1. 1.
    lunaparkların vazgeçilmez eğlence kanağı

gemi şeklinde olup,yükselebilceği en üst noktaya geldiğinde sizi tutan demirin açılacağını sanıp yanınızdaki kim olursa olsun sarılacağınız akıllara ziyan düzenek
    4 ... kısmetsiz
  2. 2.
    üzerine süperman gibi daha eğlenceli ve tehlikeli oyuncaklar çıktıktan sonra, unutulmaya terkedilmiş oyuncaktır. ama nedendir bilinmez garip bi zevk verir hala, süperman den sonra binilse bile.
    1 ... redwinemania
  3. 3.
    Genellikle Venedik'te kullanılan, ayakta, kıç tarafta tek kürekle yürütülen,10 m uzunluğunda,yassı ve iki başı yukarıya kıvrık kayık.
    1 ... italiano
  4. 4.
    (bkz: mustafa gondol)
    2 ... say
  5. 5.
    Genellikle söz ve nişanlarda kız tarafına içine şeker,çikolata vb. konularak armağan olarak verilen,kesme cam veya gümüşten,yayvan,kayık biçiminde tabak.
    2 ... italiano
  6. 6.
    mersinde antalya yolu üzerindeki bir tatil sitesi.Tatilcilerin uğrak mekanlarından...*
    1 ... berbay
  7. 7.
    lunaparkın kusma vakalarının en çok görüldüğü bölümü
    2 ... eticicibebe
  8. 8.
    esasında bir yuvaya, çatısız bir eve benzeyen bu kıvrımlı geminin içinde, tıpkı nuhun gemisinde tek cins olarak seçilip toplanmış gençlerin, kısmen ailelerinin, daha da kısmen çocukların, gondolun burun ucu her tepe noktasına çıkışında çığlıklar atışını oldum olası yadırgadım. bu çığlığın eğlencenin işareti olmasından öte, oradaki insanların, yere paralel kesen gondolun içinden, büyümüş göz bebekleriyle, aşağıdaki, başlarını yukarıya kaldırıp kendilerini meraklı gözlerle izleyen insanlara, yüzlerine yerleşmiş memnunluk ifadesi ile "biz eğleniyoruz, sizin sıkıcı hayatınızdan uzaktayız, keyfimize bakıyoruz" diye imada bulunmalarına sinir oluyorum. tek bir an, sanki bu dünyadan değilmiş gibi, eğlencenin içinde bütün tasalarını unuttuklarını zanneden bu kişiler, görüyoruz ki, gondolun kıçının her tekerleğe deyip yavaşlayışıyla beraber, aynı hızda, rutin hayatlarına, tasalarına geri dönüyorlar, bizden olduklarını hatırlamaya başlıyorlar. gondol, insana uçtuğunun hissini mi veriyor bilmiyorum ama siz siz olun eğer ömür boyu sahip olacağınız, sizi taşıyabilecek bir çift kanata sahip değilseniz gondollarla kendinizi kandırmayın, eğer eğleneceğim diyorsanız, gidin direksiyonu ayarsız, freni patlak çarpışan arabalara binin, halkalarla at koşturun lunaparkta.
    1 -1 ... zinani
  9. 9.
    eskişehir' de, migrosun üzerinde bulunan, personelinin güleryüzlü olduğu cafeterya ve restaurant tarzı güzel mekan.
    ... legend of the stranger
  10. 10.
    (bkz: ilk yabancı ve kadın gondolcu)
    ... ditty