bugün

"gelecekte dünya ski tutacak" temalı filmler zincirinin son halkalarından. 28 gün sonra'yı andıran ama çok daha ustaca kotarılmış bir gerilim. her zamanki gibi tüm felaketler önce amerika'yı buluyor ve sonunda da dünyayı yine onlar kurtarıyor. alkışlıyoruz.
alternatif sonu orjinalinden daha beter ama mutlu olan film.
filmin felsefik bir analizi için: http://www.isteksiz.com/sinema/i-am-legend/
28 gün sonra filminin kopyala/yapıştır'ı. bıkmadılar mı kardeşim bu virüs olayından. farklı bir konu yok mu yahu...
son zamanlarda yapılan kıçı kırık filmlerden sadece bir tanesi.

bu ve bunun benzeri filmler yaklaşık 30 yıldır değişik farklı mekan ve farklı virüsler ile çekilmektedir.
konusunu baştan bildiğim filmleri oldum olası sevmem zaten. neymiş,
ben efsaneyim.
sikerler öyle efsaneyi..
Will Smith'in nasıl kas yaptığını ve barfiks çekerken karın kaslarının nasıl kasıldığını göstermek amacıyla çekildiğini düşünüğüm film. Sadece görsel efektleri için izlenir. Onun dışında ne tam bir konusu ne de hikayesi vardır.
beğendiğim film. evet yorumum bu. hakkında çok bir şey söylemenin pek imkanı yok. tek bir oyuncu var zaten filmin genelinde o da will smith. oyunculuğuna laf edilecek biri değil bir kere. efektler de idare eder. arada virüs bulaşmış yaratıklar kovalıyor onlardan kaçıyorsun, avlanıyorsun falan filan. güzel vakit geçirebilirsiniz ama çok fazlasını beklemeyin. filmde etkilendiğim tek sahne bir alman çoban köpeği sahibi olarak köpeğini öldürmek zorunda kaldığı sahneydi. içim acıdı lan. son olarak: bu tarz bir film arıyorsanız ilk seçiminiz bu olmamalı. tamam kötü değil, iyi film ama bir resident evil değil.
tek kişilik bir film olmasına rağmen bu kadar sürükleyici olması şaşılacak cinsten. süper oyunculuklar. farklı bir senaryo. izlerken kendimi öylesine kaptırdım ki film izlediğim saatlerde etrafımda olan hiçbir şeyi hatırlamıyorum. mükemmel bir film. izlemeniz tavsiye edilir.
"Dünyayı Kurtaran Adam"ın Hollywood versiyonu
yalnız izlenirse rüyaya giren bir film, sevgiliyle falan izlenmelidir.
köpekli arap eve gelince seyrettiği eski vcd'de "türk hava yollarına ait bir uçak düştü" diyordu...
bob marley'den three little birds eşliğinde çocuğunu yıkadığı sahnenin çok dokunaklı olduğu güzel film.
senaryosu çok fena stephen king'in ''mahşer'' adlı kitabını andıran will smith filmi. güzel filmdir , will smith her zaman iyi oyuncu zaten.
köpek sam in yaratığa dönüşmesine hayli üzüldüğüm film. * * * *
tek kelimeyle söylüyorum; olmamış. zamanı bol olmayan izlemesin. evet.
will smith'in tek başına iyi iş çıkardığı film. sırf will smith var diye izlenilebilir. ayrıca türkçe dublajıda çok başarılı yapılmış.
insanı tırstırıp öldüren bir film olmasına rağmen sonu çok zorlamadır.
Bu film için New York sokaklarının boşaltıldığı ve daha gerçekçi hale getirebilmek için arabaların tekerleklerinin yanlarında uzamış çimler dikkat çekiyor.

Will Smith'in tek başına oynadığı muhteşem film.
Filmi Will Smith tek başına 1 saat 41 dakika izletebilmiştir.
Harcanan süreye değer.
Lakin Will Smith artık başkaları için ölmekten vazgeçsin.

(bkz: 7 pounds)
gece yarısı uykusuz kalanlar için tavsiye edilir. will smith basit bir senaryoya sahip bir filmde başarılı oyunculuğuyla dikkatleri çekiyor.
will smith in bir köpekle başrolü paylaştığı gerilim filmdir.***
başarılı bir sinema uyarlanmasıdır.
(bkz: sakin ol şampiyon)
piyasada bu tarz filmler oldukça fazla. ancak en başarılısı bence 28 hafta sonra... ancak will smith yine rolünün hakkını vermiş. senaryo pek orjinal değil ama will smith için izlenilecek bir film.
kesyapistirmikelanj'ın "dennis rodman'ın otobiyografisinin başlığıymış gibi bir adı var" diyerek yardırdığı filmdir. biliyorum, kişisel bir yorum ama güldürürken öldürmüştür.