bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ''ne sen leylasın ne de ben mecnun
    ne sen yorgun ne de ben yorgun
    kederli bir akşam içmişiz sarhoşuz hepsi bu''...

sözleriyle başlayan, bir ahmet kaya şarkısı. kalp agrılarına ve gözyaşlarına neden oldugu görülmüştür.pişmanlık hissiyatındayken yazıldıgı sanılmaktadır.
    19 ... mintiminti
  2. 2.
    ahmet kaya dan başka kimsenin söylememesi gereken*, akıllara zarar biçimde yorumladığı enfes şarkı.
    4 ... kemalettin şentürk
  3. 3.
    sabah kalktığında çivi çiviyi söker birasını actığında dinlediğin şarkı.
    4 ... dumanalti
  4. 4.
    kasvetli pazar ilkakşamlarında aklıma gelen ilk şarkılardandır. tarif edilemeyen bir pazar içsıkıntısıyla cebelleşirken bir de pişmanlıklar gelip çekiştirirse oramdan buramdan; bir kahve yaparım kendime bir de sigara yakarım bu şarkıya yakışabilmek için.
    5 ... nickless cage
  5. 5.
    "ne sen leylasın ne de ben mecnun
    ne sen yorgun ne de ben yorgun,"...

basındaki muzik ve ardından gelen bu sozler sizi sizden alır, anılarınızın oldugu eskicinin yerine goturur, en huzunsuz zamanınınızı huzunlu bir hale getirebilir, anıları bir kez daha yasatıp sacınızı oksayan birinin oksamasının verdigi mayhoslukla dinlersiniz bu parcayı.
    2 ... walox
  6. 6.
    sözleri ali çınar'a müziği ahmet kaya'ya ait etkileyici bir şarkı.
    4 ... akustikcinayet
  7. 7.
    cok bulutlu bir gunun ardindan, yorgun sarap kadehine karisan, ustad ahmet kaya eseri. acitir mutemadiyen be gozum.

(bkz: Ne sen Leyla sın ne de ben Mecnun)*
    3 ... bayram hoshtempo
  8. 8.
    içmeye teşvik eden şarkıların başında gelir. öyle diyim.
    ... sarhosruh
  9. 9.
    kimi tutsam ateş senden başka.ali çınar sen yazdın bu şarkıyı biz söyledik 90 yılıydı çocuktuk mahalleden taşınan leyla için söyledik ,kaç sokak kovaladık leyla'yı son kez mavi gemilere şarap şişeleri vurduk.
    2 -1 ... roy orbison
  10. 10.
    en hazin ahmet kaya şarkılarından biridir..
    pişmanlıgı anlatır.. hep sonradan der..
    1 ... kombinasyon