bugün

hastaların rahatsızlığına göre değişen tatlarda yapılan ve genellikle ilaç ve dezenfekten kokusu sinmiş olan tatsız-tuzsuz yemeklerdir.
özellikle ssk hastanelerinde, hastalar yiyemesin, ve ameliyat sonrası yeterince beslenemeyip vitaminsizlikten ölsün diye yapıldığından şüphelendiğim yemektir.

özelliği şudur, hastalığına etkisi olsun veya olmasın, tamamen tuzsuz-tatsız, leş gibi tabldotlarda, servis yapılır.

örnek bir kahvaltı şöyledir, 2-5 dilim buruşmuş ekmek, 3-5 zeytin -en dandiğinden-, küçük bir kutu reçel, bir parça peynir.

yemek özellikle sabahın altısında (06:00 a.m) getirilir ki, konforsuz yataklarda zaten sabaha karşı dalabildiğiniz uykunuz 2 saatten uzun olmasın!

öğle ve akşam yemeği aynı koşullar altında, gelir. pis, lezzetsiz ve tatsız-tuzsuz. servisi de hapishane kaçkını, bıyıklı hizmetliler yapar.

hayatlarının önceki kısmını keranede peçetecilik yaparak geçirmiş bu kadınlar, ceza olarak, cia tarafından * hastanede yemek dağıtmakla görevlendirilmişlerdir. bunu yüzlerinden rahatlıkla okursunuz.

küfür edip, ağız burun dalsanız, yine de hırsınızı alamayacağınızı hissedersiniz, o nedenle bu kronik davranış bozukluğuna sahip bıyıklı karılara dalmaktan vazgeçersiniz.

işte böyle birşeydir hastane yemeği. bir gün önce akşam yediğiniz yemeği ertesi gün öğlende tabldotunuzda görmek de kuraldır bu hastanelerde.
hastane yemeği yemek zorunda kaldığım iki durum vardı ilki ege üniversitesi'nde olduğum bir ameliyattan dolayıydı yemeklerin tuzu ve yağında sorun yoktu ama o zaman da benim yiyecek halim yoktu ikincisinde ise dokuz eylül de olduğum ameliyat için 3 gün kalmıştım galiba, orda da prensipmiş yemekler tuzsuz ve yağsızdı valla neye göre karar veriyorlar ben anlamadım ve allah kimseyi hastanelere düşürmesin çünkü insan elinin değdiği bir yer eskisi gibi olmuyor.
özel hastane yemeği hijyeniktir. devlete ait hastanelerin yemeği ise allaha emanettir.
kokusu yüzünden iştah kapatan yemektir. Adamı daha da hasta eder.
tatsız tuzsuz karavanadır.
hastanesine göre lezzeti değişen daha doğrusu yemek şirketinden yemek şirketine değişen buram buram sağlık kokan yemekerdir.
her hastenede farklı olan yemeklerdir. lakin insan hasta olduğundan ağzının tadı da kaçmış olduğundan yemekler genelde lezzetsiz gelir.
vallahi hastalara verilen yemekleri bilmiyorum ama doktorlara verilen yemekler bir hayli güzeldir. zorunlu stajımız vardı yazın, düşün yazın ortasında şerefsizim yemekleri olmasa gitmicektim. mudanya devlet bide tarasa çıkıyorsun deniz manzaralı. anasını satayım aynı lüxte başka yerden yesem heralde 3 ay bılaşık yıkarım.
lezzeti değil hijyeniklik ve sağlık açısından değerlendirilmesi gereken yemekler. mesela diyet yemeklerin tadı çook kötüdür ama yenmek zorundadır zira diyet yemeği yemesei gereken hasta normal yemek yerse komaya girmek ve ölüm dahil her sonuçla karşılaşabilir.
kahr-ı bela 1 ay maruz kaldığım lapamsı patates yemeği,ilginç bir çorba,tuzsuz pilav,ev yapımı gibi görünen sulandırılmış yoğurt,meyve olarakta elma.
Hele iftar icin yenecekse hic cekilmiyor.
insana hayatı sorgulatan yemeklerdir.

o atmosferde birkaç gün yasayip o yemeklerden birkac kere yemeniz hayatinizda ve yaşam seklinizde köklü degisiklikler yapmaniza sebebiyet verebilir.
en kral hastanede de yatsanız en leziz yemeği bile önünüze koysalar yenmiyor.

bundan sekiz sene önce (bkz: acıbadem)'de bir hafta kaldım ve ağzıma lokma sürmemiştim, mide kaldırmıyor.
bayılıyorum hastane yemeklerine. mal bulmuş mağribi gibi seviniyorum. ekmeğimi bana bana yiyorum. en kötü ıspanağı bile getirseler nasıl bir iştahla yiyorum ki sormayın.
peynirini zeytinini elmas gibi işleyerek yiyorum.

bayılıyorum çok seviyorum. bu yüzden hastanede yatmak istiyorum sonra hasta olmaktan korkup vazgeçiyorum.
geçirdiğiniz hastalığa göre seçilen yemeklerdir...
Hiç hastahaneye düşmediğim için bilmiyorum allah göstermesin.
Artık tuzsuzdur.
(bkz: özel gaziosmanpaşa hastanesi)
Babamın ameliyatı sonucu yemek zorunda kaldığım garip tüketim gıdası. Ulan hasta değilim bana niye tuzsuz veriyorsunuz amk. Evet.
hasta konumundaysanız kötüdür. Eğer personel konumundaysanız gayet güzeldir. pozisyona bağlı olarak değişir.
görsel
2 gündür aynı yemek.
Tavuklu pilav verdiler ahsjl. Ayranla gömdüm.
güncel Önemli Başlıklar