bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    sokak sanatı da denebilir ,fakat ülkemizde yapanlar yakalandığında çevre kirliliğinden "kamu malına zarar" dan 100 ytl para cezası ödemektedir(ben ödedim ordan biliyorum)
    7 -1 ... rapter
  2. 2.
    hiphop kültürünün bir parçası.
    3 ... archer
  3. 3.
    (bkz: http://www.turkstyle.net)
    ... rapter
  4. 4.
    "graffiti is not a crime"diye bir sloganı vardır
    2 -1 ... rapter
  5. 5.
    (bkz: graffiti yaparken yakalanmak)
    1 ... rapter
  6. 6.
    100 ytl le vazgeçilecek değil, tüm duvarlara "burada graffiti sanatınızı konuşturabilirsiniz" yazılarak engellenebilecek sanat.**
    1 ... the kene
  7. 7.
    sanat olup olmadığı hala akademisyenlerce tartışılan,yazılanların çoğunu yazanlardan başkasının okuyamadığı resim tarzı..genelde arasokaklara,rap müziğin aktığı mekanların duvarlarında vardır..sadece amerikada değil Türkiyede de çok yetenekli arkadaşlarımızın çizimlerini görmekteyiz..ama eline her sprey alana graffiti yaptırılmamalı
    ... d@nte
  8. 8.
    almanya'nin sorunlarindan biri. hip-hopcu genclerin bir eglencesi. aslinda gayet güzel örnekleri olan bir ugras. sanat sayilir mi bilemiyorum. cünkü sanat sayilirsa yapan herkesin sanatci addedilmesi gerekir. yalniz almanlari cok ugrastiriyor. özellikle nazist graffiti ve spray calismalarini silmek icin cok para harciyorlar, iscilik de cok pahali. genel olarak da kamu malina herhangi bir zarar verenlere gercekten büyük cezalari var, bunlari yakalatacak ipuclari verenlere de 500 euro'ya varan ödülleri.**
    1 ... aftermath
  9. 9.
    spreyle duvar, tren, araba vb.boyama sanatıdır. yurtdışında çok gelişmiştir internet üzerinden bu örnekler görülebilir http://www.graffiti.org/
    ... non phixion
  10. 10.
    Gerek şehir içinde, gerekse şehirlerarası yollardan geçerken bazı duvarlara, özellikle de köprü altlarında, hemen dikkati çekecek şekilde iri iri, kimi de renklendirilerek yazılmış yazılar dikkatimi çekip duruyor. Malûm, Batı dünyasında bunlara ;Grafitti deniyor.
    (bkz: duvar yazısı)
    ... white pages