bugün

entry'ler (90)

yeşil kiraz

cinselliğin kötü birşeymiş gibi anlatıldığı kitap. ergenlik çağındaki genç kızlarımıza " aman yapmayın" mesajını verdiğine inanıyorum. hatta kitabın bir yerinde " içimdeki cinsel arzuyu bastırmak için ata biniyordum" diye bir cümle geçiyor.

eskiyi özlemek

herşeyin değiştiğini kanıtlayan duygudur. insanlar değişir; eski sohbetleri özleriz. düşünceler değişir; eski düzeni özleriz. eskiye özlem hiç bitmez efem.

çocuk olmak

çocuk olmak; kağıt on lira yerine, on tane bir lirayı tercih etmektir.

kırklareli

sözlükleri de mevcuttur efem.
http://www.klusozluk.sozlukspot.com/

fujifilm finepix s1700

fujinin 15x optik zoomlu 12mp yarı profesyonel fotoğraf makinesidir.

gülümseme anında deklanşörü etkinleştiren, yüz tanıma programlı, flaş ile doğal ışığı birleştirebilen, ortamı tanıyabilen * ve bunlar gibi birçok mod mevcuttur efendim.

fotoğrafa başlamak için ideal bir makinedir.

kedilerin de insanlar gibi olması

bizzat yaşadığım önermedir. kedi besleyenler bilir, bir süre sonra bunu çok daha iyi anlıyorsunuz ve insanlar gibi olmaları bir yana; onların da hareketlerinden feyz alabiliyorsunuz. beraber saatlerce uyuduktan sonra oradan buraya kıvranmaya başlamak ve " biri gelse de göbeğimi sevse" diye düşünmek ise cabası.

nihat doğan

yıldız asyalı' ya " bu işler böyledir" diyerekten ünlü olmanın zorluklarını anlatmaya kalkmış tecrübeli* şahsiyet.

karı kocanın en sevimli oldukları an

bahçelerinde, küçük çocuklarıyla futbol oynadıkları an
ailecek sevimli olsunlar.

kpss 2010

sadece kpss' ye değil; başvurusuna da ayrıca hazırlanmak gereken sınav.
yemek, kitap, mp3 çalar gibi hedelerin çok yardımı dokunacaktır.
gittim, gördüm, onayladım.

kiraz festivali

geçen sene 45. kez yapıldığına göre bu sene 46.kez yapılacak olan şenliktir.
stand hazırlıkları başlamış olmakla beraber, gelecek sanatçılar da belli olmuştur. *

huzur

çok kapsamlı bir tanımı olmakla beraber herkeste uyandırdığı his aynı olsa gerek.

" beraber yatağa uzanmış dizi izlerken, onun uyuyakalması ve benim bu entryi girdikten sonra onun göğsüne yatıp gözlerimi kapayacağım an" dır huzur.

yeniden

malt' ın ilk klibinin çekildiği güzel parça.
şarkının girişi opeth' in harvest' ı ile benzeştirilmekte.

kakava

bu sene 20. si gerçekleştirilen; zerrin özer, gökhan tepe, sıla ve pinhani' nin sahne alacağı şenliktir.
istasyonaltı' nda yapılır ve bir sürü stand kurulur.

yazın geldiğinin anlaşıldığı anlar

sobalı, soğuk öğrenci evinizde, yarı çıplak dolaşabilmeye başladığınız andır.
bütün kışı üşüyerek geçirmiş bir bünye için çok duygusal bir andır.

yüksek sadakat

tekirdağ 2010 kiraz şenliklerinde sahne alacak olan gruptur.
beklemekteyiz efem.

malt

yarın itibariyle ikinci albümleri; " arıza" , müzik severlere sunulacaktır efem.
tüm sözler cenk durmazel' e ait olmakla beraber, ilk kliplerini " yeniden" isimli parçalarına çekmişler.

ev arkadaşı

insanın en iyi dostu olma vasfını hakedebilecek insandır.
fakat en uyumsuzu buldunmu yandın azizim. ben öyle yaptım. allah belanı versin ev arkadaşı!

sözlük yazarlarının korkuları

bir gün çekip gidicek, beni yapayalnız bırakıcak, bana değil de başkalarına inanıcak diye çok korkuyorum sözlük.

kadınların seksi bulduğu erkek

mutfak önlüğünü bağlamış, harıl harıl yemek yapan erkektir azizim.

çok sıkılıyorum

kişinin bazen, yanına gitmek istediği kişiye; yada yanına gelmesini istediği kişiye söylediği sözdür.
" sıkılıyorsan beraber bişeyler yapabiliriz" şeklinde gelen cevap makbuldür.