bugün

kocaeli üniversitesi hukuk fakültesinde medeni kürsü hocasıdır. süper ders anlatır ancak sınavları da çok zordur.
(bkz: kuyumcu kantarı)
Başka şehirlerde ( özellikle Ankara'da ve istanbul'da) '' Kocaeli'nde üniversite var mı? '',''Kocaeli'nde hukuk fakültesi var mı?'' diyenleri doğrudan yönlendirmek istediğim kocaeli üniversitesi hukuk fakültesi medeni kürsü hocası.
Hukuki terminolojiye ağırlık verir, özellikle medeni hukuk genel kavramlarını çok sever.
Ders anlatımı çok iyi olmasına rağmen gereksiz ders uzatmalarıyla meşhurdur. Dersin sizin için işkence şeklinde geçip geçmeyeceğini hocanın o günkü ruh hali belirler. Bu kadar olumsuz yoruma rağmen işini iyi yapan ve mesleğine aşık bir insandır.
dersinde boş yer bulabilmek için!
(bkz: tüp kuyruğu)
yurtdışında mı artık ne cehennemdeyken fakültenin en güzel yıllarını yaşadıgımız çakma akademisyen. hukuk mantığı olmayan biri kalkıp da nasıl bu kadar iddialı olur ben anlamiyorum.Yıllar önce bir arkadaşımı bırakmış itirazlara ragmen camura yatmıs en sonunda dava ve bilirkişi raporuyla arkadaşım gecmişti hem de cok iyi bir notla. Utanmadan insanların hayaliyle hayatıyla oynayan egosu yüksek kendisi ise tersi olan medenici
Kocaeli Üniversitesi'nde Eşya Hukuku dersi aldığım kişi. Biraz farklıdır. Örneğin; telefon kullanmaz, sınavlarda sırada kalem, kanun ve öğrenci kimliği dışında bir şeye izin vermez... Özellikle telefona karşı bir takıntısı var. Derste telefonla uğraşanı görünce mutlaka uyarır.
Dönem başında ders sonunda kitap tavsiyesi veriyordu kalanlara(Sakallı celal, Bir bilim adamının romanı, Topuz–neyzen tevfik, Eduardo galeano–Güneşte ve gölgede futbol) ama artık vermiyor.
Kendisi hakkında düşüncelerim ise iyi bir insan olduğu öncelikle. Hukuk okuyan öğrencinin donanımlı olması gerektiğini düşünen ve bu yönde davranan biri olması onu değerli kılıyor. Dersine aşık(ders işlerken çok enerjik ve sorular sorarak derse öğrenciyi de katar, derslerine çalışmadan gelinilmesini ister(önce kendisi anlatmalıymış)kısacası sıkılmazsınız) ve size de sevdiriyor. Öğrencilerle fazla samimi olmayan ama soğuk da durmayan bir akademisyen. Ben seviyorum kendisini.

*Ek 1: Vize sınavı daha açıklanmadı . Umarım kendisi hakkındaki ilk ve son düşüncem hiçbir zaman değişmez.