bugün

entry'ler (692)

annemle birlikte bende öldüm

Kız arkadaşımın annesinin vefatı sonrası tarafıma söylediği söz. en zor acıymış annenin ölmesi nerde annesiyle bir çocuk görsen dertlenmek, birisi annesiyle telefonda konuşsa annem benide arardı yaşasaydı deyip dertlenmek, birinin annesi öldüğünde onla beraber annen o an ölmüş gibi ağlamak. Üzmeyin annenizi, surat asmayın değerini bilin gittiği zaman daha çok üzülmemek için. Sizin hiç anneniz öldü mü?

bir hayalini yaz

Bekçi olmak.

biontech 4 doz

Yabancı değilim serdar. Öyle vurma serdar .
Yeter yeteğğr.

kurban bayramı ile ilgili en güzel detay

geçen sene memlekette kurulan o kocaman kurbanlık çadırında, o upuzun pazarda karşılaşmıştık o zamanki sevgilim ile. kurbanlık da alamamıştır ama çok heyecanlıydı işte.
yanımizda yaşlı amcalar, koyunları bir bir almaya çalışan dombili teyzeler. iki tane her şeye gülen genç (biz).
karşımızdaki dede oturup bizimle genç sohbeti yapmıştı, ne güzel bi gündü.çok duygulandım ya.
cidden kurban bayramları neşe ayıdır benim için.
ağlamıyorum, hayır.

sözlük kasıyor whatsapp a geçelim mi diyen yazar

Senden çok var.

kadın

Yüce yaratıcının şaheseri. Erkeği yarattıktan sonra problemli uzuvları çıkardığı üzerine eklemeler yaptığı sanat eseri .

covid 19

Bayram sonrası ciddi artış yaşanacak, patlak verecek, kışın tekrar kapanmaya sebep olacaktır.

sıkılan sözlük yazarları

Nerde o eski bayramlar.

sanjay nikli yazar

Bir garip yolcuyum şu hayatta.

sanjay nikli yazar

Benimdir.

sanjay

Bir garip yolcuyum şu hayatta .

kalaşnikof

Ak-47 Kalaşnikof piyade tüfeği 7.62 mm çapında barut gazının ileri itmesi yerine getiren yay ve milin geri çekmesi ile çalışan şarjörle beslenen hava ile soğuyan tek erin muharebe silahıdır.

hatunların en güzel oldukları yaş

60 olabilir. bilemedim. belki de 70...

ömrünü sizinle geçirmiş, size evlatlar vermiş, bayat esprilerinize bir ömür gülmüş, sizi olabileceğiniz en iyi versiyonunuza çevirmiş...

ve bunların hepsini sadece sizi sevdiği için yapmış kadını, kucağında torununuzla otururken seyreder ve içinizden söylersiniz, "ne güzel kadın ya bu" diye.

feat

bu feat kim ya herkesle düeti var."

24 yaşında olmak

27 yaşında olmakdan iyidir.

ramazan ayıyla ilgili en güzel detay

geçen sene ankara cebecide kurulan o kocaman iftar çadırında, o upuzun masada oturmuştuk o zamanki sevgilim ile. oruç da tutmamıştık ama çok heyecanlıydı işte.
yanımizda yaşlı amcalar, tatlılardan bir iki tane fazla almaya çalışan dombili teyzeler. iki tane her şeye gülen genç (biz).
karşımızdaki dede oturup bizimle genç sohbeti yapmıştı, ne güzel bi gündü.çok duygulandım ya.
cidden ramazan her kim olursan ol gel, cebecideki iftar sofrasından baklava kap ayıdır benim için.
ağlamıyorum, hayır.

hiç yapılmadığı için gurur duyulan şeyler

Akpye oy vermemiş olmak.

kadınların bir erkekte baktıkları ilk yer

Boydur tabiki gençler. Birbirimizi kandırmayalım.

herkesin birbiriyle çıktığı arkadaş grupları

dinamiklerini bir türlü kavrayamadığım, nasıl bir arada kalmayı başardıklarına anlam veremediğim kolonilerdir bunlar. bir sene misal herkesin mutlu mesut bir ilişkisi vardır... 6 ay geçer, bir bakarsınız herkes partner değiştirmiş, ilişkisel bir reset atılmış tüm komüne.

maymun beyni

canli maymun beyni restorantlarda soyle yenilir:
once belirteyim; bu is icin yavru maymunlar kullanilir. maymun yuruyen servantin altindaki bir kafeste kapalidir fakat servant giyotinlerin altindaki kafa skistirma mekanizmasi gibi ikiye ayrilir ve ortasindaki bir delige boynu sikistirilir.sadece kafasi disarda kalir. kafasi sikismis halde servise sunuldugu icin cilgina donmus olan maymunlar minik kafeste hep ayni hareketi yaparlar: panik halinde fir fir donerler. o yuzden donerek gelen bir maymun kafasiyla karsilasirsiniz. garson masadaki en genc bayana metalden bir cekic verir ve kafasini kirmasini soyler. zengin genc bayan once igrenir, sonra cekici alir ve hayvanin kafasina korkarak vurur. korkarak vurdugu icin hayvan olmez, ciyak ciyak bagirarak resmen insan gibi aglamaya baslar. kucuk hanim "iyyyk!" yapar ve cekici birakir. yavru maymunun kafasindan kan sizmaya baslamistir. duydugu korku inanilmazdir. bu sirada masadaki kalin enseli adamlar kizin haline guluyorlardir. kiz da guluyordur zaten. kalin enselilerden biri cekici alir ve maymunun kafasina iki kere hizlica vurur. hayvan kendini parcalarcasina cirpinir ve ölür. eglence sona ermistir. garson cekici alir ve tornavidaya benzer, fransiz servisinde bulunmayan bir aletle hayvanin kafasini acar. yumurta kadar bir beyin cikar yavru hayvandan. her tabaga minik birer lokma servis edilir. kucuk hanim igrenerek agzina atar. kalin enseli adamlar da kizarmis tost ekmegi ve biriki halka sogan ile hala canli olan beyni mideye indirirler.