1. 1.
  lucasart çıkışlı, cd'si bozulduğu için artık oynayamadığım, bana kalırsa bugüne kadar gelmiş geçmiş en komik, akıl dolu, çizimleri ve karakterleriyle insana keyif veren adventure oyunu.
  6 ... coincidental magic
 2. 2.
  ben bu oyunun demosunu bitirememiştim lan! sol framede ismini gordum, gozlerim doldu, kahroldum resmen
  7 ... philemon
 3. 3.
  1998 yılında lucas arts firmasından çıkmış bir adventure oyunu. önceki lucas arts adventurelarının aksine ilk defa 3d engine kullanılmıştır ve şahsi fikrimce oynanabilirliği hiç etkilememiştir. ana karekterimiz manuel calaveradır. ölüler diyarında ölen şahısları ebedi huzura ulaştırmakla mükellef bir seyahat acentesi elemanıdır. patronuyla ve meslektaşlarıyla problemlidir. oyun ilerledikçe konu, demolar, diyaloglar, espriler insanı alıp götürür. klasik lucas arts abzürt bulmacaları mevcuttur elbet, ara sıra tam çözüm ihtiyacı duyar insan. müzikler jazz ve blues ağırlıklıdır. soundtracki mevcuttur. adventure oynuyorum diyen bir insanın en az 2-3 kere bitirmiş olması gereken, kült ötesi adventure listemde top 5e rahatlıkla girebilecek bir oyundur, candır, kandır, arşivimde hala durur.
  1 ... guilt and regret
 4. 4.
  grafikleri, ses efektleri, senaryosu, karakterleri ile gordugum en guzel ve oynamasi en zevkli oyundur. grev yapan bal arilarinin attigi sloganlar superdir:

  we are bees we are not flies
  no more lies no more lies

  oh hell we won't work,
  bogen is a big fat jerk
  1 ... isla morada
 5. 5.
  (bkz: manuel calavera)
  1 ... mundi kundoni
 6. 6.
  lucasarts'a saygı duyulmasının nedenlerinden biri olan, müthiş bir atmosfere sahip harika oyun. ne zaman akla gelse insanın yüzünde tebessüm oluşturan, atmosferi, müziği, karakterleri ve konusu ile kendine hayran bırakan başucu eseri.
  1 ... tuogalen
 7. 7.
  lucasarts'ın gelmiş geçmiş en güzel oyunudur benim için.
  keşke devam oyunu vb. yapılsa...
  2 ... supermario
 8. 8.
  kusursuz adventure oyunu.
  sadece oynayanların anlayabileceği bir noktayı anlatacağım,

  --spoiler--
  hani 2. yılda zenginleşiriz, gazinomuz vardır, patronuzdur, ama o yıl sonunda amacımız uğruna hepsini geride bırakırız. daha daha sonra, galiba 2 yıl sonra, yolumuz tekrar aynı şehre düşer, işte o anda içimi tarif edemediğim bir duygu kaplar. hayır, buralar hep bizimdi sattık tarzı bir hüzün değil de, kelimelere dökemeyeceğim birşey, şehrin boş ve sönük olması belki etkendir. çünkü aynı güçlü duyguyu, oyunun sonunda başladığımız yere döndüğümüzde hissetmedim.
  --spoiler--
  2 ... regulus
 9. 9.
  gelmiş geçmiş en iyi adventure oyunları arasında kesinlikle en üst sıralarda yer alacak oyun. hikaye bulmacalar karakterler ve bizi mouse u ekranda taramaktan kurtaran yeni icat calivera nın herhangi bir atraksiyonda kafasını oraya çevirme durumu ile milat sayılabilen oyun.
  1 ... proton pompasi
 10. 10.
  Bu oyunu türkiye'de bulan insana canımı verebilirim.
  3 ... rvd