bugün

entry'ler (291)

kıskanmayan sevgili

sevgisi uçtadır.
-ya çok seviyodur
-ya hiç sevmiyordur.

aklı almamak

aklın kapasitesinin küçük olmasından kaynaklanır bazen.güneşe bakamıyorsak gözlerimizle, bazı şeyleri aklımızın almamasıda normal olmalı belki de.

platonik aşk

boş zamanın çok olduğundan kaynaklanır. dertsiz insanın dert arama savaşı. boşa kürek çekmektir aynı zamanda.

birde şunu söylemek gerekirse eğer vazgeçemeyeceğiniz biriyse toplayın biraz cesaretinizi platonik kalmasın bu aşk. imkansızlık gözünüzde büyüdükçe girdap gibi çeker sizi içine. gidin açılın. reddederse de onun için dertlenin daha iyi, ama salak salak platonik aşk yaşamayın.

hazreti muhammed e muhammed diye hitap etmek

saygı iyidir. hem böyle hitab etmeyenlere karşı, hem de bazı kutsal sayılan şeylere karşı.*

sabit fikir

evrimsel değişimden çok zor etkilenmekle beraber, çoğu zaman devrimsel değişimle zorla değiştirilmeye çalışılan fikirlerdir.

filmi varsa neden kitabını okuyayım

yapılan filmlerde yönetmen kendi bakış açısından bakar ve filmde yorum vardır.can alıcı sahneler yönetmenin bamtelini titreten yerleri gösterirken,kitabı okurken siz kendi pencerenizden bakarsınız.
ayrıca filmde oynayan karakterler yine sizin hayalgücünüzden bağımsız seçilmiştir.halbuki kitabı okurken herşey sizin elinizdedir.istediğiniz gibi hayal edin.tabi roman tarzı kitaplar için...

özellikle şunu da söylemeliyim kendi adıma tarihle ilgili kitapları okumak değil filmlerini izlemek daha mantıklı gelir. tarihe hayalgücünüzü katamazsınız. ama yine yönetmenin bakış açısına mahkum kalırsınız o ayrı.

sonuç olarak bu konuya zevk meselesi diyebiliriz.**

sevmek mi güzel sevilmek mi sorunsalı

sevilmek güzeldir, eğer sizi sevenleri seviyorsanız.
sevmek güzeldir, eğer karşılıksız seviyorsanız.
hem sevmek hem sevilmek güzeldir, mesafeler girmemişse aranıza..

gerizekaliyim ve bununla gurur duyuyorum

başkalarının zekasıyla yönetilmediği için sürekli 'sen gerizekalısın' ithamlarıyla muhatap olmuş,en sonunda zıvanadan çıkıp 'evet ben geri zekalıyım' diyerek kendisininde geri de olsa bi zekasının olduğunu **karşı tarafa anlatırken, 'bununla gurur duyuyorum' derken de zekasına olan güveni belirtmiştir.

kısacası 'sana göre gerizekalı olabilirim. ama geri yada ileri kendi zekamı seviyorum' gibi bir şey.

hayatı film tadında yaşamak

film tadında yaşamak için senaryonuz hazır olmalı. senaryo hayallerinizdir.öyle ki yaşarken ben bu anı seyretmiştim dersiniz...

büyüyünce çocuk olacağım

nedir çocuk diye sormuş bi insan. bazen çetrefilli bir dünyada ikinci planda kalmış bir seyirci, bazen sahnedeki başrolü hakkıyla ödeyen hayalgücü sınırsız uçsuz bucaksız deniz...belki savaşın ortasında belki enkaz yığınlarının arasında, mutlu olabilme kabiliyetine sahip bir insan...karın altından fışkırırcasına gülümsemeye yemin etmiş bir kardelen belki...
zaman bedenimizi eskitse de işte tam oralarda bi yerlerde bi çocuk tohumu atmalıyız toprağımıza. o tohum ki hayatın kahpeliğinden gem vurmadan kardelen olup açmalı herşeye inat.o tohum ki büyüyünce çocuk olacağım demeli bağıra bağıra..

anne olmak

çocuk doğurmakla başlayan ama çocuğu doğurmakla bitmeyen sorumluluk.

baba

şahsını büyüyünce anlayacağımı iddia eden kişi.

uyku

'gel' deyince gelmeyen 'git' deyince gitmeyen bişey.

neyse

ne deseniz anlatamayacaksınızdır yada anlamayacaklar. (bkz: neyse)

özledim

özlem çeken birinci tekil şahısın sarfettiği cümle.

sevdiğinden emin olmadan sevdiğini söylemek

karşı tarafıda sürüncemede bırakan bir hadise.

gitmek

bi daha geri dönmemek için ön hazırlık yapılası eylem.

yurdum insanının adam olamama nedenleri

(bkz: görsel ve işitsel yayın organları)

sayfalar dolusu anlatıma bedel tek dize

söyleyecek bi sözü olmaması insanın ne kötü.
(bkz: hayat bildiği gibi gelsin)

1500 karakter entry yazıp bir anda silmek

(bkz: dün dündür bugün bugündür)