bugün

s3e15 zannımca sezonun en iyi bölümüdür.
3. sezon 13. bölümde eşşek gibi "end of volume III" yazmasına ve aynı bölümde "volume IV" başlığı altında yeni sezon ibaresi gelişmeler gösterilmesine; aradan uygun zaman geçtikten sonra çıkan yeni bölümünde de "chapter 1" demesine ve devamındaki bölümlerde de bu şekilde ilerlemesine rağmen, dünya üzerindeki tüm insanların aynı anda bunu farkedemediği düşüncesiyle endişelenip, hayat memat meselesi haline getirdiğim, bu durumun sadece oda arkdaşımla benim farkında olduğumuz bir durum olması düşüncesi içerisinde dünyanın en zeki insanı modunda severek izlediğim dizi...
bilgisayar teknolojisini sonuna kadar kullanan dizi, * türk dizileri daha bi araba cami kırmaktan korksun! hadi paraya kıyıp kırdı diyelim bunu ağır çekimde * 5 defa göstere dursun * biz amerikan dizilerine yönelelim..
(bkz: türk dizi saçmaliklari)
bu kadar saçmalamasından ötürü türk senaristlerin devam ettirdiğinden şüphe duyduğum dizi. ondan ötürü mü, bundan ötürü mü?
--spoiler--
sezon 3 itibariyle kafamda belirmiş soruları tek tek cevapladığı için diziye olan hayranlığım artmıştı. öyle ki, sürekli kafama yeni sorular koyan lost un pabucu gönlümde dama atılmıştı. mesela ta ilk sezondan neden dizinin başlangıcında jeneriğin güneş tutulması olduğunu merak ediyordum. sonra sylar ı da aşan gerçek bir kötü vardı, bundan emindim. arthur petrelli çıktı bu adam. evet şirketin görevi de aşikardı, etrafa zarar veren hereos ları izoleli bir yere tıkıp dünyanın güvenliğini sağlamak. lindermanı yöneten biri vardı, arthur petrelli. ama dizi üçüncü sezonun sonunda bu güzelliğini kaybedip resmen sıçmaya başlayınca hayal kırıklığına uğradım. bir kere adam ın güçlerini alan arthur petrelli nasıl ölebilir ki? hadi bu hatayı farketmedik es geçtik diyelim, arthur petrelli ve sylar ölsün; bizim iyi olan heroes lar dünyayı kurtarmış olsun bitir diziyi. alt yapının bütün cevaplarını aldık çünkü. şimdi ne gereği var nathan ın hain olmasına, hem formülü koruyup hatta kullanıp yeni heroes lar yaratmaya çalışan bu adam değil miydi? şimdi neden iyi ya da kötü olsun bütün yetenekli insanları yakalayıp hapse tıkmaya çalışıyor? al sana bir çelişki daha. sözün özü dizi uzatmaları oynuyor, benim açımdan tadı kaçtı. yeni bir hikayeye gerek yoktu. falan filan...

--spoiler--
dunyayi kurtarmak icin fiziksel gucun yeterli olmadigini ayni zamanda akilli olmak gerektiginide gosteren ibretlik dizi. sunca yillik dizi izleme rekorum vardir bu kadar acaip ustun yeteneklerle donatilmis bi suru insanin bi arada olup iki elle bi ski duzeltmeyi beceremedigine ilk defa tanik oluyorum. sylar kotuyken birden iyi oluyor, bu sefer nathan kotu oluyor, esas kotu adam arthur petrelli cikiyor, clair kendini sasiyor bunlarin ustune bi recep ivedik salip tokatlatmak lazim. hicbi fantastik dunyada bu kadar salak birbirini bulmaz. bu guclere sahip olmanin esas kilit noktasida salak olup hicbi olayi cozememekte yatiyor sanirim ilerki bolumlerde bu noktayi aciklamalarini bekliyorum.
son bölümü dumura uğratan dizi.

--spoilerların hası s03e17--

izleyenler bilir. atom bombası konusu daha önce işlenmişti. en durgun bölümün son 5 saniyesine sıkıştırdıkları ile insanın düşündürmeye başladı yine.

efenim matt parkman çizmeye başladı. isaac mendez'in resim atelyesinde yere çizdi. eskiden new york'un göbeğinde atom bombası patladığı resmin yerinde artık washington'da atom bombası patladığı ap açık gözüktü. şu an bunu yapabilecek yegane manyak ise sylar.
--spoilerların hası s03e17--
--spoiler--
17. bölüm itibari ile senaristler artık iyice direniş temasına geçtiler. direnişin temelinde peter, matt ile süpersonik profesörümüz bulunmakta. bir aralar hiro ile saz arkadaşı da vardı ama son bölümde pek ortalıkta gezinmediler hindistana falan saçma sapan iş yapmaya gittiler. ha bir de senaristleri kutluyorum isaac'in kabiliyetini ileri flaahback niyetine kullanmaktan bıkmadılar tamam ama yine patlama
konusu sıktı lan. bir de matt abimiz canlı bomba olacak galiba son sahnede öyle beline bomba sarmış resimleri var.

yine gariptir güçlerini geri kazanan peter sadece tek güç üzerinden çalışıyor. o zaman ne yapmalı? gidip sylar'ın gücünü almalı tekar. yani yoksa sylar'ı kimse durduramaz. yani özel kuvveti havada karada sikerten tek adam sylar.

son olarak, sylar'ın yanına verdikleri velet ise çok sıradan bir özelliğe sahip mikrodalga gibi. yani daha yaratıcı olabilirlerdi.
--spoiler--
--spoiler--
HEROES artık dinlenebilecek imiş.

http://www.emikent.com.tr...ROES-artik-dinlenebilecek
--spoiler--
s03e18
--spoiler--
ilk sahnelerde isaac mendez in atolyesini bastıklarında

-boya henuz kurumamıs. uzaga gitmiş olamazlar.
--spoiler--
--spoiler--
asi'nin bennet olmama ihtimali yüzde 5'tir. özellikle binada sisteme girip birşeyler yapabilecek biri olduğuna göre.

ayrıca nathan'ın kulağına birşeyler fısıldadı annesi etrafta kimse yokken niye kulaktan kulağa oynuyor bu insan evlatları? oradan bir bok çıkartacaklar ama daha belli değil. senaristler bir halt yiyecekler yine.
--spoiler--
------akıl almaz spo------

s03e18de gönüller istedi ki eski peter petrelli olsun, "sizi bana sayıyla mı verdiler lan?" nidalarıyla 26 nolu binayı bassın, sopayla dövsün milleti. ama gelin görün ki senaristler izlerken "aha şimdi hangisini kullanacak?" dediğimiz yeteneğini aldılar peter'ın. matt'i de göte giren şemsiyenin açılamama sorunsalı ile başbaşa bıraktılar. buradan bir kez daha senaristlere bela okuyorum.*
rebel de iyi sahip çıkıyor bunlara valla. babaları gibi. eğer internetten heroes çizgi romanı takip edildiyse rebel kişisi %90 hana gitelman* çıkacaktır. eski bir mossad ajanı olan hana fiziksel gelişimini hayvanlama bir şekilde tamamlamıştır. abilitysi biraz micah'a benzetilebilir. ama upgrade versiyonu gibidir. canı sıkılınca oturur maillerine bakar (bilgisayar kullanmadan tabi ki). yani dünyadaki bütün elektronik haberleşme her an elinin altındadır.

tabi rebelin syların babası çıkma ihtimali de var. isimden de anlaşıldığı kadarıyla* bunu da 3.19da öğreneceğiz.

-------akıl almaz spo-------
--spoiler--
Balık çocuk ölme tehkilesindeyken bile sevişmeyi düşünüyor.
ben böyle abazan görmedim arkadaş.
lan sevişceğine kaçsana manyak!
su altında fantezi bile yaptı şerrefsiz nefes vereyim ayağına.
lan sen var ya...

--spoiler--
--spoiler s03e19--
19.bölümde ivme kazanmaya başladı. özellikle sylar'ın babasına ayar vermesi gayet güzeldi. esas güzel olan kıl adam danko'yu sevmeye gelen sylar'ın dalga geçercesine tv'nin üstüne hediye bırakmasıydı. bu bakımdan 20. bölümde sylar'ın can alacağını, almasa bile eğleneceğini göreceğiz.
--spoiler s03e19--
o kadar spoiler verip hangi bölümlere ait olduğunu yazmadığımı görünce kendimi suçlu hissettiren dizi.
bu sefer spoiler vermeyeceğim, oh olsun.
sezon 3 bölüm 19 da, anne petrellinin restoranda yaptığı kısacık rol kesimi harika ötesidir..izlerken size gerçek oyunculuk
nedir nasıl oynanır? sorusuna karşılık, mimikleriyle davranışlarıyla ve ses tonuyla cevabınızı almanıza yardımcı olur..
bölüm 19dan sonra 23 marta kadar ara vermiş, 23 martta ise 2 bölüm birden vereceğini ilan ederek gönlümüzü almaya çalışan dizidir.
an itibarıyle volume sonu ve sezon sonu ne demekmiş bana öğreten dizi. volume bitiyor ama sezon devam edebiliyormuş. e bunu bilmeyen insan s03e13te bırakır di mi ? neyse dizi sıkıntısı çekiyordum zaten. he bu arada bu sezonun devam ettiğini öğrenirken bir kaç spoilere de maruz kalmadım değil. neyse artık.
3.sezon volum-4 fugitives'i s03e25 ile sonlandıracak dizi. sezon finali şimdiye kadar en uzun sürede çekilen bölüm olmuş. buradan üç şey çıkar. ya muhteşem efektler ile süslenmiş bölüm izliyeceğiz ya da genellikle 35-40 dakikalık bölüm yerine 1-1,5 saatlik bir bölüm izliyeceğiz. e o da olmazsa oyuncular kazmalaşmış, bölümü ha bire yeniden çekmişler demektir.
--spoiler--

rebel denen şahıs micah sanders'tır.*

--spoiler--
bir ara acaip mallaşan dizi.* sonra toparlandı dediler, biz de 'hadi bakalım' diyerek ikinci bir şans verdik.
ilk sezondan sonraki tüm bölümleri zorlama olan dizi.
--spoiler s03e20--
tracy strauss'un buz cehennemini yaşattığı bölüm. gerçekten ilginç. asıl ilginç olanı öldükten sonra göz yaşı dökmesi ve göz atması. acaba eridikten sonra tekrar dönecek mi? daphne'ye son anlarında cenneti yaşatan matt ise ayrı bir konu. kısacası şimdiye kadar yayınlanan en duygusal bölüm. ayrıca action sahneleride yok değil.
--spoiler s03e20--
--spoilerın 20nci bölümle ilgili olanı--
micah'In asi çıkması çok hoş olmuş. ayrıca petrelli'lere artık rahat yok bu dünyada diyebiliriz.

matt'in çocuğu gelecekle ilgili gördüğü rüyadaki çocuk olabilir mi acaba diye de düşünmekten kendimizi alamıyoruz.
iki haftalık aradan sonra biraz durgun gelmiştir.
--spoiler--
--spoiler--
tracynin yaptığı olay çok hoştu beni benden aldı diyebilirim.asinin de tahmin ettiğim gibi micah çıkması hoşuma gitti.peter inda annesini asansörden kaçırışı iyi planlanmıştı.ama 2 bölüm verileceği söyleniyordu 21. bölümü izleyememek merak ve üzüntü bıraktı bünyemde.
--spoiler--