nedense, böyle küçük dağları ben yarattım edası vardır bu meslekteki kızlarımızda. uçan garson ya da uçan memeli şeklindeki tanımlamaları mevcuttur.
ayda 300 saat uçar bunlar ve hep gülümsemek zorundadırlar;
- hostes hanım düşüyor muyuz yoksa?
- ehe ehe...evet !
su aralar thy nin deliler gibi aradigi garson !
çok genel bir terimdir ve uçakta çalışan kabin memurlarıyla karıştırılırlar ve nedensiz bir şekilde de hep bu meslek gurubu küçümsenmektedir türkiyede ama avrupada 3 senelik okulları vardır ayrıca uçağın acil bir durumda tahliyesi esnasında siz yolcular korkudan altınıza yapacakken bu arkadaşlar canlarını dişlerine takarlar
nedendir bilinmez şu sıralar fazlaca olmak istediğim meslek.
kaygisizlar'da memnun kaygisizin en büyük kızı. kültigin'in sevdiği kız. alper'le kürşat'ın hostes yengesi.
erkek yolcuların yolculuk boyunca fantezi kurmasına neden olan bayan uçuş görevlileri.
ucan memeli...
nedense eskiden hosteslere saygılı davranılırken artık onların uçak temzilikçisi, uçak hizmetçisi oldukları düşünülmeye başlanmıştır.
(bkz: kabin memuru)
nam-ı diğer (bkz: uçan memeli)
nedense o yalandan gülümsemelerine " lan bi tartışma çıksada laf koysam " şeklinde hissiyatlara sürükleyen genelde kendilerini uçaktaki en ari ırk olarak gören yurdum kızlarına verilen isim.
kabin görevlisinin dişi versiyonu. erkeğine de host denir.
arasinda ikiye ayrılır. birisi işini yapan, sizinle ilgilenen, bi ihtiyacınız var mı diye soran güzel insanlar diğeri de sadrazamin sol tassagi gibi davranan garsonlar.
yurt dışı uçuşlarda gazete servisi yapılırken, bu kıllık yapan garsonlara siz de kıllık yapabilirsiniz. örneğin; bir sabah verir misiniz ? bi akşam verir misiniz ? bi posta verir misiniz ? gibi.
beş yıl devamlı olarak mesleklerini yaptıktan sonra mahkemelerce şahitlikleri kabul edilmeyen kimselerdir. bunun sebebi basınçtan dolayı beyinlerinde meydana gelen hasarmış.
bildiğiniz garsondur. ismi dışında şu ana kadar hiçbir karizmasını göremedim. gazete dağıtırlar. sonra yemeğinizi içeceğinizi getirirler. sonra kusan panikleyen yolcu olursa onlarla ilgilenirler hepsi budur. ayrıca hosteslik çok yorucu bir iştir. halk arasında sanıldıkları kadar aşırı güzel de değil bunlar. ortalama türk insanı diyebiliriz. genelde nazik olurlar. şu ana kadar naziklik konusunda havayolu şirketleri arasında bir farklılık göremedim. hepsi konuşurken size sırıtır ve sanki prostat ameliyatı narkozundan yeni uyanmışsınız gibi iyimisiziz diye sorarlar. genelde ingilizce bildiklerini iddia ederler ancak ben daha anonslarda düzgün ingilizce konuşanını duymadım. ancak bu alanda türk hava yolarının hostesleri daha iyi diyebiliriz.
çok iyi bir vücuda sahip olmak, yabancı dil bilmek, düzgün bir diksiyon, çelik gibi sağlam sinirler vb. hepsinin bir arada olması zor özellikler isteyen bir meslektir ki işin zamanlaması açısından da düzenli bir hayat kurma ihtimali neredeyse sıfırdır. ve merak konusudur hani çocuklara sorarlar "büyüyünce ne olacaksın bakalım ?" diye, bu soruyu "hostes olacağım" diye cevaplayan bir kız çocuğu var mıdır ?
çok kibar insanlardır, istesen heran verecekmiş hissine kapılırsın.
36 cocuklu kaygısızların en buyuk kızı. kultiginin de manitasiydı vakti zamanında.
kaygısızlar adlı dizinin bir karakteridir. oynayan kişi ise dolunay soysert'tir.
yani şu anda yayında olan benim annem bir melek adlı dizinin güzel ve hoş olan hatunudur.
şehirler arası yolcu taşıyan otobüslerde bıyıklıları da mevuttur bunların.
özturkcesi hava konuksal avrat olan insan (bkz: tdk)
edit:kaynak ekşimiş lan.
geneli güzel, zarif, uzun bacaklı, fiziği düzgün, güzel yüzlü bayanların icra ettiği meslek. çoğu erkeğin fantezilerinin baş aktristidir. halkın şeyini öhm nabzını tuttuğumda bayanlar arasında da gayet popüler bir meslek olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

lacivert dar mini etek, ince topuklu, ince bantlı şık stiletto ayakkabılar, sürekli gülümseyen dudağa sürülmüş kırmızı ruj, boyunda fular.. * güzel meslektir, her daim bakımlı olmayı gerektirir. ama sarkıyormuş bi süre sonra o göğüsler.. mesleğin cilvesi diyelim.
ingilizce kökenli hostess, "misafir ağırlayan kadın" anlamındadır.
garson filan değillerdir, hayvan gibi eğitim alırlar ve hem güzel para kazanıp hem de gezdikleri için kıskanılıp bütün sözlüklerde aşağılanmaktadırlar.