1. 1.
  ilginç eylemleri ile her zaman dikkatleri çekmeyi başarmış, yeşil barış örgütü.
  7 ... herhangibiri
 2. 2.
  içinde ''nükleer'' kelimesi geçen her kurumun açılışına katılan ve doğaya zarar verenlere bazen havadan bazen karadan saldıran,
  kapıdan kovsan bacadan giren yeşil h2o bağımlısı topluluk...
  7 -1 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  bizdeki tema gibi arka tarafı sanıldığı kadar masum olmayan oluşum.
  8 -3 ... waldorf
 4. 4.
  1971 yılında kurulan uluslararası çevreci örgüttür. soyu tükenmek üzere olan hayvan ve bitki türlerini korumayı, çevreye zarar verilmesini önlemeyi ve çevre bilincini güçlendirmeyi amaçlar. çevreyi kirleten kuruluşlarla mücadele eder. etkinliklerini gönüllülerle ve bağışlarla sürdüren bir örgüttür.
  5 ... prozak
 5. 5.
  nükleer enerjinin degerini anlayamamıs, planlı bir sekilde üretilip atıgının da uygun bir sekilde yok edilebilecegini** kabullenmeyen, kökeninin batı ülkeleri olmasına ragmen o ülkelerde nükleer enerji kullanılıyor olması ve türkiyedeki eylemleriyle acaba arkasında baska bir is mi var düsüncesini aklıma sokan örgüt
  10 -6 ... dopdop
 6. 6.
  hiçbir amaç gütmeden,sadece yaşadığımız gezegeni korumak isteyen insanların oluşturduğu bir grup.
  4 -4 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  adanada baraj yolunda kanal kıyısında bir cafe.digitürk var.
  6 ... kemalettin şentürk
 8. 8.
  doganın yok olusuna seyirci kalmayan genelde eylemlerinde hücüm bot zincirleri kullanıp her buldukları yere kendilerini zincirleyen insan toplulugu.
  3 ... karpuzkabugu
 9. 9.
  nükleer santrallere sahip ülkeler** hızlı bir şekilde geliştiklerinden türkiye'nin nükleer santrallere sahip olmasını istemeyen gereksiz örgüt.
  3 -2 ... muru4xi
 10. 10.
  Yalancı ve düzenbaz bir örgütün tekidir.Biliyoruz iyi niyetle katılanlar ve iyi faaliyetlerde bulunanlar var.Ancak bu örgütün kurucuları büyük şirket sahipleridir.
  Şimdi soracaksınız neden böyle bir kuruluşu destekliyorlar.Nedeni iktisat politikalarıyla açıklayabiliriz.Şöyle ki piyasada bir malın üretimi kısıtlı imkanlar ve kapasiteyle gerçekleştiriliyorsa o mal değerli olur.Üretimi engelleyen faktörlerin başında greepeace gibi sivil toplum örgütleri bulunuyor.
  Üretimin kısıtlı olması da piyasada üretim yapan firmaların işine geliyor.Bu yüzden greenpeace'in kurucuları dünyada pis işler çevirenlerdir.Maddi imkanlarını bizzat karşılamaktadırlar.
  3 -4 ... italiano