bugün

yaşamsal enerjiyi ifade eden renk
iştah açan, enerji veren, yaşam isteğini güçlendiren, gençlik kaynağı, canlı, kanı kaynatan, doping verici özelliklere sahip, depresyondaki kişilere iyi olmaları için tavsiye edilen renk.
sinemada en çok dikkat çeken renktir. dikkatli kullanılmalıdır.
(bkz: hollanda)
bir firma adi
fatih universitesi ogrenci servislerinin firmasi
turuncu turizm*
(bkz: portakal rengi)
(bkz: kavunici)
590 - 625 nm dalgaboyu aralığına sahip renk.
sözlüğe hakim olmaya başlayan renk.
(bkz: turuncu devrim)
hic bir renkle uyum saglayamayan kotu bir renk.
arada kalmışlığı anlatır.
yaşasın kavuniçi/aziz nesin
genç kızların pek sevdikleri bir renk...
aslan burcunun sevdiği bir renktir.
sertab erener'in 2001 tarihli albümü.
albümdeki şarkılar;

1. Kumsalda
2. Söz Bitti
3. Hani Kimi Zaman
4. Güle Güle Şekerim
5. Mi Acaba?
6. Bahçede
7. Başa Döneceksin
8. Seni Sevmeye Hüküm Giydim
9. Oysa
10. Yaklaş
11. Yağmurdan Sonra Gelen Toprağın Kokusu
12. Aşkolsun
bazı kişilerle bütünleşen renk.

(bkz: melankolik)
6 ytllik, aylık kadın dergisi.
Akp 'yi animsatan renk .
Gün batımında gökyüzünün muhteşem güzellikteki rengi. insanı hayal kurmaya iten bir renk.
kızıl-sarı...

bilmezseniz ki bilmezsiniz. güneş batışı rengi. * *
portakal kabuğu rengi.
bursada gidilesi mekanlarından bir tanesi.tuvaletleride pek bir küçüktür buranın.
altıparmakta bulunan rıza abi gibi süper eğlençeli bir adamında içinde bulunduğu sevimli bir cafe.
yaşamın timsali renk.. güç verir, mutluluk verir...
almanya menşeili online radyo kanalı. internet üzerinden yayın yapmakta olup hizmet portföyünü geniş tutmayı amaçmaış ve buna istinaden mobil telefonlara, ana sayfada büyük puntolarla dj arayışına ve forum özelliklerinede yönelmiştir.
maviyi alıp götüren renk. hayatın tüm renklerinin arasından seçebildiğim, mutlu olacağıma inandığım renktir turuncu. birlikte dans ederken yüzüme çaldığı, aklımı aldığı sarıyla kırmızının karışımı. uzun zamandan beri ilk defa bu kadar fedakarlık ediyorum bir renk uğruna. belki bir hayal uğruna. tüm renkleri inkar edip tek bir renge bağlanıyorum. hayatı turuncu görüyorum.
insana enerji veren,moralini anında düzelten renk skalasındaki en guzel renklerden biridir.deli rengidir.