bugün

resul dindar'in çok güzel seslendirdiği türkümüz. http://m.youtube.com/watch?v=xMASz1SSlAU
kurtlar vadisinden hayatıma girmiş 10 numara 5 yıldız şarkıdır.
müzik bir dağ olsaydı zirvesinde karşınıza hekimoğlu çıkardı dediğim türkü , ötesi yok lan dinime kitabıma yok , sözlerinden bahsetmiyorum tabi müzikal anlamda cidden muazzam bir şey ya

çocukken giydiğimiz ışıklı ayakkabılar gibi bastıkça müzik çalan bi ayakkabı yaptırıcam içine hekimoğlu yükleyecem amk ben yürürken çalsın o derece hastasıyım
Asıl adı hekimoğlu ibrahim olan ordulu hemşehrim, türkmen yiğit.

Türkünün hikayesi, 1900 lerin başında Bir gönül meselesi olarak başlamiştir. nesilden nesle gelen hikayaye göre hekimoğlunun sevdiği kızı, gürcü bir bey de sevmektedir. Gürcü bey kızdan vazgeçmesi için hekimoğlu'nu çağırır. Hekimoğlu kızdan vazgeçmeyince gücü beyin yeğeni onu vurmak için davransa da hekimoğlu erken davranır ve beyin yeğenini vurarak dağa çıkar. Gürcü bey hekimoglunun köylülerine zulmetmeye başlar. Bunun üzerine köylülerden bazıları da hekimoğlu'na katılır. Attığını vurması, aynali martini ve mertligiyle nam salmış olan hekimoğlu'nun hikayesi bundan sonra karadeniz'de türk-gürcü meselesi haline dönüşür. Uzun süre dağdan inmeyen hekimoglu çitlice köyü muhtarının kendisine ihanet etmesi üzerine bir çatışmaya girmek zorunda kalır ve bu çatışmada öldürülür. ölümünün ardından da hala dillerde olan türküsü yakılmıştır.

Bu millet eşkıya ile kahramanı her zaman iyi ayırt etmiştir. Mekanı cennet olsun.
sene oldu 2015 ama hala telefon zil sesimdir
Topal olduğu için askere alınmayan ve sonra eşkıya olup dağa çıkan türk kahramanı. Bugünkü ordu'ya giren gürcüleri teker teker öldürdükten sonra devlet tarafından affedilmeyen Hekimoğlu ünye fatsa birleşip ordu kurunca orduya yakalanır ve kurşunlanır.
Suphesiz ki turklerin tarihinde urettigi en guzel sanatsal eser.
https://youtu.be/pxxtJDpztbs
Ordu'nun delikanlılarından en delikanlısıdırlar.
gece gece aklima gwlen türkü.
Sadece giriş kısmıyla bile siyah gomlek giyip kisa parliament sponsorluğunda sağa sola racon kesme isteği yaratan türkü.
garip bir şekilde insanı yüreklendiren türkü. kurtlar vadisi sayesinde tanıdığım güzel parçalardan biri. bunu dinleyen kendini ne bileyim efe falan sanar.
bakın fatsa'lılar sizleri severim. lakin hekimoğlu ünye'li dir. boş boş konuşmayın.
Aynalı martin yaptırdım narinim,

Kendi neslime..
yürü be hekimoğlu! ölümden öte köy mü var?

çetin akdeniz'in mükemmel yorumunu dinlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=Miy7wYzEHu8
Ünye ve Fatsa'dan nefret etme sebebi olan türküdür. Atam da çok severdi, ikimizin de ruhu şad olsun
House md nin türk versiyonu olan dizi.. başka isim bulamadınız mı allah aşkına söyleyin...

ig sayfası: https://instagram.com/dizi.hekimoglu
yakında başlayacak yerli house md uyarlaması dizi. başrolünü timuçin esen oynuyormuş.
bastonu bile kopyalamışlar. yapacağınız işe..
Çakma dizilerde zirveye ulaşıyoruz..
bu sabah itibariyle fragmanını gördüm ve sırf fragmandan yine sağdan soldan arak olduğunun kokusunu aldım. sözlüge baktigimda da amerika yapimi house bilmem ne dizisinden uyarlama olduğunu gördum ve şaşırtmadı. Başrollerde timuçin esen ve okan yalabık var, bu iki isim için bir şans vereceğim sanırım.
Türkiye’de house gibi bir hekim olamaz, barınamaz belki de yaşayamaz.

olmamış. Umarım ters teper de kendi hekimlerine davranışları olumlu etkilenir.
House md gelmiş geçmiş en kaliteli yapımlardan biridir. Eşsiz bir hikayesi ve çok kaliteli karakterleri vardır.

Ben çakma dizilere mesafeli dursam da bu yapımdan çok ümitliyim, daha önce gossip girl, pretty little liars, shameless gibi dizilerin çakmaları oldukça başarılı oldu ve izlendi.

Zaten hastane dizileri ülkemde 1-0 önde başlar Eğer becerebilirlerse büyük bir iş olur. House md yi 3 kez bitirmiş biri olarak Detaylı incelememi ilk bölümün ardından yapacağım. Ama bu yapımlara destek olmak gerekir ki bir 15 yılımız daha özcan deniz - erkan petekkaya düzleminde geçmesin.
house md'ye olan ilgim nedeniyle en azından ilk bölümlerini denemek istediğim dizi (ki timuçin ve okan faktörü de önemli). eğer fena bulmazsam düzenli izlerim.
Anlaşıldı doktor dizileri geri dönüyor. Ameliyathanede, hastane vs.kan . Bıktırırlar artık.
güncel Önemli Başlıklar