bugün

şehre uzak bir su kenarında (akarsu, göl gibi) ama suyun yanında değil onu yukarıdan gören bir tepede, etrafı ormanlık, ulaşımı zor (kimsenin size kolay kolay ulaşamaması açısından), yalnız kalmak istediğin zamanlarının sığınağı gibi bir yer olsa güzel olur.

neyse ben çalışayım biraz daha.
ya da ulaşımı kolaylaştıracak çözümleri sadece sizin bildiğiniz bir yer olsa da fena olmaz.

ne biliyim grup falan yapmak isterseniz en az 5-6 kişiyi rahatça götürebileceğiniz bir yerde de olabilir.
ideal av sahalarına yakın olması o evi ideal değil mükemmel kılar.
bana ait olması yeterli.
lagün evleri gibi ama şehrin içinde, site gibi ama birbirinden bağımsız, meraklı komşuların etrafını sarmadığı, teraslı bağlı bahçeli, boğaza 10 dk, bağdat caddesine maksimum 30 dk uzaklıkta olmalı bu ev. aslında acıbademde yapılan yeni site bu tanıma uyuyor ancak müstakil evleri mevcut mu bilemiyorum.
kar yağdığında yapacağınız kardan adama bakıp, türlü/çeşitli romantik haller içine girmeyecek çipiloğlanların yakın muhitte olmaması iyi bir kriterdir. tabi bunun için kardan adam yapacak romantik bir bünyenin de sahibi olmamanız gerekli.
küçük ve sadece ihtiyaç olan eşyalarla döşenmiş bir evdir.

tüm eşyalar bembeyaz olmalıdır.
hergün temizlenen, yemek, bulaşık, çamaşır derdi olmayan, bunları yapacak çalışanların olduğu * evdir. unutmadan toz almak başlı başına bir dert. ideal ev yorulmadığın evdir.
ihtiyaçlarınıza cevap veren evdir.
Güvenliği olan, düzenli ilaçlaması yapılan bir apartmanda olması benim güven ihtiyacıma cevap verir.
Mecidiyeköy, Beşiktaş gibi her daim trafiğe maruz kalan alanlardan ziyade, Fatih gibi merkezi fakat nispeten trafiği daha az olan alanlarda olması; metro, metrobüs veya otobüs duraklarından en az birine oldukça yakın bir konumda olması benim ulaşım ihtiyacıma cevap verir.
Kullanmadığınız kapalı duracak bir odası bile olmaması, kullanmadığınız eşyalarla dolmaması, kolay temizlenebilir bir yapıda olması (bkz: bilimum bibloyla dolu raflar) benim üşengeçlik ihtiyacıma cevap verir.
Etliye sütlüye karışmayan, sakin komşuların olması, ayrıca iyi bir ses yalıtımı benim gece müzik dinleme ihtiyacıma cevap verir.
Bakkala çakkala, tekele mekele yakın olması (+eczane, +cami), yine benim üşengeçlik ihtiyacımı tatmin eder.
Mümkünse aidat, kira gibi olaylarda başımızı ağrıtmayacak meblalar, cimrilik ihtiyacıma cevap verir.
Binada asansör, yangın merdiveni ve kapıcı bulunması hayati ihtiyaçlara girer.
Evin gerektiğinde en az 6 kişiyi barındırabilecek kapasitesi olması benim milleti toplayıp parti yapma ihtiyacıma cevap verir.
Evin en az 2 tuvaleti olması yine hayati ihtiyaçtır.
En az bir balkon eve hayat verir, neşe verir.
Kullanılmasa da verir.
Otopark alanı olması hayati ihtiyaçlara girer.
Şehir hayatına uyum sağlayabilmiş ideal evdir.
her seyin derli toplu olmadigi evdir. yasanmislik sart.
(bkz: vajina)
içinde mutlu insanların yaşadığı evdir.
içinde sevginin olduğu hatta dolup taştığı bir ev, nerede nasıl olursa olsun ideal evdir.
kendi kendine kapanan ışığı olan evdir. Sensörlü olmayacak ama. içeride birisinin olup olmadığını tespit edecek.
içinde 'sevgi'varsa eğer; o ev ideal evdir.
mahremini koruduğun ev. özgür olduğun ev.
Hem kaloriferli hem de sobalı evdir.
akşamları geldiğinizde içinde size gülümseyecek bir eşin olduğu evdir.