bugün

ntv de hava durumu sunarken dikkatleri üzerine çekmiş adamdır kendisi. hava durumundan ziyade sanki insanlığı kurtaracak yeni bir icattan bahsediyor sanırsınız. emekli asker olduğu şüphesini uyandırır. aslında alakası yoktur. yüksek metoroloji mühendisidir. geçmişte müzisyenlik yapmıştır.1975 de eurovision şarkı yarışması finalistidir ayrıca.
(bkz: dunyayı kurtaran adam)
hava durumunu sunarken üff püff diyen kişidir. bunu kendisine balkanlardan gelen boğucu ve alçak basınç mı yaptırıyor bilinmiyor.
Hava Durumunu anlatırken sanki içinden "Ben burada ne arıyorum ya, harcanıyoruz resmen" dediğini sandığım, acaba bu adam dünyayı kurtarsa ve kendine konuşma hakkı tanınsa ne der acaba diye düşünürken kitlenip kaldığım televizyon adamı.
ntv'nin ister istemez sizi hazır ol vaziyetine sokan hava durumu spikeri. kendisi meteoroloji yüksek mühendisi, ayrica eski bir şarkıcı.
sesine konuşmasına hayran olduğum adam..
sanırım eurovision da türkiye'yi temsil etmiş..
(bkz: ekşi sözlük)
ilk dinlendiği zaman sanki savaş bülteni sunuyor hissine kapıldığım baba adam...

ayrıca (bkz: balkanlardan gelen soğuk hava)
bir album çıkarıp sadece hava durumu okusa bile alıp dinleyeceğim karizmatik adam. sabah ntv radyo da yayınlanan işe giderken adlı boktan programda yayına telefonla katıldığında bir günaydın demesi vardır ki...aha başladı baba susmak lazım duygusunu veren bir amcamızdır. saygıyla eğiliyoruz.
70'li yıllarda çıkardığı bir albümü olan enteresan hava durumu sunucusu.
bu adama hava durumu sundurtanlar utansın daha ne diyeyim. bu bizim ayıbımız, ülkemizin ayıbı. bu adam çok çılgın işlerde kullanılabilir. mehter boşuna yokmuş eskiden, bu adam başlı başına mehter lan, ama ondaki yeteneği görebilecek lider kadro yok bizde. al bu adamı ordunun önüne koy, öeeaaaarrr diye diye yürüt, bak bakayım hangi kara ordusu dayanabiliyor sana. ayıp ama, değerlendirin lan ülke kaynaklarını.
eski zamanlarından bir resmi :
http://www.diskotek.arkap...217&osCsid=1e2685d5f9
tüm albümleri :
http://www.diskotek.arkap...7f2dea33e19596c65a1783a40
sıcaklığa şıcaklık diyen adam. konuşmasında bol bol ş sesi geçiyor ş harfi olmasa da cümlelerinde.
13 subat tarihindeki akşam haberlerinde banu güven'in konuğu olmuş ve hava durumlarında hiç bahsedilmemesine rağmen yağan karı ''ben aslında dünkü bültende söyleyecektim ama diğer kanallardaki arkadaslarımız kar yağmayacak deyince ben de çok üstünde durmadım.'' şeklinde açıklamış, süper bir sese sahip adam.
sesi adnan polat'ı andıran adam.
sabahları kendisini dinlemeden güne başlayamadığım harika ses tonuna sahip, el kol hareketleri ile heyecanı yükseltip odak noktası oluşturan, havayı içinde hisseden, yüksünmeyip paylaşan, hava durumunu sevdirmiş ntv spikeri..
1968'den 1978'e kadar frank sinatra'yı andıran kadife sesiyle başta 1975'te türkiye eurovision finallerinde söylediği bir gün karşılaşırsak olmak üzere "yasak aşk", "böyle bitsin" ve "hata bende" gibi selmi andak şarkılarıni söylediğini 2 sene önce öğrendiğim ntv hava durumu spikeri. bu da bir gün karşılaşırsak'ın youtube'daki videosu: http://www.youtube.com/watch?v=svFnqxJHSVI
(bkz: gökhan cubur)
- ve şimde de hava durumunu öğrenmek için meteoroloji uzmanımız gökhan abur'a dönüyoruz. abur sendeyiz? ıhım... (puhahhaa)
+ (ne taşak ismim var lan! şuna bak, yeni yetme spiker bile sabah-akşam benle eğleniyor. abur, cubur, dübür... off çok kötü hakikaten, dayanamayacağım. neyse.) balkanlar'dan gelen.......
balkanlardan gelen soğuk hava dalgasından değil de 5. dünya savaşından bahseder gibi hava durumu anlatan insandır. herhangi bir haber metnini bu tonlamayla okursa ülkeler arası savaş çıkartabilecek kapasitede olduğuna inandığımdan ana haberlere çıkmaması sevindiricidir.
s sesini ş gibi telaffuz eden adam.
ntv'de hava durumunu sunan yüksek meteoroloji mühendisi. bülent karpat' a benzetmişimdir kendisini hep. hava durumu sunmada ekoldür aynı zamanda.*
"abura koyim" şeklinde edilen küfür esnasında, kulakları çınlaması muhtemel kişi.
ntv'nin incilerinden biri.

dizleri üzerinde üzerinde yaylanarak, sağa sola attığı küçük adımlarla verdiği görünüm, bir hava bülteni spikerinden çok, yaşlı bir bokseri oynayan clint eastwood'a benziyor.
konuşurken koluna pek sahip olamayan kişi. * *
biraz önce yine esti geçti abim ntv de. yarın bi gün darbe olursa bu adama okutturulmalı o meşhur bir numaralı bildiri metni. yine de şahlanıyoor..