bugün

entry'ler (107)

ebru gündeş

kendisi o ses türkiye yarışma programının en iyi performansını ' araftayım' adlı şarkısıyla seslendirmiştir.

onurkaan

28.04.2012 tarihli TBMM koşusuna Halis Karataş'ın yarış günü bir talihsizlik yaşayıp rapor alması sonucu değişen jokeyi Gökhan Gökçe ile katılıp arkalarda kalıp çok geç yol bulmasına rağmen müthiş bir atakla gelip TBMM koşusunu ikinci kez kazanmıştır.Üstelik çim pistte koştuğu 12 yarışta şu ana kadar geçilmemiştir. Belki bir Turbo yada Ayabakan değil ama o KOCAMAN yüreği ve üstün yarış karakteriyle bir şampiyon olarak adını tarihe şimdiden altın harflerle yazdırmıştır.

onurkaan

henüz çim pistte geçilmeyen şampiyon arap atı. Bakalım sezonu yeni efsane olarak tamamlayabilecek mi? izleyip hep birlikte göreceğiz. Ayakaları düz basması dileğiyle.

onurkaan

Halis Karataş idaresinde çıktığı arapların derbisi olan g1 hatay koşusunu ve sezonun 3 yaşlı arap atlarına ait olan son g1 koşusunu olan haralar koşusunu büyük rakibi darfur'un önünde kazanan ve sezonu 3 yaşlı arapların şampiyonu olarak tamamlayan müthiş at. iki koşuyuda darfur'un yarım boy önünde kazandı. bakalım 30 ekim'deki cumhuriyet kupası koşusuna kendisinden yaşça büyük rakipler yanında koşmak için katılacakmı? ayakları düz basması dileğiyle.

gelibolu

bugün yapılan g1 TSK koşusunda üstün formuna jokeyinin üstün gayretine ragmen tümözbey'i geçmeyi başaramamıştır

tümözbey

6 ay boyunca geri alınan. 6 ay sonra çıktığı ilk yarışı rahat kazanan. kazandıktan 4 gün sonra bugün yapılan g1 TSK koşusunda üstelik 2200 metre gibi kendisine son derece ters gelen bir mesafede 2150 metre nerdeyse galop yapar gibi rahat bir şekilde koşup son 50 metrede halis karataş'ın bugünkü üstün performasına rağmen gelibolu'yla geçmeyi başaramadığı attır. insanın inanası gelmiyor. ne olduda bu at 6 ay koşmadı. 6 ay sonra çıktı 5 gün içinde 2 koşu kazandı ve kazandığı ikinci koşu 2200 metre g1 TSK koşusu. gerçekten inanılacak gibi değil. kazanını her zaman olduğu gibi tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

kid rock

bugun yapılan enternasyonel kraliçe 2. elizabeth koşusunu saadettin boyraz'ın (bkz: bankroll)'e kötü binmesi , halis karataş'ın da tam aksine kid rock' a mükemmel binmesi sonucunda kazanmış olan safkan. Bakalım çaldıran'da kim kazanacak? muhtemeln el kaşgar çaldıran' da olmayacak. bankroll mu? yoksan kid rock mu? yada beklenmeyen bir sürpriz mi? izleyip hep birlikte göreceğiz. ayaklarının düz basması dileğiyle.

hakkar

bugün yapılan 3 yaşlı ingilizlere ait g1 ankara koşusunu jokey faktorüyle kazandığına inandığım safkan. bu başarısının devamını diliyoruz.

onurkaan

bugün yapılan 3 yaşlı arap atlarının derbisi olan hatay koşusunu son düzlükteki bir kaç olumsuzluğa rağmen darfur'un önünde kazanarak şampiyonluğunu ilan eden arap atı. bu at bu görüntüsüyle 30 ekim'deki cumhuriyet kupası koşusuna katılırsa bana göre uzun bir aradan sonra kazanan ilk 3 yaşlı arap tayı olabilir. ayaklarının düz basması dileğiyle.

gelibolu

geçirdiği sakatlık sebebiyle bir sene koşmayan ve pistlere geri geldiğinde eski havasını bulamayacağı konuşulan ancak tüm bunlara ragmen son koşmuş olduğu 2800 m lik veliefendi koşusunun her metresinde muhteşem koştu ve kazandı. bakalım bu haftaki 2200 m kum pistteki g1 TSK koşusunuda kazanıp 1 haftada iki g1 koşuyu başarılarına ekleyebilecekmi? bana göre gelibolu kum pistte çim pistten daha iyi koşuyor. kazanmaması için tek dezavantajı 2800 m lik veliefendi koşusunun üzerinden fazla zaman geçmemiş olması gösterilebilir. ama ben herşeye ragmen bu inatçı şampiyonun kazanabileceği görüşündeyim.

el kaşgar

arka arkaya iki grup iki koşu olan TAY Deneme ve T.Y.A.Y. VE SAH.DER. koşularını kazanarak muthiş bir seri yakayan ve ve sezon sonu gelmişken önünde bulunun kraliçe 2. elizabeth'i pas geçen, çaldıran'a şu ana kadar kaydı yapılmayan gösterdiği performansla parmak ısırtan müthiş karakterli yarış atı.Böyle bir atı 2 yaşlı ingizli atlarının en önemli klasiklerinde koşturmadıklarına göre atın muhakkak bir sorunu var diye düşünüyorum. sanıyorum artık bu sezon el kalgarı pistlerde göremeyeceğiz. çünkü hem kraliçe 2. elizabeth hemde çaldıran koşusuna katılmaycak gibi gözüküyor. Mesafe ve pistin sezon sonu kötüleşmesi sebebiyle sakarya koşusunada sokacaklarını ebn düşünmüyorum. bakalım el kaşgar bu sezonu kapattımı? bekleyip göreceğiz. ayaklarının düz basması dileğiyle.

bankroll

Orjini ; UNACCOUNTED FOR(USA) / ABUNAY olan kısrak babası azaraks'ın da annesinin babası olan mujtahid'tir. yarış hayatının ilk yarışında 4. olduktan sonra koştuğu üç yarışındada rakiplerine su bile vermemiştir. Hafta sonu yapılacak kraliçe 2. elizabeth koşusunun sürdirek favorisi konumundadır. kraliçe 2. elizabeth koşusunu kazanması durumdan çaldıran koşusunda el kaşgar şu ana kadar kayıtlı olmadığından sezonun en büyük şampiyon adayı olacaktır. bakalım sezonu bir şampiyon olarakmı tamamlayabilecek mi? izleyip hep birlikte göreceğiz. ayakalarının düz basması dileğiyle.

çıkmaya başladıktan 2 gün sonra ciddi düşünen kız

''kız'' dediğin zaten ciddi olmalıdır. ''laçka'' olmamalıdır.

onurkaan

çim pistte koştuğu 4 koşusundan da galibiyetle ayrılan ve özellikle bugünkü tigem koşusunda başta darfur olmak üzere rakiplerini sürklase eden ve yarışların heyecanını arttıran 3 yaşlı arap atı. ayaklarının düz basması dileğiyle.

çetinaslan

01.09.2010 istanbul'da g3 sahim önhon koşusunda yılın flaş atı darfur'u geçemeyen ve hala gücünün ne olduğu konusunda beni meraklandıran çok zor idare edilen müthiş hırslı arap atı. son iki yarışından ikincilikle ayrıldı ve geçildiği iki atta yılın atı olabilecek atlar. Ancak ikisinede burun farkıyla ve gerçekten hakettiği koşuları kazanmadığını düşünüyorum. son iki yarışındada en gerilerde kalması pisti daha çok dolaşması iki yarışındanda ikinclikle ayrılmasına sebep olduğunu düşünüyorum. kimbilir belki dier türlü koşsa nasıl olurdu diye düşünmemek elde değil. ama sezon sonu yaklaşıyor ve önünde 2 tane g1 koşu olan hatay ve haralar koşusu var. darfur, kaderşah, özfidan'la birlikte arap yarışlarına zevk geliceğini düşünüyorum. Ayaklarının düz basması dileğiyle.

çetinaslan

20.08.2010 istanbul Yarış gününün 3. koşusunda yarış içerisinde inanılmaz aksilik yaşayan at. böyle bir fiyasko olmaz. yarışı izleyenler bana hak vericekler. umarım at yarış içerisinde bir sorunla karşılaşmamıştır. ilerleyen yarışlarında gücünün ne olduğu tarafımdan merak konusu olmuştur. ayaklarının düz basması dileğiyle.

yengeç burcu erkeği

dediği dedik olan geri vitesi olmayan bunları yaparken kabalaşmayan karşısındakinin yalan söyleyeceiğini bildiği bir konuda karşısındakinin üzerine gitmeyen söylerse söler sölemezsede kendi yalanı ile kendisi boğulsun diyen son derece rahat hareket eden karşısındakine sadece sevgisini veren ama bunu herkesin sandığı sölediği gibi ''aptal aşık'' modunda değil sadece sevgisini vermek istediği için veren ve bunu sevgisini verirkende karşısındakininde sevgisi göstermesi şartıyla veren yoksa sevgisini zırnık koklatmayan sustuğu zaman durum düzelmeyene kadar tek kelime konuşmayan rahatına düşkün olduğundan zamanı fazla olmayan kendisini kasan insanlardan çabuk sıkılan onlarla bir arada durmayan kendisi konuşmak istediği kişilerle konuşan konuşmak istemediği kişilerle konuşmayan kafasına göre takılan erkek türüdür.

bir orospuya iki yüz euro veren evli erkek

çocuğu 10 euro istese konuyu değiştirecek insana benzeyen erkek görünümlü canlıdır.

çetinaslan

eşgalini aksiyonlarını ve ayak yapısını ayabakan'a benzettiğim at.

azaraks

bu at sait akson koşusunun son metrelerinde bence bir sorun yaşadı. ve yaşadığı o sorun hala devam ettiği için yarış içerisinde yarışın en hızlı geçen yerlerinde gücünü yarışa yansıtamıyor. Sait akson koşusunun son metrelerinde durması mesafe ile açıklanabilecek bir şey değil. bu at gerek gazi koşusu gerek başbakanlık koşusunda bu kadar kötü koşacak bir at değil. rakiplerine gücü yetmedi desek bile bu kadar kötü koşması imkansız. ama uzun zamandır özlemini duyduğumuz bir şampiyon sevinci kursağımızda kaldı. umarız ilgilileri artık bu atı daha fazla üzmezler.