bugün

hem olsun hem olmasın.
hayaller de yaşayan, gerçekte olmayan bir şey. dünyada 7 milyar insan var, 7 milyar da da değişik değişik huylar, karakterler, alışkanlıklar, kültürler var. o sebeple onu aramaktan vageçmelisiniz ki, daha mutlu bir hayat yaşayabilesiniz. yok öyle, hamileyken, * mükemmel seks yapacak, aynı an da, güzelliğine ve bakımına ilk gün ki gibi dikkat ediyor olacak, evin telefon faturasını ödemeye gitmişken, bir yandan da mutfağın da, ocakta sizin en sevdiğiniz yemeği pişirecek. yok öyle kadınlar yok.
''kadının şunlara sahip olması lazım kadının şöyle davranması lazım'' tavrı zaten ideal kadının tanımı olamaz.

tam yakaladım derken ideal olur; avuçlarının arasından kaçarken aslında kategorize edilmiş bi şekle gelir.
işte onu elde etmekle etmemek arasında geçen süre ideal kadının gerçek tanımıdır.

küçük nüanslar bu tanımı karşılamaz kimi zaman.bunu da kadının yaşadığı yer ve medeni durumu belirler.

köyde yaşayan bir kadın için ideal ölçütüm ayaklarımı yıkamasıyla başlayan liste olurdu.
(bkz: evli kadın)

kentsel bir tasavvur içerisindeyse sadece sadakatla başlayan ve sadakatla biten özellikleri idealizmini tamamlardı.
(bkz: genç kız)

her ikisinin de katsayısı, istisnalar kaideyi bozmaz imgesinden yukarıya çıkmaz.

işte onu elde etmekle etmemek arasında geçen süre ideal kadının gerçek tanımıdır.
yalan söylemesindir.

(bkz: imkansızı istemek)
(bkz: imkansızı istemek)
ideal erkekle evlenip ideal ideal cocuklar yapacak kadındır. *
olsa da yesek; pardon yani evlensek diyerek, tepki verdiğimiz bir nevi şehir efsanesi yada mehlika sultandır.
(bkz: dort dortluk kadin modeli)
1.65 boylarında,
iri yeşil gözlü (mümkünse mevsimsel olarak güneşe göre rengi değişebilsin)
minik çene, bıdık burun,
öpülesi, kendinden pembe dudaklar minik bir ağız.
ince bir boyun,
saçlar uzun beline doğru şöyle, esmer
yarım washinton portakalı büyüklüğünde (avuçtan taşmayacak...) gögüsler. (80 - 85 ayarında yani)
gergin bir göbek (şöyle dokunduğunda irkilmesini izleyebilecen...)
bel bölgesindeki kemikleri belli olmasın hafif basenler şöyle (hatun dediğin ele gelecek...)
hafiften iri kalçalar (basenlerle uyum içinde olacak, kalp şekli yakalanabilirse enfes olur)
düzgün bacaklar (kemikleri belli olmayacak)
ince ayak bilekleri
37 yada 38 numara ayaklar
bakımlı parmaklar, pembe topuklar

fiziksel olarak böyle bişey benim düşündüğüm.

gelelim huyuna suyuna,
1 kere eğitimli olmalı, mesela kütüphanecilik, işletme, iktisat, dietisyen mesela
2 benden az kazanmalı (uçurum olmadan, misal ben 1milyar kazanıyorsam oda 700m olsun)
3 aşret bir kız olsun, oturmayı kalkmayı, büyüklerine hürmet etmeyi bilsin.
4 herşeye peki demesin ama orta noktada buluşmayıda bilsin
5 deli gibi aşık olsun bana etrafdaki daha iyi alternatiflerle bana boynuz takmayacak kadar sevsin beni
6 anne vasıflarına sahip olsun şevkat göstermeyi bilsin (kendi isteyince anne olucak, ısrar etmeyecez...)
7 acımızdan ölmeyecek kadar yemek pişirmeyi bilsin yeter (misal yumurta, pilav, makarna)
9 hanım hanımcık giyinsin. (öyle g-string, göbeği açık gömlek tişört olayı bize ters)
10 dinlemeyi bilsin aynı zamanda kendini dinlettirsin benimle ağlasın benimle gülsün.
11 damak zevkimiz birbirine yakın olsun. yemeğe çıktığımızda birimiz aç kalmasın
12 yapmacık/yalancı olmasın, sevdiğine sevdim, sevmediğine sevmedim diyebilsin.
13 arkadaşlarımı sevsin, arkadaşlarımın kız arkadaş/eşlerini sevsin, sevmesede katlanabilsin.
14 ailesi çok zengin olmasın ama bize muhtaç durumda da olmasınlar.
15 ailesi çocuk sever olsun torunları üstlerine atıp tatile gidebilelim.
16 beni çevremdeki hatunlardan kıskansın, zaman zaman bu yüzden bana trip yapsın.
17 eski erkek arkadaşlarının büyük bir kısmı ölmüş olsun. ölmemişler evli ve çocuklu olsun görüşmeyelim.
18 kitap okusun, banada döve döve okutsun. entellektüel birikimi olsun ama entel olmasın.
19 öyle kulağına göbeğine metal şeyler takmasın
20 hiç bi yerinde dövme olmasın
21 metal müzik dinlemesin
22 evde eğlenmeyi tercih etsin ama dışarda da eğlenmeyi bilsin
23 cebinde faturalı hat kullansın, ayrıntılı faturası bana gelsin ben ödeyeyim.
24 yoga, solaryum, fitness gibi abu işlerle uğraşmasın ama kuaföre gitsin, güzellik salonuna gitsin.
gönül kimdeyse güzel odur demişler. Gönlüm kimdeyse odur abicim ideal kız yok şurası böyle olsun yok bu özelliği böyle olsun değil oldugu gibi kabul edebileceğin kız ideal kızdır işte.
ideal kadın kuğu gibi olmalı, zarif, kırılgan. bir bakışı ile size duygularını anlatabilme, kapris yapmamalı. kolunuza girdiğinde herkese parmak ısırtmalı, gıpta ile baktırmalı. bakımlı olmalı, siz konuşurken sonunakadar sizi dinlemeli. anlayışlı olmalı. güzel olmalı ama güzelliğinin farkında olmayacak kadar da mütevazi. size saygı duymalı ve sizi sevebilmeli, tüm kusurlarınıza rağmen.
(bkz: gerçekçi ol imkansızı iste)
koşulsuz sevendir. * *
p.v = n.r.t formülüyle bulanabilecek kadındır.*
(bkz: ideal kadın)
(bkz: ideal erkek)
(bkz: ideal çocuk)
(bkz: ideal eş)
(bkz: ideal ev)
(bkz: ideal araba)
(bkz: ideal iş)
herşeyin idealini arayarak, herşeyi birbirine benzer duruma getirmedeki bir basamaktır.
bulunduğu zaman kaybedilmemesi gerekendir. zamanla giden sevgili sıfatını almamalıdır.
gönül kimi seviyorsa ideal odur.

dur lan, güzeldi o dimi?!
sohbetinden haz duyulursa, düşünce yapısı uyarsa, güzellik görecelidir kavramındaki duruma göre güzelse, koynunda uyurken sıcaklığını hissettirirse, sevişirken uzak diyarlara gönderirse, ideal kadındır. *
önceleri bilimkurgu seven kadın sanırdım ama o değilmiş. şimdi biliyorum ki ideal kadın diye bir şey yokmuş. tahammül edilebilen kadın varmış. -mış ekini kullanmamın sebebi henüz onu da görmemiş olmamdır.

ideal erkek de yok. tahammül edilebilir erkek var mı orasını bilemem keza ben hiç bir erkeğe tahammül edemiyorum.

aptal tür işte. dişisi de erkeği de bir.
dır dır etmeyen kadındır. *
orospu ruhlu ahlaklı kadındır...
tripsiz oluyor.
ideal vücut ölüçülerine sahip olan kadındır. 90-60-90.
kimsenin ideal kadını olmaya uğraşmayıp idealleri olan kadındır.
bana karşı kolay fakat başkalarına karşı imkansız olan hatun..
sevdiğindir. fark edemeyip ideal kadın arayışına girersen senin için ideal olanı da kaybedersin. zaten bu yüzden kadınlardan nefret ediyor erkekler. anlayın mükemmellik sadece sizin isteklerinizle sınırlı. hepsi bu.