bugün

entry'ler (23)

uludağ sözlük yazarlarının önerdiği oteller

anayurt oteli. kesinlikle kalınmalı, olağanüstü. herşeyiyle olağanüstü. servis, hörmet had safhada. yalnız işletmecisi olduğunu tahmin ettiğim garip davranışlı bi adam var. dikkat etmek lazım ona sanki. pek tekin diil valla. kuvetlidir lan altıncı hissim benim.

ucumuz de ayni fikirdeyiz

(bkz: üçünüze üçümüz bayram etsin çükümüz)

hanuka

sefaretlerde falan kutlanır bu bayram türkiye'de. israil sefareti davetiye falan gönderir "bayramımız var olm, süper bak! içki de var hem" minvalinde, konuk olursun. böyle inciğini cıncığını ararlar ama senin sefarete girmeden önce. güvenlik gerekçesiyle. hani hoşgörü ha hani nerde? bizim dini bayramlarımız gibisi yok azizim. saygı kalmamış hiç valla! nerde eski hannuka bayramları, yok işte onlarda!! eskiden büyüklere saygı küçüklere sevgi vardı. hannuka bayramlarında erkenden kalkılır, büyüklerin elleri öpülür, küçüklere harçlıklar verilirdi. sonra ver elini panayırlara. yok eski tadı artık.

hannukah

(bkz: hanuka)

insanin penisini birakmayan seyler

mesela candiru. allah korusun kaçarsa hiç affetmiyormuş.

dolu

en kaba yağış biçimi. hem bünyeye hem çevreye hem de doğaya zararlı aynı zamanda. tarımsal faaliyetler hep bunun yüzünden sekteye uğruyor. ne alıp veremedeği var bizimle bir türlü anlamıyorum. ailecek sevmiyoruz kendisini. allah düşmanımın kafasına, tarlasına düşürmesin.

ciy

tecrübeleme imkanım olmadı ama kuvvetle muhtemel yağmurdan daha küçük elleri vardır bunun. böyle şirin şirin, mıncıklanası.

yıldız

sevişmenin en makbulü bu gök cisimlerinin altında şehvetle, ihtirasla, çabayla, umutla yapılanıdır. ayrıca neden gökyüzünde yalnız takıldıklarını şimdi daha iyi kavrıyorum ben bunların.

yağmur

bir rivyete göre çok küçük ellere sahip yağış biçimi.

kar tanesi

genelde gökten oynaya oynaya yağar, sessiz sessiz döne döne düşer kar tanesi. her taraf bembeyaz bembeyaz sonra.

kayısı

fazlası motorları bozar, ortalığı toza dumana kattırır bu meyvenin. dikkatli tüketilmeli. her şeyin fazlası zarar canım.

armut

kimi bulmacalarda soldan sağa beş harfli bir meyve olarak geçer. halbuki yeri daha mühim olmalıdır. sadece üç kuruşluk bulmacalarda değil, kim beşyüzküsürmilyar ister tadında programlarda da geçmelidir soru olarak. gereken önemin verildiğini düşünmüyorum ben bu meyveye.

hijyenik kosullar

bence herkesin sağlaması gereken koşullardır. yani olaya bir restoran, bir fırın, bir pastane olarak bakmamalı. insan bedenindeki hijyenik koşulları da sağlamalı, kendiyle barışık olmalı, kendini dışarıya iyi sunabilmeli, satabilmelidir. bunlar hep hijyenik koşulları sağlamakla gerçekleşecek..

hijyen

hayatımaza uğur dündar ile, arena ile sinsice sızmış bir kelime. eğer bi insan da hijyen yoksa utanmalı, yerin dibine girmeli. hijyen önemli.

(bkz: hijyenik koşullar)

tele kiz

nedensen tele kızların hep güzel olduğuna dair bi imaj var. yani orospu denildiğinde böyle götlü göbekli, memeleri sarkmış hatunlar belki kafada canlanıyor ama tele kız diyince böyle bir şey olmuyor. hepsi taş mübarek. reklam faktörü. neticede, kafalara güzel olarak kazınmış, cüzi bi miktar karşılığında ulaşılabilecek kızlardır bu kızlar. güzel çıkmazsa yaşanılan hayal kırıklığını tahmin bile etmek istemiyorum.

pezevenk

hiç bir sosyal güvencesi olmayan meslek bu. aslında meslek değil bu, pezevenklik mesleğini icra eden kişilerin edindiği pozisyon bu. tehlikeli bir meslek pozisyonu aynı zamanda. hijyen koşulları da çok zayıf sonra. mecbur kalınılsa yapılmalı bence bu meslek. baba yadigarı falansa mesela.

elma

yeşilinin en makbül olduğu meyve. kısıtlı durumlarda amasya elması ile de telafi edilebilir.

tacizci dovmek icin yilbasinda taksim e gitmek

sike sürülecek aklı bulunmayanların yapacağı bir eylem olacağı süphe götürmez.

ekşi yazar alımından sonra uludağ da oluşan kalite

hemencecik farkedilen bi kalite bu. uludağ sözlük'e yeni katılanlar da bu kalite çıtasını acayip yükseltmişlerdir ayrıca. misal ben..

greyfurt

portakal ve mandalina ailesine nasıl dahil olmuş bir türlü anlamadığım meyve. bence hiç gereği yoktu. yokluğu aranmaz bi meyve yani bu.