1. 1.
  C vitamini bakimindan zengindir. Meyve kabuklarindan marmelat yapilir. Karacigerin normal çalismasini saglar. Hazmi kolaylastirir. Vücudda biriken suyu ve zehirli atiklari atar. Kani temizler. Bedeni ve zihni yorgunluklari giderir. Akciger ve gögüs hastaliklarinda faydalidir.
  4 ... tutunamayanlardan
 2. 2.
  kendisinin tadı acımsı garip olmasından dolayı yenilemez ama suyu sıkılıp içilebilir.
  1 ... kacak kelebek
 3. 3.
  turunçgiller grubundan bir meyvedir.
  1 ... meyve
 4. 4.
  suyu sıkılıp portakal suyu ve biraz şeker ile karıştırılınca süper bir tadı olan meyve.
  Adı grapefruit ten gelmektedir.
  Suyu her sabah içilesi bir meyvedir.zinde tutar.özellikle akşamdan kalma olunan durumlarda insanı kendine getirmek için birebir.
  1 -1 ... commodore64
 5. 5.
  alman 2. lig takımi
  (bkz: grey furth)
  1 -2 ... spiritualized
 6. 6.
  GREYFURTicilen ilaclarin karacigerde parcalanip atilmasini engelleyen dünyadaki tek meyvedir.soğuk algınlığı tedavisinde ilaçlarla birlikte ,c vitamini takviyesi olarak alınması adet haline gelmiş olsa da aslında sonucu ölüme varabilen kötü sonuçlara da yol açmaktadır.ilaçla birlikte alındığında ,ilacın vücuttan atılmasını engellemektedir.**
  3 ... white pages
 7. 7.
  (bkz: altıntop)
  ... vernon sullivan
 8. 8.
  son yıllarda amerika'da yapılan araştırmalara göre kadınlarda göğüs kanseri riskini %30 arttırdığı iddia edilen sakat meyvedir. ayrıca kansere sebep olan tek meyve olarak da tüm turunçgilller aleminin yüz karasıdır.
  -1 ... peevish
 9. 9.
  antibiyotik içtikten sonra tüketilmemesi gereken meyve.
  ... thaliia
 10. 10.
  portakal ve mandalina ailesine nasıl dahil olmuş bir türlü anlamadığım meyve. bence hiç gereği yoktu. yokluğu aranmaz bi meyve yani bu.
  ... nurettin balcova