bugün

Çeşitli metallerden veya tahtadan yapılmış cember.
yuvarlak, daire.
(bkz: the ring)
(bkz: the ring 2) filmlerinin turkce'ye cevrilmiş ismi
umarın oğlu timar
mavi, siyah, kırmızı, turuncu ve yeşil olmak üzere 5 tanesi bir araya gelince olimpiyat simgesini oluştururlar.
argoda "top"*
(bkz: halkalı şeker)
merkezleri aynı, yarıçapları farklı iki daire arasında kalan alanı doldurulmuş geometrik cisim.
dünyanın en salak filmlerinden bi tanesi. dünyayı kurtaran adama rakip olabilecek film saçmalığı. devamında garez ile saçmalığı hat safaya taşımış olan film.
(bkz: umuma)
(bkz: fil)
(bkz: en zayıf halka)
pek korkak biri olmadığım halde her iki bülümünde de tırsık tırsık olduğum ürkünç fim.
hideo nakata'nın yönetmenliğini yaptığı japon versiyonu da olan film. izleyen herkesin 7 gün sonra ölümüne sebep olan bir kasetin ortaya çıkmasıyla başlayan gerilim japon versiyonunda daha bir ürkütücüdür. japon filmleri genelde biraz daha gerilim doludur, sessizdir,fazla efekt, müzik yoktur.
--spoiler--
ben o kızı kuyuda yaşıyor sanıyordum, şimdi de televizyondan çıktı. nasıl film bu
--spoiler--

(bkz: the ring)
(bkz: the new adventures of old christine)
(bkz: yüzük)
japon ve amerikan tarzında 2 şer kez çekilmiş filmdir. en korkuncu japonların 2. filmidir. diğerleri salak tarzında bir filmdir.
uzun zaman aynada saçımı tararken tırsmama neden olan film.
R gibi boştan farklı bir kümede ''+'' ve ''.'' gibi iki işlem tanımlanmış olsun.
- R ''+'' işlemine göre değişmeli bir grup.
- R de ''.'' işlemi birleşme özelliğini sağlar.
- R de ''.'' işleminin ''+'' işlemi üzerine dağılma vardır.

Bu 3 aksiyom sağlanıyor ise bu cebirsel halka denir.
özellikle cebir 2 derslerinde sıkça duyduğumuz zırvalıktır. Bu dersi verdikten sonra hocanın kapısının önünde ' o halka değil fil' diye bağırmayı bile düşünüyorum. saygılar.
Birincisi müthiş olan film.Hatta o kadar korkutucudur ki filmin sonunda telefonunuz çalarsa ister istemez içinizi bir tırsma sarar.ikincisi ise bir halta benzememektedir.
Küle gömülerek yapılan simit.
ibnelere verilen bir diğer ad.
bir zamanların en beğenilen korku filmlerinden, uzun süre listelerde zirvede kalmıştır. devam filmiyle de hayal kırıklığı yaşatan seri.
halk kelimesinin yönelme eki almış halidir.