bugün

can sıkıntısı ile geçirdiğim şu dakikalarda tüm sezonu bir anda oturupta izlesem diye sitem ettiren dizidir.
tnt de yayınlanan en güzel dizilerdendir. dr. house ve *arkadaşları garip ve çözümlenememiş hastalıkları çözüp hayat kurtarırlar.
gerçekte olması mümkün olmayan doktor.yani günde yüzden fazla ağrı-sızı şikayeti ile başvurulan polikliniklere gelme ihtimali olmayan her türlü vakanın irdelendiği;devlet yönetimi için thomas moore'un 'ütopya'sı ne ise, bir doktor için de house odur vesselam...
1-2 haftadır izlediğim harika dizi.

bide bizde bunun çakması bir dizi vardı. bir kere bile izlemedim onu nedense. ama bu dizi fena sardı beni.
Sakın 5 sezonun tamamını 8 günde bitirmeye çalışmayın.House un hastası olabilirsiniz.
hayatımda gördüğüm en iyi hastane dizisi. dr.house'da her ne kadar piç bir kişilik olsa da onu da seviyorum.
baş rol oyuncusu* cüneyt arkın ın amerika da kendi işini yapan versiyonudur*.yalnızca çoğumuz teşhislerini anlayamadığımızdan cüneyt in filmleriyle arasındaki benzerlikleri görememekteyiz. her şeye rağmen house ilginç kişiliğiyle izleyeneri kendisine hayran bırakmaktadır. bendeniz de izlemektedir.
(bkz: ahmet çakar md)
daha önce söylemişler mi bilmem ama birgün hastalardan biri o bastonunu house abinin kıçına sokacak bence...
hafta içi her gece yarısı tnt de tekrarlarının yayınlandığı dizidir.
hastane dizisinden öte bir dizi bu. aynı dexter gibi adını baş karakterinden almasının hakkını sonuna kadar veriyor. huysuz, tavizsiz bir dahi doktorun maceraları. çevresiyle uyumsuz, tek dostu olan ama geri kalanların "sanat"ına saygı duymak zorunda kaldığı bir anti-kahramanın dizisi. karizmanın tanımı yeniden yapılıyor burada.
Bölüm içeriği açısından monoton dizidir

-hasta geldi mi
*dayognosis dayognosis
-şu şöyledir bü öyledir
*testleri yapın

Bölüm sonunda zıt karakter House olayı çözer ve bölüm biter.Ama ne bileyim insan bir gaz oluyor,bilmediği latince kelimeleri duyunca sanki orada bir halt oluyomuşcasına ekrana kilitleniyor.Ayrıca diziyi izleyen bünyeler de başımıza doktor kesiliyor efendim.Hadi doktoru geçtim...lan neyse ben bir şey demiyorum ya
izlenilebilecek en iyi en güzel dizi.

house md gerek diyalogları, gerek akıcılığı, gerek iq nuzun tamamını kullandırması yönünden bambaşka.

dizide yoğun biçimde tıp terimi kullanılması hiç rahatsız etmiyor. şahsen 5 doktorun ölmek üzere olan birine hangi ilacı vereceğini yada tedaviyi uygulayacagını hareretle tartışmasını, konusmalardan bişi anlamasam da gerçekte de izlemekten zevk alırım.

cameron 2. sezondan itibaren daha bi öpülesi sevilesi hale geliyor.

geç kalıp izlememişseniz kesinlikle izleyin.
yeni keşfedilen, çok güzel dizilerden biridir.
izlediğim her bölümde birilerinin işten çıkarılıp, birilerinin yeniden işe alındığı güzel dizi. lan bi' dikiş tutturun da öyle devam edin artık mnskim.

ancak house dobra adamdır, güzel laf eder, sevdirir kendini.

hoş dizidir vesselam.
ekibin dağıldığı bölümü izlenmiş olmuştur an itibariyle.
bir yandan sinir olup bir yandan nasıl bu kadar sevdiğimi çözemeden izlediğim dizi.
an itibariyle ineğe aşık olan adamla yarmıştır.

bizde de balığa aşık adam vardı dimi..

beşer her yerde şaşarmış..

edit season2 episode 14
tüm sezonlarını indirip günde en az 8 bölüm izlediğim dizi.
4. sezonunu bitirip 5. yi indirmeye neden daha önce başlamadım diye kendime kızmama sebep olan dizi.
aslında ER kadar iyi olduğunu yine düşünmüyorum.
yine de güzel mi?
süper.
*
alanı enfeksiyon hastalıkları olan dokturu anlatır.
işin aslı bu diziyi 8-10 bölüm ancak izledim. vardığım kanıya göre Dr House'ı sizin yazdığınız gibi 2 yandal kesmiyor. ya da amerikada bir hekim aşağıda yazdığım tüm vasıflara sahip *

radyolog: bunlar her türlü MRI, CT'yi süper değerlendirebiliyorlar. örneğin bir bölümde overde kitlesi olan hastanın kitlesini hemen tespit ettiler. hekim uzmanı olduğu bölgenin radyolojisini çok iyi bilebilir ki ben de baş-boyun anatomisi ve radyolojisini çok iyi bilirim ama pelvisi bilmem, bilmemem gerekir * adam kıçı da başıda süper biliyo

kardiyolog: adam süper koroner anjiyografi yapıyor ve hastasının 3 tane ostiumu olduğunu anlayıp hemen cerrahiye yönlendiriyor.

nöroşirurji uzmanı:bunlar bir bölümde intrakranial kitlesi olan hastaya stereotaktik biyopsi yapıp tanıyı koyuyorlar. bunu yanılmıyorsam beyin cerrahları yapıyordu *

cerrah: bunlar bir bölümde bağırsak paraziti olan hastaya MR dahil tüm tetkikleri isteyip tanıyı koyamıyorlar house'ın birden aklına geliveriyor ve hastayı apar topar ameliyathaneye götürüyor ve alıp bistüriyi eline dalıyor batına tenyayı çıkarıveriyor. ortada ne endikasyon var ne preop değerlendirme var ne anestezi var ne sterilite ve ne cerrah var. komediden başka birşey değil.

patolog: bunlar ameliyathanede çıkarılan spesimeni hemen oracıktaki mikroskop yardımıyla ne boyayarak ne kesit alarak hemen inceleyip şak diye tanıyı koyuyorlar. valla helal olsun.

mikrobiyolog, enfeksiyon hastalıkları uzmanı: her türlü komplike mikroorganizmayı bilip bunları tedavi ediyorlar. bir bölümde cryptococcus neoformanstan şüphelenerek intrakranial abseden biyopsi alıp tanıyı koydular.

radyoloji teknisyeni: her türlü radyolojik tetkiki(MR, CT,PET) hiçbir yardımcı personele ihtiyaç duymaksızın kendileri çekiyorlar.

dahiliyeci:......
pratisyen:.....
dedektif:.....

tamam dizide işlenen hastalıklar falan güzel, farklı orjinal hastalıklar ama işleyiş anormal.cerrahi endikasyonları koyma, cerrahlara şunu çıkarın bunu yapın vb direktifler saçma.
ineğe aşık adamın aslında inekten kastı üvey anası olması sonucu " anan skiyim" dedirten dizi.
televizyonu sevme sebebi bir dizi. sevmeyeni olmayacağına inanıyorum.
ailecek hastasıyız.