bugün

ilk 2 sezonu çok kral olan 3. sezonu bok gibi olan ki grevdir falan hadi anlarız, 4. sezonu yine çok kral olan dizi. neymiş kralmış.
kesinlikle oynanması gereken bir bilgisayar oyunudur. oyunun diziyle ilişkisi yoktur. aksine oldukça eskidir, ilk oyunu bildiğim kadarıyla 94 yılında çıkmıştır...
4. sezonun final bölümünde, izleyicilerin doğal olarak bol bir aksiyon sahnesi bekleten ama sonunda ağzına eden dizi.

(bkz: brave new world)
--spoiler--
dördüncü sezonunu on dokuzuncu bölümü ile sona ulaştırmış dizi. bu sezonun* başlangıcı biz sevenlerini biraz olsun heyecanlandırsa da, bölümlerin ilerleyişi eski sezonları aratmıştır*. e perşembenin gelişi çarşambadan belli olurmuş. böyle sezona böyle sezon finali. bok gibi yani. umutlar bir sonraki sezona kaldı.
--spoiler--
--spoiler--
robert knepper bile evil tarafında bir bok yapamadan egale edilen karakterler arasındaki yerini aldı, büyük olasılıka 5. sezonda görülmeyecek. peter ve sylar yanyaya hiç sırıtmadı, çok güzel de oldu, iyi oldu tamam mı *. eğer bu 2 linin karşısına 6. ciltte çok kral eleman çıkarsa dizi eski seyrine kavuşur. yok sylar ı gerisin geri neutral/psychopath rolünde izlersek s. kerim öyle senaryoyu artık.

hiro ya da üzüldüm açıkçası. charlie de amma yapmış 65 yıl geriden, 4 çocuk 7 torun falan. hiro da bu kızla hayatını sürdürmeyi planlıyordu yazık oldu.

peter a kız bulundu sonunda, rahatladık izleyen olarak. abaza abaza geziyordu ortalıkta emma ilaç gibi gelir.

o değil de sylar çok değişik bir manyak olup çıkacak sonunda böyle giderse. ''acayip iyi hissettim oğlum seninkini kurtardıktan sonra. öyle böyle değil.'' dedi. çok ilginçti.
--spoiler--
david bowie konser;
http://www.youtube.com/watch?v=YYjBQKIOb-w
ilk sezonu gercekten mukemmel olan insanı sürükleyebilecek konuya oyunculara sahip ancak nedense senaryo tutarsızlıkları yüzünden bir türlü eleştiri yapmadan dizinin akışına kendımı bırakarak izleyemedıgım dizi.ya tamam konu zaten kafadan saçmalıkları içeriyor ama az cok bılım kurgu ızleyen bı ınsan bu kadar hatanın nasıl yapılabıldıgıne sasırır.4 sezondur hep aynı muhabbetler zaten ilk izleyen herkesin asık oldugu claire artık sabırları zorlamakta, sürekli bi zekai misali isyanlarda bi türlü kişiliği oturtamamıs.peter desen diziyi sürükleyecek isimlerinden basında geliyor ama adam hemsırelık yapıyor gücü kalmadı, eskiden düşünce yoluyla insanların yeteneklerini alabilirken şimdi elini tutuyor,bıkac sezon daha cekılırse bu güçleri elde etmek için cok daha farklı yollar kullanacak sanırım.sylar adam rolünü hakkıyla yapıyor ama senarıst bı turlu onun ne olması gerektıgıne karar veremıyorkı bi iyi bi kötü adam piç oldu dizide, clairedan arkadaslık istiyo bunalımın hat safhasında,ayrıca oda bircok özelliği kullanmıyor bi ara herseyı duyuyordu, yalanları anlıyordu falan filan artık gına geldi bu diziden bitsede gitsek..
ilk sezonu muhabbeti klişeleşmiş dizi saçması. sıkılmadan izliyorum, yok lan sıkılıyorum.
devamının çekilip çekilmeyeceğini merak ettiğim dizidir. zira dizi yapımcısı tim kringin başka projeye yoğunlaştığını oyuncuların ise farklı projelerde yer almaya başladıklarını okudum cnbc-e dergide.
son sezonundaki yeteneklileri bir karnavalda toplama olayı, amazing adventures ın 2. dönem 13. cildinde görülür aslında. mastermind adlı mutant, henry mckoy ''the beast''i ilüzyonla kandırıp karnavalına dahil eder bu sayıda.
bu dizide resmen adam kekliyorlar. bir dizide bu kadar klişenin bir arada toplandığı görülmüş müdür bilmem ama tv tarihinde hiro nakamura'dan daha irite edici bir karakter olmadığı da kesin.
nbc nin iptal dediği proje.

http://livefeed.hollywood...5/nbc-cancels-heroes.html
son yıllarda başlayan şaheser diziler furyasında başı çekenlerdendi. ilk sezonuyla, bu diziyse öncekiler neydi dedirtmişti. ancak birinci sezondan sonrası bir parmak bala dönüşmüştür. değişen nedir anlamıyorum. her türlü imkan var, paraysa para, şöhretse şöhret. bir mirası böyle har vurup harman savurmaları anlaşılır gibi değil.
kaldırılmasına inanılmaz derecede sevindiğim dizi olmuştur. son 2-3 sezonundan ancak 1-2 bölüm izledim oda cnbc-e nin gittikçe vasatlaşan yayın politikası yüzündendir.
bütün gün bütün hafta heroesmi verilir yaf? yiter yaa yiter...

diziye dönecek olursak. en büyük sorunu boss eksikliği idi.
sylar vardır. kötüdür. sonra 1. sezonda ipuçları verilir "daha kötüleride var "diye. ama o kötüler balon çıkar. hiçbişi yoktur. sylar ilk önce iyidir yeteneksiz bir tamirci iken. sonra kötü olmuştur yetenek avlamaya başlamıştır. sonra iyi olmuştur elektrikçi kız la takılmıştır. sonra yine kafasına göre kötü olmuştur elektrikçi kızı yemiştir. sonra en son "birini kurtardım çok mutluyum ehühehehe" demiş yine iyi olmuştur....yeter layynnnn!

1. sezonda boşu boşuna harcanan 1 kız vardır oda sarah ellis dir. nasıl öldüğü ise dizinin bitmek tükenmek bilmeyen buglarındandır.
sylar serum etkisindeydi nasıl olduda kızı çekip camdan alabildi?
en sağlam karakter(ve güzel) o kızdır bence.
Her karakterine ayrı bir sevgi beslediğim,senaristlerinin de dediği gibi "bir karekteri öldürmek çok zor" diyorlar da.Ölen karakterler için yas bile tuttuğum bir dizidir (bkz: Bağımlılık)
iptal edildiğine hem sevindiğim hem üzüldüğüm dizidir, şöyleki dizi bir güzel bir berbat ilerliyordu iptal etmeleri iyi oldu gel gör ki böyle bir iptal yerine orta halli bir final tercih ederdim...
sen hem diziyi orospu et 3-4 sezonda sonra da yok bu benim kimseye veremez gibi bir kural koy durumu yaşattı resmen iptali...
ozel guclere sahip enteresan bireyler, ile benzer guclere sahip kotu bireyler arasinda yapilan pik savasi konu almaktadir. dizi 2010 yilinda iptal edilmistir.
şu son sezondaki işitme engelli çellocu hatuna tilt olduğum dizidir. öldürülmesi gereken televizyon karakterlerinden birisi.
NBC. reytinglerin düşmesi ve popülaritesinin kaybolması sebebiyle diziyi iptal etmiştir. * 5. sezonun mini dizi şeklinde yapılması ve dizinin bir sona bağlanması gündemdedir.
amerikan senaristlerin hayalgücünün ne kadar geniş olduğunu gösteren dizi ama herşeyin fazlası zarar.
ismini cok duydugum fakat arkadasımın zaman kaybı dedip beni vazgecirdigi dizi. ama hala izleme kanısındayım. izledigim dizi bittiginde baslıycam.
deyince aklıma ilk gelen heroes u bir süre izledikten sonra gerçek dünyayla heroes arasında gidip geldiğimi hissettiğim ve bundan aşırı zevk aldığım dizi.
Final'i hak eden dizidir. ilk sezondan sonra git gide vasatlaşmıştır fakat yinede en sevdiğim dizidir. Oyuncu kadrosu gerçekten mükemmeldir ve hepsi de rolünü iyi yapar. Hayal gücünde sınır tanımaz, bilgisayar effektleri mükemmeldir. Fakat ilk sezonda ki heyecan diğer sezonlarda git gide azalmıştır. Peter asıl gücünü kaybetmiştir (Yoksa çok imba oluyordu) Sylar desen bir türlü karar veremediler iyi mi olsun, kötü mü olsun. Bıraksınlar ben yazayım son sezonu, adam gibi bir final yapayım. Dünyaya duyurayım böyle güçleri olan insanları. X-men Last Stand deki gibi güzel bir savaş, ardından da dramatik bir son hazırlayım. En sonda da "Everything is connected" gibi havalı, ezoterik, tasavvufi bir sözle bitiriyim. Di mi?
cnbc-e'nin sürrealist dizisi. tuhaf ve gerçeküstü yetenekleri olan kişiler var burda. ilgi çekiciliği de bundan. 'bu ne ya böyle iş mi olur, çok saçma' diyecek kadar gerçek hayat taraftarıysanız, pek önerilmez. yine de yabancı dili ilerletip, yeni kelimeler öğrenmek açısından faydalı olabilir. türk dizilerinden daha yaratıcı olduğu kesindir.