bugün

almanya maçı öncesi yaklaşık 3-4 gündür çok akıllı ve stratejik konuşan adam. muhtemelen bu akşam oynanacak maçta bir beraberliğe tav görünüyor. ki haklı bence.
7 ekim 2011 türkiye almanya maçındaki tarihi hezimetten sonra istifa etmesini beklediğim teknik direktör.
ne kadar kaliteli bir teknik adam olduğunu bu akşam ki almanya mücadelesinde sergileyecek hollandalı teknik adam. bak guus, ben ve benim gibi düşünen pek çok türk futbolsever sana güvenmiyor, lütfen şaşırt bizi!
christoph daum gibi bu adam da fazla realist. Elbette almanya kağıt üstünde bizi evirir, çevirir. Ama türk futbolcusu araba gibidir. Burada benzin pahalı, gazla çalışır.
oğuz çetin in yaveri. süt oğlan.
mehmet topal gibi valencia da banko oynayan bir adam varken neden sabri gibi tanımlanamaz bir cismi milli takımın orta sahasının ortasında oynattığını çok merak ettiğim td.
maclari benim gibi sadece izleyen adam. tek farkimiz onun trilyonlar kazanirken benim vakit oldurmem.
guustuk be hiddik bu nasıl bir kötü futbol.
(bkz: al kırdın kırdın)
sıçmış takımın içine.
--spoiler--

bileti nereye alalım?

--spoiler--
selçuk inan'ı ve arda turan'ı çıkarmasıyla takımın içne etmiş olan hocadır.
aldığı paranın 1 gramını hak etmeyen adamdır. sen git o kadar parayla gez toz tatil yap. sonra git takımında oynamayan oyuncuları topla,11 kur adamların yerlerini bile bilmiyor daha. senin gibi teknik direktörün..
orta sahada sabri'nin yaratıcılığından ve öldürücü ara paslarından(!) yararlanmak isteyen teknik adamdır.
türkiye a milli takımını daha kötü oynatabilecek bir teknik direktör yok ondan başka.
kaleci volkan'la nerde oynadığı belli olmayan sabri'yi yer değiştirse amacına daha rahat ulaşırdı sanırım. göstere göstere yapmadığı için kınıyorum. ama allah için güzel maç izliyor, hakkını yemeyelim.
Hiddink amca ayıkla bakalım pirincin taşını şimdi.
http://skormedya.com/genel/ayikla-pirincin-tasini
(bkz: hiddink yazar olsa çaylağa düşerdi)
şöyleki bu adamın nasıl bir teknik direktör olduğunu anlamak için kaç defadır tuncay*ı aday kadroya dahil etmemesinden bellidir.

(bkz: sabriye var tuncaya yok)

not:eski galatasaraylıyım. *
teknik driktörlüğünün en göze batan tarafı ruhsuz olmak olan hollandalı,yılmaz vural hoca olsa bile daha iyi en azından bizle birlikte üzülür sevinir arkadaş.
En pahalı izleyicidir.
Kafasında Türk Milli takım macerasını bitirmiş Hollandalı teknik direktör.

Bir şekilde kovulup tazminatını alma peşinden koşuyor sanırım. Her şeyi anladım Sabri yi nasıl orta saha oynatır onu anlamıyorum sağ bek oynat hadi sağ açık oynat hiç mi adam yok orta sahaya oynatacak ilginç..
Hala sürücü koltuğundayız mı ? Şaşırmış mı bu adam ?
http://skormedya.com/genel/hala-surucu-koltugundayiz
bu ülkeye hayal bile edemediği başarıları kazandıran fatih terim'in maaşını 1 sene tartışanlara az bile bu adam. hem de terim'in milli takımdan aldığı aylık maaşın 5 katını alıyor.

yok kankulilerim, siz hala terim'in maaşını sorulayın. hidding dünya çapında bir hoca.
bu kadar süslü püslü lafa ve ukalalığına rağmen 1 yılda ortaya çıkarabildiği tek şey her maç sahada ne yaptığını bilmeyen bir takım.

ne bir sistem, ne oturtulabilmiş kadro, ne bir futbol mantığı... hiçbiri yok.

adam gibi bir kadro seçimi bile yok.

bütün bunlara rağmen hala utanmadan sıkılmadan ''ne bekliyordunuz, karşımızdaki almanya!'' tarzı gereksiz rahat ve pişkin açıklamalarda bulunuyor.

''adamlar makine gibi, sistemleri var'' diyor.

peki sayın hiddink... senin işin bize bilmediğimiz şeyler söylemek değil mi?

veya joachim löw'ün yaptığını yapmak değil mi?

hee sakın çıkıp bana senin oyuncun bu kadar deme, linç ederler seni, ki haklı da olurlar.

sen kader maçına hangi akla hizmet emre belözoğlu'nun yerine 35 yaşında adamla çıkarsın?

oyun 3-1'e geldikten sonra oyuna forvet almak ne demek?

her adımıyla takımı çökerten sabri'ye 90 dakika tahammül etmek ne demek, bir de orta sahada oynatarak!

ve gerideyken tek bir taktik varyasyon değiştirmeden, kılını bile kıpırdatmadan 80 dakika beklemek ne demek?

sen ya futboldan anlamıyorsun, ya da türkiye'yi sabote ediyorsun!

fatih terim'in egolarıyla, ingilizcesiyle, hareketleriyle taşak geçen türk halkı şunu iyi bilsin ki terim bu takımı yönettiği dönemlerde bu takımla kimse böyle dalga geçemedi, kimse bu kadar küçük düşüremedi.

biz bu almanya'nın hemen hemen aynısını hop oturttuk, hop kaldırdık.

her şeyi geçtim. etik değerler, aldığın ücret, teknik direktörden başka her şeye benzemen... hepsini boşver.

allah aşkına, akşam yatağa yattığında, kendini dünya çapında bir teknik direktör olarak gören bir adam olarak şu oyunu oynattığın için hiç mi utanmayacaksın?

türk milli takımı çökmedi bugün, guus hiddink çöktü.

guus hiddink diye bir antrenör bu saatten sonra yok.
azerbaycan maçına çıkmaması gereken teknik direktör. aslında hata onu getiren mahmut özgener federasyonunda. acilen türk bir teknik direktör geitirlmeli. ve azerbaycan maçını yeni bir hocayla oynamalıyız.