostancı durağı albümlerini tekrardan bir dinlesinler. "ben aynı tadı aldım arkadaş" diyorsanız eğer, meçhul şarkıcı olup gideceğim buralardan.

özet: 4 sene boşuna beklemişiz.

idefix

tahminen yakın bir zamanda* e-kitap satışına başlayacak olan site.

türkiye'nin kindle store'u olabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

son final

karışık duyguları aynı anda barındırmanıza sebebiyet veren sınav.

hele ki, bölümünüzün en zor derslerinden biriyse gireceğiniz final, aksiyon filmlerinin son 5 dakikasında ki
iyi ve kötünün karşı karşıya geldiği an gibi birşey çıkar ortaya. hee filmin sonunda %99 bellidir kimin kazanacağı.
ama işte o %1'lik ihtimal yok mu! işte o adamı fena yapar.

finalden önce bolca okuyun * * ;

" ey rabbim, ben zayıfım, rızan olursa benim zaafımı kuvvetlendir. benim ellerimden tutup hayra sevk et.
islam'ı rızamın en son noktası kıl. ey rabbim, ben zayıfım beni kuvvetlendir. ben güçsüzüm, beni aziz kıl." amin

en iyi ingilizce konuşan türk

(bkz: enver ozkalp)

öyle böyle değil.

iriver story

iriver firmasının üretmiş olduğu e book okuma aracı.

görünüş itibariyle, amazon kindle'a benzemektedir. birçok dosya formatını desteklemektedir.
yabancı sitelerdeki incelemelerde genel olarak 10 üstünden 8 almış olmakla birlikte, fiyat konusunda herkes şikayetçidir.

15/01/2010 tarihi ile ülkemizde garantili olarak satışa sunulmuştur. fiyatı 750 tl civarındadır.

amazon kindle'ın türkiyede satışa sunulması imkansız gözüktüğü için *,
birde sony'e soralım dedik ama oradan da gelen mesaj şöyleydi;

Değerli Sony Dostu,
Mesajınız ve Sony ürünlerine gösterdiğiniz ilgi için teşekkur ederiz.
E book reader ithalatını gerçekleştirmeyecegiz.Sony Eurasia ithalatı olan ve Türkiye'de satışı yapılan ürünlere http://www.sony.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

halbuki geçen gün bir sony centera uğrayıp yetkiliye sorduğumda; "şubatın son haftası gelecek, bizde şubatın ilk haftası eğitime gideceğiz" demişti. sony herkese supriz yapmak istiyor herhalde, anlamadım.

lafın kısası, walkbook'tan sonra, garantili olarak alabileceğiniz tek e book reader, iriver story şu an için.
tabii önce bi doğubank'a uğramak lazım.

edit: iriver story kullanan varsa, memnun mu değil mi bildirsin mesajla bi zahmet bana.

the 13th warrior

"for all we ought to have thought and have not thougt,
all we ought to have said and have not said,
all we ought to have done and have not done,
i pray thee, god, for forgiveness."

"düşünmemiz gerekipte düşünmediklerimiz için,
söylememiz gerekipte söylemediklerimiz için,
yapmamız gerekipte yapmadıklarımız için,
bağışlaman için, sana dua ediyorum allah'ım."

70 yaşına gelince sözlükte acılacak başlıklar

(bkz: torunlara bayram harçlığı verememek)

(bkz: yattığı yerden maaş alıp hala şikayet eden emekli/#6878041)

dünyanın en çok okuyan milleti türklerdir

(bkz: dua okumak)
(bkz: beddua okumak)

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

açlık oyunları - suzanne collins
ateşi yakalamak - suzanne collins

2009 un en üzücü olayı

kişiden kişiye değişecek olaylardır.

kimisi annesini, babasını, çocuğunu, kardeşini, eşini, dostunu vs. kaybetmiştir, o'nun için en üzücü olay odur.
kimisi işten çıkarılmıştır kriz yüzünden, kimisi kötü bir hastalağa yakalanmıştır, kimisi boşanmıştır, kimisi hapse düşmüştür...bu böyle gider.

kısaca, ateş düştüğü yeri yakar.

2009 un en üzücü olayı

(bkz: ugg açılımı)

zall a günah keçisi sunmak

gün itibariyle yaşanan uçurulma sendromunu hafifletmek ve zall'ın sakinleşmesi için önerilen geçici çözüm.

(bkz: kara murat benim)
(bkz: hayır benim)

uyuyan bebekler temalı toyota reklamı

bende nedense, çocukların içinde uyudukları o arabaların hiçbirinin toyota marka olmadığı hissini uyandıran reklam.
ya da ben arabalardan anlamıyorum. bilmiyorum.

yazarların birleşip sözlüğü zalldan almak istemesi

zamanında liverpool taraftarları da kulüplerini amerikan emperyalizmi'nden kurtarmak için böyle bir işe kalkışmışlardı.
sonuç, hüsran.*

zall ın birçok yazarı uçuracak olması

an itibariyle,

1 zall
4 moderatör
1.089 gammaz
13.839 yazar*

bulunan sözlükte, her yazara çıkma ihtimali 1/ [13839-(1+4+1089)]=1/12745 olan piyango.

çıkmaz demeyin, ya çıkarsa.