1. 1.
  x sunucusu için masaüstü uygulamasıdır. gtk tabanlı olup, açılımı şöyledir: "gnu network model object environment"
  http://www.gnome.org
  ... lync
 2. 2.
  şu anda kullandığım son sürümü 2.18 cillop gibi. çok beğendim. önceki gnome'lerden daha hafif. bir yığın yazılım kurmasını istemezseniz debian ve ubuntu'da sadece base paketini kursanız da olur.

  yaşlı bilgisayarlar için bunun genç bir kızkardeşi var: xfce
  1 ... kerizettin troleybus
 3. 3.
  yeraltında yaşayan, hazinelere bekçilik eden cücelere benzer peri sınıfına da giren varlıklardır. genelde vejetaryendirler ve asla kaygılanmazlar. bazıları muziptir ve insanlara zarar verirler. gnomelar sert hatlı, asla yaşlanmayan ve her zaman kukuleta takan, sakallı adamlar olarak tanımlanırlar.
  1 ... leto
 4. 4.
  GNU Network Object Model Environment, GNU Projesinin bir parçası olarak Unix ve Unix benzeri işletim sistemleri için geliştirilen bir masaüstü ve geliştirme ortamıdır.
  ... hengame
 5. 5.
  aynı zamanda World of Warcraft'da bir ırk. ortalama yarım metre boyları olup, çok tatlı bir gülüşe sahiplerdir. (bkz: wow) (bkz: alliance)
  1 ... xerion
 6. 6.
  wow'daki tatlı ırk, aynı derecede de sinir bozucu.

  üstüne bassanız ölecek 20 santimlik bir varlığın ikide bir stun atarak sizinle resmen alay etmesi pek hayırlı değildir.
  ... karin
 7. 7.
  world of warcaftaki allience bölümündeki en ufak ırktır. Ayrıca sakarlıklarıyla ve çok hızlı konuşmalarıyla bilinirler. Hızlı ve hiç ara vermeden konuşan bir ırktır. En olmadık icatlar icat ederler, ancak bunların nasıl çalıştığını bilmezler ve olmadık kazalara neden olurlar, çok meraklıdırlar. Her gnome a hayatının projesi diye bir görev verilir ve şimdiye kadar icat edilmemiş yeni birşey bulması gerekir. Bunu da hayatta olduğu sürece yapması gerekir aksi takdirde ismi kendi ırkı arasında tanınmaz dışalnır..
  2 ... mellantis
 8. 8.
  world of warcraft evreninde ikinci savaş'ta alliance içinde yer almış olsa da üçüncü savaş'ta kendilerinden ses çıkmamıştır. daha sonra bunu nedeninin kendi içlerinde çıkan bir yıkım olduğu anlaşılır. gnome şehri de yıkılmıştır artık ve kuzenleri olan dwarf'ların şehri olan ironforge'a yerleşirler.
  1 ... somut
 9. 9.
  gnomeregan'ın istilasından sonra, ironforge'a, dwarfların yanına kaçan ve yeni world of warcraft paketi olan cataclysm'de şehirlerini geri alacakları söylenen kısa boylu enteresan bir ırk.
  1 ... warwick
 10. 10.
  Linux dağıtımlarının en sade masaüstü yöneticisi.
  ... serji34