bugün

Beni iyi hissettiren şeylerden.
Her gün bunu yapıp sıradanlaştırmayı sevmiyorum. Haftada birkaç gün yulaf ezmesi ve kahve ile kahvaltı yapmak bana iyi geliyor. Arkada da güzel bir müzik varsa.. Şuan bana sting eşlik ediyor..

Kahvemiz filtre kahve yaklaşık 400 ml
Yulaf ezmemiz ise 3 yk yulafı yarım çay bardağı su ile pişiriyoruz. Su çekmeye başlıyor sonra yarım çay bardağı kadar süt ekliyoruz. Bitkisel süt de kullanabilirsiniz..
içine bugün kuru incir ve kayısı ekledim. Tercih ve isteğe göre tatlandırabilirsiniz..

Bilinçaltımın çok aktif olduğu ilginç bir gece geçirdim.. Şuan daha iyiyim..
Güne 10 km gidiş 10 km donusle, filtre kahve içerek başlayan, şimdi ise hafif bir kahvaltı ile tamamlayan kisi kadar normal eylem. Afititt olsun.

Evet.
ilk entry nervio olmasaydı çok dalga geçerdim ama neyse şahsi fikrim güne klasik kahvaltı ile başlamaktan yana. Zaten Karatay bildiğim kadarıyla yulafın insanlar için faydalı olmadığını söylüyor. 1 adet yumurta biraz peynir biraz zeytin bol yeşillik her zaman daha faydalı.
Güne zeytinyağı içerisinde nar ekşisi ile harmanlanmış kırma yeşil zeytin, miss gibi tulum ve sıcacık ekmekle başlıyorum. Eh tabi çay olmazsa olmaz. Bazen kokteyl domates ve sivri biber de soframıza misafir oluyor * . Kahve öğleden sonra içerim. Kahvaltı çok önemli benim için. Asla yulafla kahveyle geçiştiremem.
Ya arkadaşlar aslında şunu demek istiyorum burada bazen normalimizin dışında bir şeyler yapmak iyi hissettiriyor. Her gün yediğimiz, hazırladığımız rutinin dışında bir şey yapmanın hissettirdiği hissini anlatmak istemiştim sadece..
Kim her sabah salonda bitkilerinin karşısında pikap açıp yulaf ve kahve ile kahvaltı yapar ki zaten..
Hayır nervio o yulafı yemeyeceksin. Gel sana tost basayım.
Sağlıklı yaşam mı o?

Bunlar hep Avrupa özentiliği.

Kınıyorum.
--spoiler--
asla yulafla kahveyle geçiştiremem.
--spoiler--

yulaf en kaliteli karbonhidratlardan biridir. Yani gecistirme degildir.
Yulafin yaninda yenilecek lor peyniri ve 3-4 adet yumurta( beyazi) gunluk protein ve karbonhidrat ihtiyacinin ciddi bir kismini karsilar.
Hazimda yardimci olmasi ve proteinden maksimum fayda saglamak icinde yaninda lifli bitkilerden olusan salatayla tam super olur.

O sizin bahsettiginiz zeytinli ekmekli kahvalitinin vucuda faydasindan cok zarari vardir cunku sicak ekmek zaten basli basina zarar, aldigin protein degeri cok dusuk ve aldigin karbonhidrat direk kan sekerini tavan yaptiriran cinsten olan basit karbonhidrat.
yulaf benim motoru bozuyor valla atlar bile sindiremiyordur bu otu.
Sabah filtre kahve içip öğlen ilk öğünü yemek bana daha iyi geliyor. 2 öğün yeterli, çok bile.
Sonra merve teyzemiz neden hala ölmedi. Heb bunlardan.
sucuklu yumurta yapip ekmegi bana bana yemek varken güne yerken insani mutsuz eden seyler yiyerek baslamak pek iyi fikir degil.
turk insani niye mutsuz? iste hep bu yuzden, sucuk cok pahali diye.
Yumurtayı en son ne zaman yedim hatırlamıyorum bile. Sucuk da eğer kayak yapmaya falan gittiysek mangalda karda sucuk ekmek olayı iyi olduğu için yiyorum yoksa onu da sevmiyorum yaaani kısaca mutsuz eden onları yemek olur benim içinajdjd.
çok yakışıyor şerefsizler.
Sağlıksız beslenme ile güne başlamaktır.
Yulafın bağırsakları yorduğunu duydum birkaç hekimden. Bedava olsa bile almam artık.
Kahveyi de günde en fazla iki kez içmek yeterlidir diye düşünüyorum. Her şeyin fazlası zarar. Bir şey içecekseniz su olsun bu. Taze sıkılmış meyve suyu olsun.
Yeşillikli bir sofra daha iyidir. Misal o cılız maydanozun seni uzun süre tok tutacağını tahmin eder miydin?
Edit; imla
yulaf gaz yapıyor.
sabah kahvaltı yapmayıp, öğle molası bazlama, gözleme, pide, lavaş ne varsa artık arasına güzel bir peynir koyup,
duble çayla yiyorum.(şekersiz) belki bir hafta fazla yaşarım.

zaten şurada yaşayacağım kaç sene kasmamak lazım.
Yulaf ezmesini üstüne süt dökerek içtiğim için yanına çay ya da kahve içmem.
Maşallah herkesin hayatı ne güzelmiş.

Bi bize Allah vurmuş herhalde...

Swh...
5 kaşık yulafı adet beyaz bir adet tam yumurta ile hindistancevizi yağı ile tavada pişirin. yanına da aldın 500 cl kahveyi. tertemiz öğün.
yulaf ezmesi bana hiç iyi gelmiyor sindirim sorunları yaşıyorum ve seboreik dermatit hastasıyım. tost ve kahve yeterlidir.
Yulaflı bisküviler çıktığında rahmetli büyük amcam demişti ki; Yaw, hayvanlara yiyecek bişey bırakmadınız....