1. 1.
  1.eylem, gösteri.
  2.maruz kalınan duruma karşı gösterilen tepki.
  1 ... zeka oyunu
 2. 2.
  çukuova üniversitesi kampüsünde alanı olan kendini savunma metodu*
  1 ... baadir
 3. 3.
  vadesi dolan senete yapilan islem. banka muduru borcluyu arar ve protesto eder. "borclu istifa, borclu istifa" diye eylem yapar, kesmezse "elinde pankartlarla borclunun kapisina dayanir "en buyuk taraftar, borclular sahtekar lolololololoooooooo" der. "cabuk ode lan o senetiiii" diye de lafi sokup siddetli bir kinamadan sonra makamina geri doner.
  ... laz pacino
 4. 4.
  kelime, hırıstıyanlığın üç mezhebinden biri olan, protestan sözcüğünden gelmektedir.
  ... leto
 5. 5.
  kişiye göre değişen şekil ve halleri vardır.
  ... piraye
 6. 6.
  ödememe protestosu yetkili hamile senet keşidecisi dışında diğer cirantalara da müracaat etme hakkını verir.
  vade tarihinden itibaren iki iş günü içinde çekilmelidir.
  ödememe protestosunun çekilmesiyle senedin "tedavül senedi" olma özelliği ortadan kalkar. ciro zicirinin uzaması sona erer.
  protestonun çekilmiş olmasıyla müracaat hakkının kullanılması için gerekli maddi şartlar gerçekleşmiş olur.
  protesto evrakı noterce düzenlenir.ödememe protestosu bono nun aslıyla bir bütün teşkil ettiğinden senet aslıyla birlikte takip talebine eklenmelidir.
  ... ditty
 7. 7.
  la haine mathieu kassovitz'in 1995 yılında çektiği fransız filmi. film, paris'in gettolarında yaşayan biri pied-noir , biri yahudi , biri ise siyahi üç arkadaşın hikayesini konu alarak, fransa da gettolarda yaşayan gençlerin hayatından bir kesit sunmaktadır. son zamanlarda yaşanan varoş ayaklanmalarının nedenlerini anlamada örnek teşkil edebilecek bir başyapıt.
  ... tavushavasi
 8. 8.
  örneğin sol frame'e * ergenlik sıkıntılarını aktaran, yaşamda yeterince yapamadıklarını, bazı sözcükleri bazı başlıklara sokarak başarmak için şehvetle çabalayan yazarları; buna dokunmayan ispitçileri, gammazları; buna göz yuman moderatörleri; sözlüğe sürekli güzel yenilikler getirirken, modlarına sözlüğü biraz temiz tutmalarını bilinçli bir cinlikle söylemeyen zallımları uyarı amaçlı olarak yükselen bir ses de, bir protesto olabilir yerine göre.

  bu nedenlerle sözlüğe bir hafta girmemek kararı veren nuhungemisi'nin, bunu yapmazsa kendisini rahat hissetmeyeceği durumun adıdır aynı zamanda.

  (bkz: tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış)
  (bkz: anne ben birey oldum)
  1 ... nuhungemisi
 9. 9.
  (bkz: dağa küsen tavşanlar birleşin)
  1 ... nuhungemisi
 10. 10.
  bazen de sessiz sedasız, kişisel yapılır bu protestolar. kimsenin haberi olmaz, bir tavır yaparsın, bir ayar verirsin kendince seni de onlardan sanırlar. ilginç şeydir vesselam yapın yaptırın.
  ... dulgerbob inciryapragi