1. 1.
  cıkardıgı albumlerden, cok soundtrack yapmıs 70 den gunumuze bir cok filmin belkemigini olusturmus italyan senfonik rock grubu.
  http://www.goblin.org
  ... katildomates
 2. 2.
  özellikle suspiria da kalpleri fethetmiş , argento usta nın film müzikleri için tercih ettiği grup.
  ... dancerinthedark
 3. 3.
  perilerin karşıtı olduğu düşünülen genelde kötü yaratıklardır. goblinler genelde muzüptir, şans bozarlar, kabuslara neden olurlar ve buna benzer küçük sıkıntılar yaratırlar ama bazıları tehlikeli hatta zaman zaman ölümcül olabilirler. gülümsemelerinin insanın kanını dondurduğu, kahkahalarının sütü ekşitip, ağaçlardaki bütün meyvelerin dökülmesine neden oldukları söylenir. goblinler peri dünyasının kötü şöhretli hırsızlarıdır. deforme olmuş vücutları ve kocaman gözleri vardır. yeraltı mağaralarında yaşarlar.
  1 ... leto
 4. 4.
  örümcek adam'ın başını ağrıtan nam-ı diğer yeşil cin.
  2 ... rapunzel
 5. 5.
  terimsel karşılığı "çirkin yaratık" olan kelime.
  2 ... rabbit
 6. 6.
  ikinci dünya savaşı sonrasında üzerinde çalışılmış deneysel bir amerikan jeti. battlefield 1942 secret weapons of world war 2'de kullanabiliriz kendisini.

  hatta bu: goblin
  1 ... pyndemonium
 7. 7.
  Latince Gobelinus kelimesinden adını alan Goblinler, Batı Avrupa mitolojisinde çok çirkin, kötü niyetli, yaramaz, sinir bozucu cinler olarak anlatılır.
  ... samsun
 8. 8.
  fantastik hikayelerin genellikle yeşil tenli, çirkinlikte orc'larla yarışan cani ve savaşmaktan fazla bir becerisi olmayan ırkı.
  ... whereismywings
 9. 9.
  orclar* gibi evrenden evrene çeşitlilik gösteren bir ırktır.

  orta dünya'da orclarla aynı türdendir. onları orclardan ayıran göz renkleridir. genelde daha çok okçulukta kabiliyetlilerdir.

  warhammer 40k evreninde orclarla beraber yaşayan ama onlardan kat kat daha küçük olan bir ırktır. orcların ufak tefek icatlarının çoğunu onlar yaparlar. ama yine de bir orca nazaran çok daha güçsüzdürler ve orclar tarafından kolayca katledilebilirler.

  warcraft evreninde ise diğer evrendekilerden çok daha zeki bir ırk olarak karşımıza çıkarlar. azeroth'un gnomelarla beraber en iyi mucitleridirler. öldürülmeleri oldukça zordur. direnmeyi iyi bilirler. kendilerine zarar gelse bile teknoloji ve ticarette çok gelişmiş olan bu ırk elbet intikamını alır. ikinci savaş sırasında trolller ve ogrelerle birlikte orcların yanında yer almışlardır. fakat bu savaştan kayıplarla çıkınca savaşın dışında kalıp ticaret yapmayı daha karlı bulmuşlar ve üçüncü savaşta tarafsız kalmışlardır.
  1 ... somut
 10. 10.
  knight online oyununda maymuna benzeyen yaratık.
  2 -1 ... evilded