bugün

rocky filmlerinin vazgeçilmez repliği.

ayrıca Arkadas arasında, bir kişi gereğinden fazla heyecanlandıgında taşak geçerek sakin olmasını söylemek için de kullanılır.
sözlükte gaza gelip, dikkat çekmek için türlü taklalar atan yazar için kullanılan bir söz.
amerikan film repligidir. genelde zenci ailelerde babayla sekiz yaşında ki küçük çocuğu arasında yaşanan diyaloglarda geçen sözdür.
(bkz: sakin ol kovboy)
(bkz: sakin ol ahbap)
- sakin ol şampiyon!
- şampiyon değilim, ikinciyim ben bi kere.
- sakin ol ikinci!
- hiç aynı etkiyi yaratmadı doğrusu.
- ne demeye düzeltiyorsun o zaman geri zekalı!
- sakin ol şampiyon!
iğrenç esprilere malzeme olmuştur.
+kaptan 2 tane daha acılı koko çek, yanında da büyük ayran
-sakin ol şampiyon ehi ehi ehi
(bkz: şampiyon kokoreç)
inci sözlük'te;

sakin ol amına kodumun şampiyonu

olarak geçer.
(bkz: sakin ol lan pelesenk) şeklinde bir versiyonu vardır ki tadından yenmez.
son 2-3 gündür günlük hayatta çok sık kullanmaya başladığım söz öbeğidir. ama çok zevkli lan. en son bugün matematik dersinde pek muhterem(!) matematik hocasına ithafen kullandım. e artık olaya girdik bi kere. nasıl cereyan ettiğinide anlatayım bari de tam olsun. matematik dersinde sınıfça boş boş oturuyoruz. hocamız yakın bi tarihte olucağımız 2. matematik sınavı için bizlere çalışma sorusu hazırlamakla meşgul. bi ara gözüm kendisine çarptı, dakikalardır hararetle bıkmadan, usanmadan soru hazırladığını farkettim ve telaşlanmaya başladım.

zira biz 10-15 soru hazırlayıp çalışmak üzre bize dağıtmasını umuyoruz... tam bu esnada bi arkadaş benle aynı duygular içindeymişçesine "hocam, kaç soru hazırladınız?" dedi. bende içimden "evet ya bende onu sorucaktım" dedim. hoca demez mi "29. sorudayım şu an" deyü! bunun üzerine kendimi kontrol edemeyerek yüksek bi ses tonuyla "sakin ol şampiyon" deyiverdim...

olayın akabinde durum raporu

sınıf: koptu
hoca: umursamadı, soru hazırlamaya devam etti.
ben: bu sözü bugünlerde haddinden fazla kullanmaya başladığımı fark ettim.

haftaya aynı gün ve aynı saatte, başka tüyler ürpertici ve kan dondurucu olaylarda görüşmek üzere... şık şık şık şık - daktilo efekti -
(bkz: fc barcelona)
(bkz: fenevbahçe sk)
boş yere sevinen fenerbahçelilere söylenmesi gereken sözdür.
bugünlerde gerçekten çok anlamlı olan söz.
biz gönüllerin şampiyonuyuz diyen konyasporluya söylenen söz.
artık iyice boku çıkan sözlük klişesidir. (bkz: tamam güldük bitti)
seks yaparken dişiye düşen en büyük görevdir bunu söylemek.
euro 2008 şampiyonu ispanya'ya isviçre'nin golünden sonra söylenmesi gereken laf.
(bkz: sakin ol mike)
dalga amaçlı kullanılır/kullanırım..
söylediğimde kendini gerçekten şampiyon sanan arkadaşlarım vardı. * *
bir çok duruma uyan makara sözü...
götten uydurma bir başlık ve altında umulmadık bir içerik barından girilere verilen tepkilerden birisidir. çok yerindedir. komiktir. fakat bir başlık altında 4-5 tane sakin ol şampiyon bakınızı görüldüğünde tiksinilendir. merak edenler içün : (bkz: fenerbahçe nin avrupa nın en büyüğü olması)
(bkz: nefret edilesi hitap şekilleri)
anasınıfındayken öğretmenime derdim ben bunu.anlamayıp ay ne sevimli çocuk der gülerdi. gülmekten morarırdı hatta.
- sakin ol şampiyon
+ nereden anladın şampiyon olduğumu?
- ıghh. tipinde şampiyon tendansı var.
+ tendans ne bilmiyorum ama pes'te fakülte şampiyonluğum var. alayını soktum, 5 attım, 6 attım, ellerine verdim...
- şampiyonnn sakin ol.
+ aaa nereden anladın şampiyon olduğumu? pes'te fakü....