1. 61.
  kavanoz kapaklarının bombeli olmasının bakteriye işaret ettiğini öğrendiğimiz dizi.
  3 ... taharetmuslugu
 2. 62.
  aşırı yükleme yapınca beyinde embesilleşme etkisi yapan dizi. depresyona sokabilir, halinize bakıp şükrederseniz aşırı neşelenme de sağlayabilir. türk milleti ilkine daha yatkın. ameliyat sahneleri herkese uygun olmayabilir. konuya dair bilgisi veya merakı olanlar için baya yardımcı olmasının yanında, -bölümleri üst üste izleyenler için söylüyorum- kişilik yapınızı ve duygusal yönünüzü de harekete geçiriyor. hastalarla ilgili bi işiniz varsa karar verme mekanizmalarınızı gözden geçirebilirsiniz. elbette burası amerika değil, ama farklı bakış açıları her zaman işe yarar.
  3 ... mozambik tavsani
 3. 63.
  4. sezon finali ile "birinden hoşlanmıyorken ölümü içimizi nasıl burkar?" ın dersini vermiş dizi.
  3 ... anthrax
 4. 64.
  izlenebilecek en eğlenceli doktor dizilerinden biri özellikle 4. sezon sonu bölümleri sevgili ile izlenmesini tavsiye ederim.
  3 ... elabebek
 5. 65.
  o hastanenin uyuz olunası müdüresine

  cuddy: house klinikte hastan var
  house: seninle sevişmek istemiyorum

  gibisinden cevaplar vererek köşe kenar yaptırıyor insanlara
  dikkat müptela yapar.
  2 ... selamlik
 6. 66.
  dr wilson bacağı ağrıyan house'a bacağına mr çekmesini söyler ve gün gelir çatar wilson house'un mr'ını çekecekken

  wilson: house, tanrı konuşuyor.
  house: bak, şu an da biraz meşgulüm, bir şey sırasında konuşmamam gerekiyor. perşembe günü vaktin var mı?
  wilson: bir bakayım. olmaz bir salgın çıkarmam gerekiyor. cuma'ya ne dersin ?
  house: camerondan izin almak zorundasın
  wilson: kahretsin, cameron her zaman 'neden kötü şeylerin olduğunu' bilmek istiyor. ama bu sefer ona verecek yeni cevaplarım var.

  o sırada cuddy içeri girer..

  cuddy: house!
  house: çabuk ol tanrı şeytani cadıyı öldür!!!

  işte budur dedirten espriler.
  4 ... selamlik
 7. 67.
  3.sezon 2.bölümde "doktor house doktor house x files'a lütfen" dedirten dizi.
  2 -1 ... sophie kowalski
 8. 68.
  --s05e13--

  Cameron'dan bir hastaya yapacağı operasyon ile ilgili onay isteyen House ve Cameron arasındaki konuşma ile beni yarmış dizidir.

  C: If you come to me with a request and it makes medical sense, I'll say yes.
  H: I need oral sex.

  --s05e13--

  sen çok yaşa house.
  3 ... zemberek yılanı
 9. 69.
  bir haftada üç sezonunu bitirdiğim dizi. şu anda kendimi "emıraay" çekip "pet scan" yaptıktan sonra otoimmün ve kanser teşhisinin arasında kalıp lupus tedavisi uygulayacak kadar doktor hissediyorum desem yalam olmaz herhalde. her bölüm gidişat aynı, ama lanet olsun izliyoruz işte. günlük mesai çizelgesi gibi bir gidişatı var dizinin. her bölüm aynı dakikada aynı olay oluyor. şöyle ki;

  - introdan önce hastanın son güzel dakikaları gösterisi yapılır.

  - hastamız birkaç kişilik grupta hemen belirti gösteren değil, diğeridir. iki saniye bekleyin o da belirtisini gösterecektir.

  -introdan sonra, cuddy ofise girer ve house'a hastanın dosyasını okutup vakayı alması için iknaya çalışır. aynı ikna çabasını grup * yapacaksa kapıdan house girer.

  - house'umuz ikna çabası sırasında kendisine dosyadan okunan belirtileri önemsemez, fakat en son bir belirti vardır ki, "vay anaskim, ver şu dosyayı" der ve böylece vakayı alır.

  - grup çalışması safhasında hep yanlış teoriler ortaya atılır ve gruptan biri diğerinin teorisini çürütür 3-5 dakika. arada house elemanları itin g.tüne sokar çıkarır. iki ezer falan.

  - bu dakikadan sonra; pet scan, mri, kan, bok, idrar tahlilleri falan yapılır, her şey negatiftir. 25-30 dakika bu tahliller ve yanlış teşhisler sürüp gider.

  - arada tahliller falan yapılırken, iki ayrı konu karşılıklı cümlelerle geçiştirilir ve arada cool hava verilir böylece.

  - house baktı ki olmuyor, en son çare yasak bir tedavi uygulamaya çalışır, cuddy karşı çıkar, o ara cuddy'nin kıçı ve göğüsleri hakkında bir iki laf ile komiklik yapılır ortam yumuşatılır ve izin alınır.

  - bu yasak tedavi olayının olmadığı bölümlerde, 34-37. dakikalar arası, house alakasız bir konu hakkında atıp tutarken birden durur ve "vay minonokoym şimdi zktim ananı bakteriyel enfeksiyon" düşünceleriyle uzaklara bakar ve diyaloğu yarıda keserek hastayı tedavi eder.

  - daha sonra house, bastonuyla oynar ve bölüm biter.

  sadece dr. allison cameron (a.k.a jennifer morrison ) için bile izlenebilir. mesela ben sadece o yüzden izliyorum. (bkz: o kadar yalnızım ki)

  wilson : you were right..

  house : of course i was... about what?? *
  6 ... maturin
 10. 70.
  çok geç keşfetmemi sağlayan beni, bana saydırtan dizidir.
  2 ... black devil