bugün

entry'ler (3820)

sözlük kızlarının fotoğrafları

oha eski sevgiim..

kafede kitap okuyan entel tip

toplu taşımada entel, metroda entel, kafede entel... nerde okuyacağız lan bunu. böyle böyle gidecek ve gelecek yeri de söyleyeyim: kütüphanede kitap okuyan entel tip.

46 yok olan

son 20-25 dakikada olanlarla bence olmuş dizidir. ilerleyen bölümlerde de açılacaktır, güzelleşecektir diye umuyorum. inşallah "gençleri uyuşturucuya özendiriyor" diyerekten rtük'ten ayar yemez.

24 mart 2016 belçika içişleri bakanı nın istifası

gereksiz bir eylemdir. çıkıp basın toplantısı yapabilirdi, bu basın toplantısında sırıtabilirdi, "ben niye istifa ediyorum ki" diyebilirdi, "terörle yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor" diyebilirdi. fakat bunlar işte yeni türkiye'ye ait meziyetler, elin belçikalısı nerden bilsin, hemen istifa etmiş enayi gibi.

ahunlicot

pavlov'un itlerinden, uzun adamın yalayıcılarından. şenlik dağılıp bir acı yel kaldığında ziller başka şey için çalacak sizin için..

cumhuriyet gazetesinin ibneliği

ensonhaber.com ibneliğinin yanında esamesi okunmayacak ibnelik. fotoşop haberciliğe inanan, yalan haberlere gerçekmiş muamelesi yapan, duymak ve görmek istediklerine biat eden kişi için söylenecek pek bir şey yok. kaynak olarak verdiği haber sitesini görünce gerçeklikten uzak bir haber olduğu anlaşılıyor.

(bkz: verdiğin kaynağı sikeyim)

rezayamektup com

rezacığım, mapisteyken yıkanmaya gittiğinde sakın diğer mahkumların düşürdüğü sabunu almak için eğilme..

keçiören

türkiye'nin orta dünyasıdır. yarıda kalmış bir kule, hemen altında kale, karşısında susuz bir şelale ve üstten geçen teleferikler. en batıdaki semti etlik kurtarılmış bölgesidir bu ilçenin.

ya bu nedir arkadaş:

görsel

ankara

bugün o kadar sessizdi ki, en gürültülü olan yerlerinden yüksel caddesinde insanların kalp atışlarını, nefes alış verişlerini duyacaktım nerdeyse.

3 patlama sonrası ankaralı psikolojisi

herkesin birbirine korku dolu gözlerle baktığı, hiç tanımadığı bir yüzden bile şüphelendiği psikolojidir. bugün akşam vakti karanfil yüksel tarafındaydım, kimseden çıt çıkmıyor, o kadar sessiz ki kalp atışları duyulacak insanların ki ankara'nın en gürültülü sokakları bunlar. sırf sırt çantalı olan birinden bile şüpheleniyor gibiydi insanlar; gözlerde, yüzlerde bir güven duygusu arıyordu diğer gözler. güven duygumuzu kaybettiğimize, sıfıra indirgediğimize göre yaşamanın da pek bir anlamı yok gibi bu şehirde..

ota boka akp yi suçlamak

yazar haklı, tüm bu olanlardan uganda cumhurbaşkanı sorumludur. suçlayacaksınız onu suçlayın.

ankara patlamasında yakını ölen adamın feryadı

sadece bu tarz olaylarda yakınları ölenlerin anlayacağı bir feryat. misal böyle bir olayı kurtuluş savaşıyla bir tutan gerizekalılar anlayamaz bu feryadı. eceli gelir, trafik kazası olur, doğal afet olur, cinayet olur insan bir yakınını bu tarz olaylarda kaybedebilir fakat hiç tanımadığı kişilerin patlattığı bir bombayla ölürse yakını, paramparça olursa o sevdiği, feryat figan ağzına geleni söyler. çünkü ölümünü anlamlandırabileceği hiç bir etmen bulamaz. aha bu abinin yaptığı gibi, bir şehit annesinin, babasının yaptığı gibi, o yarbayın kardeşinin tabutunun başında söyledikleri gibi.

13 mart 2016 ankara patlaması

büyük ihtimalle bir minibüs sayesinde kurtulduğum patlama. etlik'te oturuyorum ve kızılay'a gidecektim. telefondan otobüs uygulamasına baktım 284 no'lu otobüs yaklaşmakta durağa, bir 5 dakikası var. fakat sıhhıye minibüsü geldi ben de ona bindim. minibüs'ten indiğimde sesi duydum, sonradan öğrendim ki binmekten vazgeçtiğim otobüs şu hale gelmiş patlamadan sonra.

görsel

ithaki yayınlarının virginia woolf rezaleti

farklılık olsun diye biyografi kısmında farklı bir üslup kullanmayı yeğleyen yayınevinin rezaletidir.

biyografi kısmında şunları yazmışlar:

“virginia woolf: küçük yaşta yazarlığa, 59 yaşında mezarlığa adım attı. dalgalarla sörf yapıp nehir bile denemeyecek bir kaşık suda boğuldu. bilinç akışı mı nehrin akışı mı? Odalarda ışıksızdı. Paranoyaklığı zaten shakespeare’in olmayan kız kardeşi üzerine saatlerce konuşmasından belliydi. geri gelir mi? gelirse gelsin, kim korkar bakire kurttan? bkz. nicole kidman”

bu rezilliğin ortaya çıkmasından sonra da açıklama yapıp özür dilemişler. diğer yazarlar için hazırladıkları biyografiler de yine abuk sabuk bu yayınevinin.

sözlük yazarlarının itirafları

7 ay sonra sözlüğe dair ilk cümlelerim bu başlığa uygundur diye düşünüyorum. bu 7 ayda ne mi oldu sözlük? sevgilim vardı terketti, sonra başka birini sevdim o da şehri terketti, bir de babam vardı o da bu boktan hayatı terketti. yani kısacası bu 7 ay yarrak gibi geçti.

platoniğin aşırı umut veren sıradan davranışları

Her türlü konser, sinema, tiyatro teklifimi reddetmesi. Çekindiğinden, utandığından yapıyor, yoksa gelmez mi? Seviyor kahpe yoksa niye reddetsin.

kürtler benim kardeşimdir

(bkz: hem hümanist hem küfürbaz)

olası bir iç savaşta katılınacak örgütler

Kkma. Kemal Sunal'ın varyemez filmindeki sağlam örgüt.

iç savaş çıkacağı gerçeği

ilk ölenlerden olacağım kesin olan gerçek. Ne silah ne tüfek ne de Toyota pick up var bende. Dede yadigârı bir çakım var onla da en son şeftali kesmiştim yapış yapış açılması namümkün. Ben onu açana kadar kafamı kesip ayağımın ucuna koyarlar benim. Siki tuttuk, para varken bir taramalı falan alsaydık rahattık şimdi.

8 ekim 2014 askeri darbesi

Her an gerçekleşebilecek darbedir. Şu an Ankara radyo evinin önünde iki tank bekliyor, herhalde bildiriyi okuyacaklar radyodan. La oğlum radyo mu kaldı twit atın bildiriyi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.