1. 1.
  Ali bin Ebu Talib ve Fatıma Zehra'nın büyük oğulları ve Muhammed';in(s.a.v.) ilk torunudur. Şia çoğunlukla onu imamlarının ikincisi kabul eder.
  1 ... stratosfer
 2. 2.
  (bkz: hasan sabbah)
  1 -2 ... kerameti kendinden menkul
 3. 3.
  gönüllerin peygamberi olan hasan mezarcı. kendisi mesihtir. çalkantılar içindeki dünya için tek kurtarıcının hz. hasan olduğunu düşünüyorum. mucizelerini çok yakında hep birlikte göreceğiz inşallah.
  1 -4 ... kahkahahaha
 4. 4.
  peygamber efendimizin güzide torunu, hazreti ali ve hazreti fatıma'nın ilk oğlu, asrı saadetin son halifesidir. üzerine söylenen bedduaları hak eden yezid, hz. hasan'ın hanımlarından birini kandırarak zehirletmiştir. maalesef peygamber efendimizin ciğerparesinin ciğerleri bu zehrin etkisiyle parçalanmış ve 47 yaşında vefat etmiştir.
  söylendiğine göre insanlar içinde yüzü peygamber efendimize en çok benzeyen kişiymiş.
  allah onlardan razı olsun.
  7 ... silverring
 5. 5.
  pek bilinmemesine rağmen islam devletinin hz. aliden sonraki 5. halifesidir.
  2 -1 ... nanagi hodere
 6. 6.
  madem bu kadar boşuyor kadınlarda suç.

  o yüzden çok kızarım kendisine.
  -1 ... rabia olmak kolay degil
 7. 7.
  son karısı tarafından zehirlenerek öldü diye biliyorum.
  1 ... rabia olmak kolay degil
 8. 8.
  mübarek mezarının, 93 yıl önce bugün vahabiler tarafından yıkılışının yıldönümüdür. Allah'ın laneti zalimlerin üzerine olsun.
  1 ... bexdever
 9. 9.
  hz hasan muaviye olayı sonucunda halifeliği devrederken şöyledemiş:

  Ey Irak halkı! Benim gönlüm sizden soğudu. Babam Ali'nin sağlığında bunca muhalefetler ettiniz, bir gün onu gamsız bırakmadınız. Nihayet babamı öldürdünüz. Bana da bunca zahmet verdiniz; üzerime hücum eylediniz; Malımı yağmaladınız. Beni yaraladınız. Henüz yaram iyileşmedi. Ey Irak halkı! Eğer siz Ehli beyt'i peygambere eza kıldınızsa da Allah kıyamette bizimle sizin aranızda hâkim ve kafidir. Şu halde ben Muaviye'ye biat ettim. Sizin biatınızdan bizar oldum.
  3 ... tenete
 10. 10.
  Muaviye ye asla biat etmemiştir. Daha fazla kan akmaması için halifeliği bazı şartlarla devretti. Bu şartlardan biri de muaviye öldükten sonra yerine Hz hüseyin in geçmesidir. Sonrasında olanlar herkesin malumudur.
  (bkz: Kerbela olayı)
  4 -2 ... bexdever