bugün

spontaneous pneumothorax hastaligi munasebeti ile hastahaneye kaldirildigimda cigerime takilan tupun acisina katlanabilmem icin seruma karistirilarak verdikleri bu sivi sayesinde o kucucuk hastahane odasina oyle hayaller sigdirdim ki sormayin sayin okurlar. ben durdum zemin dondu, zemin durdu ben dondum vay anam, vay babam...
ilk olarak er ryan ı kurtarmak filmini izlerken gördüğüm, bacakları, kolları kopan, heryeri mermilerle şarapnellerle delik deşik olmuş askerlerin acılarını dindirmek için bir iğne içerisinde adamın bacağına saplanması usuluyle uygulanan lokal uyuşukluk sağlayan ilaç.
"c17+h19+no3+h2o"

Çok acı çeken ölümcül hastalıklarda hastaya verilen madde. Eroinden kat kat etkili olduğu söylenen kafa yapıcı madde.
deney farelerine verilen,ata demirerin tek kişilik dev kadro isimli stand up gösterisine malzeme olmuş kimyasal madde.
(bkz: bastılar morfini)
(bkz: halim abi)
savaşta herkesin orasına burasına batırdığı,ayrıca filmlerde keşlerin hastanelerden çaldığı bir zımbırtı
genel inanışta bağımlılık yaptığı düşünülür ancak morfin bağımlılık yapan maddeler içinde yer almaz morfin sinirleri etkileyerek uygulandığı yerdeki hisleri etkisiz hale getirir.
(bkz: canlılara göre değişen belirli dozaşları vardır)*
(bkz: ağrı acı gidermeye yarar)*
(bkz: morfinman olan insanlar morfini sadece başka bir bağımlılıktan kurtulmak için alırlar)
prison break dizisindeki sara tancredi karakterinin kullandığı, anestezi için uygulanan uyuşturucu madde.
on yedi tane karbon + on dokuz tane hidrojen + bir tanede nitrat iyonu= morfin.
dişçinin bana yaptığı morfinin yarısının boğazım aracılığı ile mideme gitmesi ve sonuncunda midemin uyuşmasi ve gaz yapması, eve dönüşte bütün yolu geğirerek gitmem insanların bana garip garip bakması nedeniyle en nefret ettiğim ilaçtır morfin..

edit: ayrıca sözluk yazarıymış kendisi, değinemde geçemicem..
dişçinin iki şırıngayı dişetlerime doldurması sonucu ağzımı tamamen hissiz hale getiren ve de dişçiden hemen sonra darkguard'a gidip, salyalarımın aktığını farketmediğim için, gülerken darkguard'ın üstüne bütün salyalarımı kusmama neden olan hede.
Kanser hastalığının son safhalarında hastanın ağrısını dindirmek için yeterli gelmeyen şey.
ilk olarak aleksander morfin tarafından içilmiştir.
morfin ters ph etkisi ile midede birikir. daha sonra karaciğerde metabolize edilir. metabolizma sonucu oluşan morfin - 6 - glukuronid formu morfinden daha aktiftir.

adli tıpta morfin sebebiyle ölümden şüphelenilioyrsa mutlaka mideden sıvı örneği alınır. çünkü;

1- oral yolla alındıysa hala midede olabilir.

2- intavenöz alınmışsa (altın vuruş) midede plazmadan bir milyon kat daha yoğun birikir.
kimilerine göre morfin bağımlılık yapmasada zaman içinde gelişen tolerans sonucu vücud normal dozun üzerinde morfin istemeye başlar e iyide bu bağımlılık değil mi ? analjezik kimyasallar arasında eroinden sonra en etkili olanıdır damardan alındığı vakit yaklaşık 3 dakikada etkisini gösterir bu eroinde hemen hemen 45 saniyedir aradaki farkı görün. ayrıca morfin elde edilmesi zor ve pahalı uyuşturucular arasındadır.
opioid etki gösteren bir madde.
alkollü bir maddedir.Genellikle diş hekimleri kullanır.Dişe sıktıdtan sonra anında uçan ve sıktıktan sonra sıvıdan gaz haline geçen maddedir ...
önce bi sakinik, sonra bi hafiflik en sonunda bi ağırlık çöktüren, tüm kasları gevşeten, hissizleştiren, ölene kadar yatıp uyumak isteten madde.
takriben 30 dakika içinde acil'e gidip iğnesini yaptırmak için nöbetçi doktora yalvarmam an meselesi.. kendimi yemin ederim requiem for a dream'deki mal bağımlılar gibi hissettim.. mosmor gözler , şiş bi diş ve eski 20 yaş dişimin yerinde ödemle karışık dikişler olan zavallı ağzım..

bekle beni göztepe acil ben geliyorum..

:(((((
akut pankreatitte oddi sfinkteri spazmına neden olacağı için tercih edilmez.
Anne sütüne çok az bir kısmı geçtiğinden emziren annelerin kullanmaktan vazgeçmemesi gereken ilaçtır *. (bkz: kötü örnek)
bir ampulün yarısı dahi cilt altına yapıldığında anında etkisini gösterir. bir duyarsızlık, gevşeme ve öfori hissi verir. ayrıca gün içinde ne yerseniz çıkarırsınız, midenizi mahveder. ama değer galiba, ha? *
tamamı uygulandığında su bile içseniz çıkarmanıza neden olan ilaç.
Ayda bir alınması fayda veren deva.
afyonun işlenmiş hali. kullanın, kullandırmayın, kullanana da mani olmayın amına koyayım nihayetinde herkesin kendine zarar verme özgürlüğü var. (bkz: mazoşizm)

neyse, bakın zarar diyorum. çünkü ilk önce bağımlılık riski en çok olan maddelerden biri bu bok. daha tam olarak kafanız düşmeden(kafa düşmesi de buna pek uymuyor amk çünkü kafayı yükseltecek bi etkisi yok, olayı başka) fazlasına ihtiyaç duyuyorsunuz, sonraki halini siz düşünün. ooh basarız çok klas takılır rengarenk tripten tribe uçarız gibi bi durum söz konusu değil. bad trip ihtimali de sıfıra yakın çünkü o bünyeyi bad tribe sokacak kadar şok etkisi yaratmıyor ama nasıl desem, amarula yemiş şempanzeye döndürür insanı. yalnız kalmayı, chill kafaları sevenler zevk alabilir. ama başında ne demiştim; zarar. ertesinde insanda sürahiyi kaldırıp bi bardak su dökecek derman bırakmaz, şiddetli baş ağrısı, iştahsızlık, random kramplar, etkisi altındayken bad trip yok ama etkisi geçtiğinde ayık kafayla bad tripvari bişeyler oluyor, hayata küskünlük gibi, neyse tanımlayamadım tam olarak. tabi bu yanetkileri yaşama şerefine erişebilmek için önce duyduğunuz ihtiyacı bastırmış olmanız gerek.
Polat alemdarın ihtiyacı olduğu madde.
güncel Önemli Başlıklar