bugün

bir başka deyişle, nesil.
(bkz: türk erkeği)
deliğine ip dolan hede .
tavana yapıştırılan bir dekorasyon malzemesi. genellikle ışıklandırmaların (ampul gibi...) oraya yapılır.
her daim vücutta sorun olan fazlalık kısmına verilen addır.

koşular,mekikler,ağırlık kaldırmalar falan gereklidir ama tek başına hikayedir , zira göbekten kurtulmak için boğazdan kesmek ve boğazdan geçen herşeye eyvallak dememek gerekir.
şakır şakır atılır.
duzenli kardiyo calismalari ile asgariye indirilmesi mumkun, fazla yag birikintisidir. terlemeden metabolizmayi hizlandirmadan sinavdir mekiktir ugrasirsaniz bosa yoruldugunuzla kalirsiniz. beslenme de cok onemli tabi.
idman yapsan da yapmasan da o gobek cikacak bir kere kacari yok ..nasil bir is bu anlamadim ki yani turk olmanin verdigi bir guzellik mi dogustan mi geliyor nedir? haftada 3 gun spor salonuna gitsen de geri kalan gunler is cikisi yurusen de gitmiyor kardesim. asil duruyor falan o ayri konu, ceket giydiginde tam oturuyor uzerine o da tamamen ayri bir guzelligi ama memlekete dondugume annenin ayis gibi olmussun oglum ne bu? sorularina, babanin iyi boyle giderse seneye seni sumo milli takimina kaptan diye alirlar gelecegin kurtulur esprilerine maruz kalmak istemiyor insan. ha bir de yapilan bir espriye gulerken asagi yukari hoplamasi yok mu o ayri bir sikinti.uzuntuluyum be sozluk, son care elma diyeti ..
colloidal yapıdaki kastır bir nevi*.komiktir göbek.sürekli önde giden,depo gibi görünsede pek bi işe yaramayan biçimli şişkinlik.
kolay kolay erimeyen devamlı büyüyen mi desem dur demezseniz.
kimi çılgın zümrelerce atılan nesnedir.
"Göbek, insanın kendinde tanrıyı görememesinin nedenidir." demiş nietzche efendi...

ayrıca güzel bir yazı için:
http://www.hafif.org/yazi/gobekten-1
''ayy su topluyo çok benim vööcudum ondan göbek varmış gibi'' diyene rastladım.
aklıma direkt olarak kadir çöpdemir'i getiren, bir etkisinin aşağıdaki gif'te görülebileceği hede.

--spoiler--
görsel
--spoiler--
günde 100 tane mekik çekin kalmaz.
tabi zamanla.
oturarak yaparsanız.
çaktırmıyorm ama sanırım depresyona girme sebebim. öyle çok bi şey yok, fiziksel mükemmeliyete ericem diye bi kaide de yok ama allahım bu nasıl rezil bi şeydir. biraya miraya alkole bağlıyolar da ergen öncesinden içerdim ben bununla ne ilgisi var bilemedim. eskisinden daha hareketliyim ama yok anasını satayım o orda ve beni rahatsız ediyo sürekli. kesip atıcam en son. kas mas istediğim yok azicik düzleşsin ya valla.
sevimli olanı için ; (bkz: göbüş)
budur.
http://www.youtube.com/wa...-i2iQ&feature=related
bu arkadaş kolay yapılmıyor. öyle 3-5 günde yapamazsınız yani. bu da ayrı bir emek/süreç ister. hareketsizleşmelisiniz en başta. sonra sporu azaltmalısınız. daha fazla yemeye başlamalısınız. abur cuburu eksik etmemelisiniz. tv karşısında saatlerce hareketsiz otururken elinizin altında hep atıştırmalıklar olmalı. cipsler, çerez çeşitleri. sonra bunlara susatacağı için içecek asitli içecekler de bulundurmalısınız. tuzlu yemekten sıkıldığınız zamanlar için çikolata gofret ve dondurma gibi kilo yapan tatlılar bulundurmalısınız aynı zamanda. bilgisayar karşısında daha fazla vakit geçirmeye başlamalısınız. maksat hareket etmemek. sonra yürümek yerine bir yere giderken hep araç kullanmaya başlamalısınız. daha üşengeç olmayı öğrenmelisiniz artık. artık geceleri 7'den sonra da yemeye başlamalısınız. özellikle yatmadan önce yemek çok yararlı olacaktır. bu durum kabus görmenize neden olursa, kalkın bir şeyler yiyin siz de. sinirinizi yiyeceklerden çıkarmayı öğrenin artık.

seks hayatınızı da büyük ölçüde azaltın, mümkünse hiç seks yapmayın, seksüel faaliyetlerde bulunmayın. işteyken ilk çekmeceniz her zaman abur cuburla tıkabasa dolu olsun, tıpkı mideniz gibi. stresli çalışma anlarında, patron ya da amirinizden fırça yediğinizde, moraliniz bozulduğunda ya da motivasyonunuz düştüğünde hemen çekmeceyi açın ve tıkınmaya başlayın. ha, bu demek değil ki olumlu gelişmeler, sevindirici şeyler olduğunda yemeyin içmeyin! yine yiyin yine için.

bir şeyler yedikten sonra doysanız bile yemeye devam edin. açgözlü olun ki doyduktan sonra yemeye devam ederek midenizi büyütün ve daha çok yiyebilin. cebinizde her zamasn çikolata, fındık fıstık bulundurmaya özen gösterin. amacımız günün olabildiğince çok anında yiyebilmek.

hayat felsefenizi de değiştirmelisiniz artık. daha önce neydi bilmiyorum ama bundan sonra "yemek için yaşamak" düsturunu gütmelisiniz.

gece olur da uykunuzdan falan uyanırsınız, artık daha üşengeç olmanız gerektiğini söylediğimiz için de yataktan kalkmayacağınızı ön görerek yatağınızın yanıbaşındaki komidinde mutlaka atıştıracak bir şeyler bulundurun. mesela 1 kavanoz nutella ve içinde bir tatlı kaşığı bulunsun. uyandıkça birkaç tatlı kaşığı nutella çok iyi gelecektir.

ayrıca sigara kullanıyorsanız hemen bırakın. bir kere çok zararlı sağlığınıza. ayrıca iştah kesiyor. ama bırakırsanız sigarayı iştahınızın bir anda açıldığını hissedecek ve daha çok yiyebileceksiniz. içki kullanıyorsanız da mayalı içkiler içmeye özen gösterin. bira favori içkiniz olabilir mesela. ve ayrıca içerken yanında illa ki patates kızartması, çerez falanatıştırmalık yemeyi ihmal etmeyin. dışarda içiyorsanız da mekandan kalkınca mutlaka 25-30 midye yiyin, en az bi yarım kokoreç yemeyi de ihmal etmeyin.

afiyet olsun.
- mekanikte hareketli daire şeklindeki parçalarda milin geçtiği delik.
- yapıların tam ortasındaki bölüm.
- hamamlarda kubbe altında bulunan sıcak mermer alan.
- dansözlerin devamlı attıkları organları.
- ana rahmindeki bebeklerle annesinin arasındaki alışveriş borusunun bebeğe bağlandığı nokta.
izdivaç programlarına çıkan evde kalmışların taliplerinden istedikleri birinci istektir.birincisi göbek ikincisi döşü kıllı olsun.
Ayva, bira gibi çeşitler bulunmaktadır. Ancak göbek ayvalıktan biralığa, biralıktan istanbul'un göbeğine döndüyse az biraz dikkat edilmesi lazımdır.
hiçbir kadın bir göbekte uyumaya hayır demez. dünyanın en rahat yastığıdır. nereden mi biliyorum? onu da göbeğime soralım.
yakında yollarımız ayrılacak kadim dostumla.
kimi zaman balkona benzetilir.