bugün

adam bari sevinir gibi yapar gol olunca.

ruhsuz herif.

burada ki gol olunca: hiddink' in kemal sunal' ın şaşkın milyoner filminde ki gibi koşerken ağlara takılması değil elbet.
maç boyunca yedek kulübesinde oturup parayı çuvalla götüren milli takım antrenörüdür. takımı oguz çetin seçer, kenardan oguz çetin yüklenir parayı bu herif götürür, yani olmasada milli takım bundan daha farklı olmaz, oguz tek başınada bu kadar yönetir takımı.
emre belözoğlu'nun sakatlanması sonrası yekta kurtuluş'u milli takıma davet etmiş ve bugünkü 6 eylül 2011 avusturya türkiye maçı'nda kendisini ilk 11'de başlatacak teknik direktör.

madem emre'nin tek alternatifi yekta kurtuluş, neden bu adamı daha önce kafileye almadın diye sormazlar mı? madem kadrondaki diğer elemanlar emre'nin yokluğunu gideremiyorlar neden kadrodalar da yekta dışarıda?
selçuk şahin neden milli takım da? sorunu sormama sebep olan kişi.
a milli basketbol takımının başına da getirilebilecek amcamız. zira son saniye galibiyetiyle tüm dikkatlerimi üzerine çekti. gerçi o galibiyette bir gram bile katkısı olduğunu düşünmüyorum ama basketbolda daha garanti işler yapabilirdi. aile baskısı nedeniyle futbola yöneldiğini de düşünmüyor değilim.
onu bunu bilmem ama sırf biraz önce yaptığı "çekti amına koduğm çocuğu ya" tripleri sebebiyle sevilesi bir insan oldu türk mantığı ile. kanım ısındı birden kendisine.
6 eylül 2011 avusturya türkiye maçında da oynattığı futbol ve oyuncu seçimleriyle kendini kovdurmaya çalışan ama futbolumuzun marka değerini yükselten ve yücelten federasyonumuzca kovmirem ula kovmirem denilecek ve işbaşında kalarak daha çok işkence izlememize neden olacak teknik tıraktör, direktör yani.
neyse ki son anda değişiklik aklına geldi. ama hiç oynayamadı la adamlar bir sorun var burada.
maçtan önce birisi oyuncu değiştirmek yasaklandı diye kandırdı bunu sanırım...
yazıklar olsun...

avrupa 3.sü bir milli takım ne hallere geldi.
takımda oynayan isimlere bak;

hakan balta, selçuk şahin, yekta kurtuluş, umut bulut, sabri sarıoğlu...

rakibimiz avusturya ve 81. dakikaya gelmişiz hala değişiklik yok, takım zaman geçiriyor, gökhan töre saha kenarında son talimatları alıyor, 4. hakemin yanına geliyor ama oyuna girmesi 90+2.dakika. zaten oyuna girer girmez bitiş düdüğü geliyor.

böylesine aciz, böylesine ucube bir milli takım kenar yönetiminin patronu bu adam.

yazıklar olsun...
uğuur boralı bu kısıtlı kadroya rağmen çağırmayan artık başarıya doymuş teknik adam. arda penaltıyı kaçırınca üzldü ama cidden. muhtemelen ben ne biçim milli takım çalıştırıyom yıldız topçularının kullandığı penaltıya bak demiştir.
takım dökülüyor belli bir dakkadan sonra yorulmuş senin elinde kazım, mehmet ekici, cenk tosun var sanki takım şahane oynuyomuş gibi adam bi de değişiklik yapmıyor ya.
oğuz çetin'le birlikte türkiye'ye girişi yasaklanması gereken lavuk.
acilen sözleşmesi feshedilmesi gereken teknik adam; nedeni ise galibiyet için sahaya çıkacağız deyip beraberlik için, vasat oynayan takımı bozup, oyuncu değişikliği yapma yürekliliğini bile gösterememiş olmasıdır. penaltının kaçması da iyi oldu yoksa bu berbat oyunla 3 puan alıp herkes yoluna devam edecekti ve biz de hiddink gibi oğuz gibi yüreksizleri alkışlayacaktık. felaket tellallığı yapmak istemem ama bunlar yüzünden play-off da elenip 2012 de olamayabiliriz.
at kafası. 90 dakika boyunca takım o kadar güzel oynadı ki adam hiç oyuncu değiştirip de takımın dengesini bozmak istemedi. işte teknik direktörlük zekası budur. o sabri'yi, selçuk'u 90 dakika bize izlettirdiği için kendisini çok beğenerek severek izliyoruz.*
ilk geldiğinde yabancı teknik adam geldi formayı hakedene verir başarılı ve vizyonlu bir adam geldi diye yorum yaptık içimizden fakat bu da kukla çıktı. istanbul milli takımını kuruyor eskimiş kokmuş oyuncuları izletiyor bize milli takım diye, onuda geçtim iyi oyuncu X anadolu takımında forma giydiği zamanlarda kadroya almazken istanbul takımlarından birine transfer olduğunda formayı veriyor bu mudur adaletin hiddink tamam top yuvarlak sizde mi yuvarlaksınız?
sanki kafasında türkiyeyi bitirmiş izlenimi veriyor.
keşke gitseymiş chelseaye.
4-3-3 sistemini milli takımımıza yerleştirmeye çalışan adam.
''ölmüş türkiye ben napsam boş'' ifadesi vardı yine yüzünde. adam resmen duygusuz, elinde bardağı hoyratça tipik türk futbolu diyor ya. bunları türklük duygusuyla saldırmak amaçlı yazmıyorum ama gamsızlık ya adam bildiğin.

oyunculara gol atsanız da olur atmasanız da demiş olabilir.

''biraz tipik türk futbolu oldu zor olanı seçtik?
2. yarıda iyiydik rakibe pozisyon vermedik?
oyuncular taktiksel plana uyunca değişiklik yapmadım?''

içtiğin neydi bilmiyorum da kafan cidden güzelmiş..
milli takımımıza ayak uyduramayan, türk futbolunu çözemeyen teknik direktördür.
türkiye a milli takım teknik direktörü.
türkiye'yi çözememiş hoca değil, türkiye milli takımının kadrosunun dandikliğinden mütevellit elinden bir şey gelmeyen hocadır.
ayrıca türkiye liglerinin başlamamış olması ve oyuncuların form tutamamış olmaları da yan sebep olarak sayılabilir.
necip uysal gibi bir yeteneği milli takıma almayan dengesiz teknik direktör.
(bkz: genel izleyici)