bugün

bana komşunu söyle sana kac oy gelecegini söyliyim.
"her şeyin yenisi, dostun eskisi"
"insanların ne kadar kotu oldugunu gormek beni sasırtmıyor, sadece bu yuzden hic utanmadıklarını gormek beni sasırtıyor."
(bkz: goethe)
"güçlülük ve hanımefendilik birbirine çok benzerdir,öyle olduğunu söylemek zorunda kalıyorsan öyle değilsin demektir."
muhafazakarlık nedir, eski ve denenmişe hayran olmamak, yeni ve denenmemişe muhalif olmak değil midir.

(bkz: nietzsche)
Meshur bir filozofa:
- Servet ayaklarinizin altinda oldugu halde neden bu kadar
fakirsiniz?
diye soruldugunda:
- Ona ulasmak icin egilmek lazim da ondan, demis...
"aptal bir insanın kendi işini bildiği kadar akıllı adam başkasının işini bilemez."- ispanyol atasözü
(bkz: tam düne alışmaya başlamışken bugün oldu)
"hayat sonunda yüzüme güldü. ama götüyle."

bu da fena değil. adaydır yani.
dün dündür, bugün bugündür. Sd
incinmeyi incitmeye tercih et.
hiç birisi doğdu mu evinde,
sen arkabahçede mezar kazarken.. *
maç doksan dakika
bunu sakın unutma.
hayat ve aşk oyundayken ben sahnede sustum kaldım.
" karşınızdaki üzerinize gelirse, hareketin içine girin ve onu selamlayın. eğer sizi kendine çekmek isterse onu gitmek istediği doğrultuda yollayın ! "

morihei ueshiba

(bkz: aikido)
Yalnızlık tek kelime. Söylenişi ne kadar kolay! Oysa taşınması o kadar zordur ki...
*
her basarılı insanın bir planı, her basarısız insanın bir mazereti vardır.
bir yanı tura bir yanı yazı,
bir yanı da bana kalmış

yasemin mori-aslinda bir konu var
"türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. saf türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları, vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

mahmut esat bozkurt.
ne kendini değiştirebilirsin nede başkasını.
yasaların komediye dönüştüğü bir toplumda hayat trajedidir.*

ahmet altan
şu yeryüzünde bir gücü ve canlılığı bulunan varlıklar içinde hiçbir yaratık artık insan kadar zavallı değildir... *
bir kişinin eğlencesi diğerinin cehennemidir.*
tanrı erkeğe 'ol' dedi; kadına ise 'var ol'. bu yüzden biri ölene dek adam olmaya çalışır, diğeri doğuştan kadındır.
Nota değil, rota çalıştım...
(bkz: ismail yk)
(bkz: hadi len)
(bkz: bsg)