bugün

Yeni sezonda Prison Break'teki T-Bag karakterinin sinsilik ve psikopatlığını ustaca canlandırmasına hayran olduğum Robert Knepper, kötü adamların lideri olarak damgasını vuracaktır. Heroes'taki psikopatlıkları için beklemedeyim, zaten gücü de tam belli değil, bir toprak oynatıyor, bir mürekkeplerin efendisi diye geziniyor, çok güçlü de olabilir.

--spoiler--
Hiro'nun zaman seyahatinin tamamen kaldırılmasına tepki aldılar herhalde, tüm senaryoyu etkilemeyecek şekilde o gücünü de geri verdiler, ama yine de her gücünü kullandığında ömründen yemesi olduğu gibi duruyor. Zamanda geri dönüp annesini ziyaret etmesi muhtemel görünüyor, hayatındaki yanlışları düzeltmeye adamış kendini çünkü. Son sezonda katalizörü annesinden alarak annesinin ölümüne sebep olmuştu, hem de sadece Peter'ın babasına çaldırmak için. Bunu da düzeltmeye kalkışabilir.
--spoiler--

Sonuç olarak, bir kez daha Salı gününü ''Mutlu Salı'' ilan etmeme sebep olan dizidir. Son bölümdeki gibi beceriksizliklere düşmeyeceklerini, hatalarından ders almalarını umuyorum.
ayrıca...

--spoiler s04e01--
bir karnaval, içinde özel güçleri olan bazı insanlar, başkanlarının "sam" şeklinde kısaltılan, samson çağrışımları yapan ismi.

tanıdık geliyor mu?
--spoiler s04e01--

(bkz: carnivale)
--spoiler--
şimdilik zachary quinto ve adrian pasdar ile yola devam eden dizi. sylar ın bir parçasının matt ın kafasına yerleşmesi olayını güzel düşünmüşler.
--spoiler--
ilk 2 sezondaki sylar-peter dövüşlerini izlediğim bölümler, heroes serisinin tartışmasız en iyi bölümleriydi. zaten herkes de bunu bekliyor. reyting için bence 3 bölümde bir falan(abartı tabi)bu aksiyonu izleciye yaşatsalar fena olmaz hani.
imdb sayfasında 4. sezon 3. bölüm 28 eylül 2009 gözükürken, 4. sezon 4. bölüm 5 ocak gözüken dizi.
eğer o 2009 değil de 2010 ise yapımcılara laflar hazırladım!
lakin heroes dizisinin günü pazartesidir. nasıl kurtlar vadisi perşembe olursa, heroes günü de pazartesidir.
lakin 5 ocak 2010 salıya gelmektedir.
lan oğlum n'olur bir kekoluk yapmış olun! benim gibi boş adamların hayata tutunma sebebidir heroes gibi diziler!*
özetlemek gerekirse;
4. bölüm bu gece nete düşsün lan!*

edit: bir an korktum evet... şu anda indiriyorum. tepkimin dikkat çekeceğini biliyordum!
bu da sana ders olsun sözlükçü! asla susma! belki de, belki de dünyayı değiştirmek senin elinde...*
1. sezonu prison break ile kapışabilecek derecede güzel olan. ancak birinci sezondan sonra "hayır ben daha güçlüyüm seni yenicem, gücüm bitiyor dostum sen kaç, sen beni vurdun ama bende çelik yelek vardı haha" tarzı çocukça kapışmalarla boku çıkan dizidir.

1. sezonu izlieyip, orada bırakmanızı şiddetle öneririm.
diziyi uzatmak adina dunya nin sonunu getirecek olaylari geciktirmeleri isin bokunu cikarmistir. ilk iki sezonun hatirina 4. sezona kadar geldim ama bir yere baglanacagi yok bu dizinin. aksiyon dizilerinin kotu tarafi da bu: insanlari kaosa hazilaryip bu isi geciktirisen, baslarim lan armegedonuna diyip biktirirsin insanlari.
tanım: heroes, 25 eylül 2006 tarihinde amerikan nbc kanalında yayınlanmaya başlamış olan televizyon dizisidir.*
s03e16'da sylar için hem born to be wild hem de psycho killer çalmaları ne hoş olmuş lan dedirten dizi ayrıca.

edit: tanımda " dedirten " kelimesi varmış da, silik olmuş. peh.
--spoiler--
4.sezon 4.bolumde sylar in geri donusunu müşahede ettik.
--spoiler--
nathan petrelli nin akibeti ne olacak sorusu aklimizi mesgul etmektedir.
çok iyi başlayıp işin cıvığını çıkarmış dizi. sylar öldü dedik dirildi, sylar güçlerini kaybetti dedik geri aldı, sylar matt in içinde tutsak dedik yine çıktı. Peter sylar i döver dedik birşey olmadı, peter güçlerini kaybetti dedik geri aldı (o da yalan bir güç) peter şu anda ne güçte hala anlamış değilim. kardeşim 4 sezondur adam gibi peter la sylar i kapıştıramadınız bir türlü yeter ama. claire desek kendini kesiyor bi yerlerden atlıyor gücünü gizleyeceğim derken hep birilerine yakalanıyor elle tutulur birşey yaptığı yok. ali larter desek bir niki oldu bir jessica bir barbara bir dondurucu tracy bir su kadın tracy siz yakında tracy aslında niki ydi o patlamada gizli projeye alındı yeni bir ilaç enjekte edildi hafızası değiştirildi tracy oldu dersiniz. mohinder desen babasının intikamı peşine düştü, sylar i çok salak bir şekilde elinden kaçırdı, kontrol edemediği güçle sağdan sola atladı şimdi diziden ayrıldı bakalım onu neye bağlayacaksınız. nathan a söz bulamıyorum zaten. elle tutulur bir bennet var onu da mahvetmeyin canlandırın artık şu diziyi.
saçmalamakta, sıçıp sıvayamamakta bir çağı kapatıp yeni bir çağ ba$latan $u diziyi hâlâ neden izlediğimi bilmiyorum. yani bir nedeni olmalı. bu kadar berbat bir diziyi neden hâlâ takip eder normal bir insan ? heroes'u gördükçe türk dizilerine $ans verme yolunda adımlar atıp biraz sonra hemen vazgeçiyorum bu dü$üncemden.

$u lost'un yokluğunda en azından supernatural var da idare ediyoruz lan. ikiside biticek bu sene bakalım sonra ne bok yiyecez.
3 sezonunun izlenip de, sonunun ve bittiğinin görülmek istenmesi en büyük sebebi olabilir, bu diziyi hala takip etmekteki. ya da gel yemeyelim birbirimizi, hayden son bölümde lezbiyen ilişkilere dalmış bu da olabilir tabii.
rezil ötesi bölümlerle izleyicinin nefret sınırlarını zorlamayı kendine görev bilmiş yazarları olan , çok daha iyi diziler çok daha basit nedenlerle iptal edilirken iptal edilmemeyi başaran dizidir.
süpergüç dendiginde bu dizinin karakterleri degil kendisi akla gelmelidir artık.
iptal edilmeme gücüne sahip oldugundan eminim artık. 4. sezona ulaşmasının başka bir açıklaması olamaz.
iptal edilmemeye ek olarak bu kadar kötü bölümlerle saldırdıgı izleyiciyi hipnotize etme ve bir sonraki bölüm için "belki bu bölüm düzelir" diye düşündürerek bölümün izlenmesini sağlama gücüne sahiptir.
( not: iptal edilmeme gücü hipnotize etme gücünün kanal yöneticileri üzerinde uygulanmasına verilen addır. )
4. sezon itibariyle çuvalladığına kanaat getirdiğim dizi.
sayısız mantık hatasına devam eden dizi.

peter petrelli dokunduğu kişinin gücünü almıyor mu?

alıyor.

o zaman t-bag ile el sıkışınca nasıl onun gücünü almadı da hala hızlı hızlı koşuyordu bu adam? ondan sonra sesleri renk olarak gören kadının gücünü aldı dokunup?

lan oğlum dalga mı geçiyorsunuz siz?
--spoiler--
claire bennet ile lezbiyen saatler
--spoiler--
oluk oluk sıçan dizidir. hele o claire'in üniversite maceraları şahsımda resmen amerikan gençlik filmleri izliyormuş hissi uyandırmıştır.

geçen hafta yayınlanan bölümden sonra "tamam bu sefer son daha da izlemem" diyerek bırakmıştım, lakin dün yine dayanamayıp yoklukta "bi izleyeyim ya düzelir belki" derken kendimi buldum. ama yok sözlük olmadı, olmuyor. yeter, burama kadar geldi. bence hiro geçmişe geri dönsün ve dizinin 1. sezonda bitirilmesini sağlasın, böylece güzel hatırlayabilelim.**
neler oluyor mna kodumun dizisinde diye feryat ettirendir.

--spoiler--
bu kodumun petrellican ı neden koşma yeteneğini kaybetti. O sağır karı nasıl dağıttı o duvarı.
Hiro petrellinin evinde ne arıyor. Mna kodumun sylar ı neden çıktı ortaya.

Cevap verin laan
--spoiler--
ne sylarla nede onsuz olmayan dizidir.
--4.05 spo--

kıler ve oda arkada$ı: 'vay baabaağn kemii'.

--4.05 spo--

büdüt: 406 yazacağımıza 506 yazmı$ız bölüm numarasına, kimse de farkmamı$. artık herkes bıkmı$, kimse izlemiyor bu diziyi zahir.
s04e06 ile ilgili;

--spoiler--
hiro can çekişiyor diye bir tane healer buluyorlar. eğer bu healer hiroyu hem iyileştirip hem güçlerini geri verebiliyorsa, bi de peşine bunu peter'a yaparsa...
(bkz: efsane geri döndü)

sneak peekin sonunda gördüğümüz üzere peter petrelli elini kolunu uzatarak bir şey deniyor sanki.
"allaaam nolur pitır yine güçlü olsun, nolur yareppim, sübaneke, dinimiz, amin!"*
--spoiler--
406 ile sıkıcıların $ahı olmaya devam eden rezalet dizi. ha niye izliyosun rrağm derseniz bende bilmiyorum.
(bkz: heroes might and magic)
hala neden izlemeye devam ettiğimi bilmediğim dizidir. yaklaşık 2 sezondur, ''tamam düzelicek olucak bu sefer, olmazsa bırakıcam.'' diyorum olmuyor azizim, bırakamıyorum, nasıl bir şeydir anlamadım. yalnız değilmişim ama. bilemedim.
--spoiler--
4. sezondur dayaklık bir heroyu canlandıran peter petrelli nin s4e06 da, artık mallıkta son raddeye geldiğini görmüş olduk. ötesi yok. neymiş, healerın ailesine bir anca önce kazayla ölmüş süsü vermek gerektiği için, heaların gücünü kopyalayıp ölüm döşeğindeki adama * gücü yetiştirmek için uçakla onca yol tepmek gerekiyormuş. ulan malın oğlu esteban... alsana healerı yanına, götürsene hero nun yanına. yapsın numarasını geri bırak çocuğu, o zaman polisleri çağırır olaya kaza süs verirsin. ulan akıl hocası da hrg. ulan ta ... hayır, çocuğun psikolojisi bozulacak teleportasyon olunca; ''eşhedü en la. noluyoruz a.ına koyim.'' diyip kafayı sıyıracak diye düşünüyorsan gene ta ... ulan zaten son 3 sezondur anne ben bakkala gidiyorum havasına döndü zaten, iyice ele ayağa düştü, orospu oldu teleportasyon. görende en ufak şaşırma yok ki. peter ben senin...
--spoiler--