bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    gerçek olan, açık, net, anlaşılır.
    2 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    hakk sözcüğünden türeyen arapça bir sözcük
    2 ... minti
  3. 3.
    Hakikât

MUAZ KALAYCI
    15 NiSAN 2008, 01:06

Hamalı ilan ediyorum kendimi dünyanın,
    Koşuyorum, taşıyorum, yoruluyorum.
    Nefes almak neden bu kadar zor ki?
    Susuyorum, duruyorum, anlamıyorum...

Yıldızlar gelmiyor üzerime bu defa.
    Kucağımı açmışım, bekliyorum.
    Gözlerim bir ışık arıyor,
    Arıyorum, bakıyorum, çıkamıyorum...

Oda sessizliği kurban olmuş,
    Sessizliğe kurban olmak istiyorum.
    Bir kurtuluş yaratılmalı yeniden!
    Diliyorum, bekliyorum, kurtulamıyorum...

Hakikâte teslim oluyorum.
    Yalan olmasın içinde, korkuyorum.
    Bir yanımda yıldızlar, bir yanımda kurban,
    Tutuyorum, sarıyorum…
    Hakikâte teslim edilmeliyim,
    Bekliyorum!

3 ... badisaba
  4. 4.
    güzelde olabilir acıda.fakat hakikat kesindir ve bunun eğilir bükülür bir yanı yoktur.
    1 ... secret1907
  5. 5.
    (bkz: #3944669)
    ... polski
  6. 6.
    var olmaktır. (madde için)
    Var olmanın farkına varabilmektir. (madde ve ruh için)
    Var edebilmektir (tanrı için)
    2 ... piremit
  7. 7.
    Eskişehir'in en ucuz kırtasiyesi olarak bilinir. Bazı malzemelerde geçerli olsa da bazıları aksine olduğundan pahalıdır. Bir de alışverişten sonra mutlaka fiş alın, zira hatırlatmazsanız vermiyorlar.
    ... nane
  8. 8.
    tüm verenin anlamıdır ve o bütündür. onun bilgisi tamdır ve eksiksizdir. tüm devrimler onun için yapılır ve ancak sürekli devinim halindeki, kendi koyduğu veya toplumun koyduğu duvarlardan sınırlardan özgür onu arayan devrimci bir zihin hakikatı bulabilir. hakikatı bulmak büyük bir sevgi, şefkat ve erdem gerektirir. ona asla erişilemez çünkü bilgi sonsuzdur... ancak ona atılan her adım güzeldir. bu güzellik sevginin güzelliğidir, zaten evren; yani bildiğimiz ve bilmediğimiz her şey bir bütündür. bu bütünlüğe sevgi denir ve oda hakikatı bulmada tek yardımcıdır. hakikata giden tarif edilebilir bir yol yoktur, insan onu kendi aklı ile bulmalıdır. eğer bulamıyor ise bu sevgiyi bilmemesi veya özgür olmamasındandır. bu güzelliklerden mahrum insan kederlerden kurtulamaz ve kalbi kin-öfke-nefret-kıskançlık-haz arzusu ile dolar. böyle bir kalp mutsuz ve umutsuzdur. tek ihtiyacı olan bilgiden uzak dingin bir zihindir ancak bu şekilde hakikata gidebilir.
    1 ... abot deleted
  9. 9.
    en güzel olgudur,
    yaşanabilecek.
    ... volkileakss
  10. 10.
    hakikati güneşe benzetirler; doğrudur. gözlerimizi yaralar korku­su ile çoğuna bakamayız.
    gerçeğin yüzüne ancak, sonucuna katlanabilenler, bakabilir­ler.

“Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.” *
    Şahsi çıkarlar, gerçeklerin görülmesinin Önünde öyle bir bu­lut kümesi oluşturur kî, gerçek bir türlü görülmez.
    2 ... eftalia