bugün

sanat güneşinin * muhteşem yorum ile seslendirdiği 1983 yılı çıkışlı eskimeyen dost albümünün en güzel parçası. selami şahin bestesidir.rakı sofralarının ve sohbetlerinin bir numaralı parçalarından biridir. uludağsözlük'te parça hakkında ilk entry girmem ise tam bir hayal kırıklığıdır.

(bkz: mp3 dinlerken entry girmek)

sözleri :

gitme sana muhtacım
gözümde nursun başımda tacın
muhtacım!
beni öldür öyle git
yaşamak için senin sevgine muhtacım

muhtacım gözlerine
muhtacım sözlerine
uzattım ellerimi
muhtacım ellerine gitme

şimdi bomboş ellerim
seni çağırır yaşlı gözlerim
muhtacım!

beni öldür öyle git

sensiz bir dünyadayım
gerçekten uzak bir rüyadayım
muhtacım
beni sensiz dünyadan
sonsuz rüyadan uyandırda git
muhtacım

muhtacım gözlerine
muhtacım sözlerine
ruhumu ıstacak
sımsıcak nefesine gitme

gitme sana muhtacım
gözümde nursun başımda tacın
muhtacım
beni öldür öyle git
nerede dinlenirse dinlensin hemen bir içki alemi yapma isteği uyandıran, zeki müren yorumuna kimsenin erişemeyecegi şarkıdır..
ah bu şarkıların gözü kör olsun dedirten şarkılar listesi yapılsa en tepeye konması gereken, insanın içini delip geçen bir şarkıdır.
zeki muren in -e harflerini -ö olarak okuduğu sarkidir. *
evi pırıl yaptığı halde hayatı burnundan getirilmiş temizlikçi kadının, işi bıraktığı anda aklı başına gelen ev sahibeleri tarafından söylenmesi muhtemel replik.
içki olmasa bile, dinlenilirken kendinizi kaptırdınız mı, olası durumlarda, aşk muhabbetiyle birleşti mi bir ufak etkisi yapan, damardan girip, beynin tüm hücrelerine işleyen mükemmel ötesi, selami şahin bestesi, zeki müren'in eşsiz şekilde yorumladığı süper şarkı.. amanın, hastasıyım.. snıf, snıf..
sözleri çok mantıklı insanın içini acıtan hele bir de zeki mürenin o sesi eklendimi mutluysanız bile dünyaya lanet okumanızı sağlayabilecek şarkı**
zeki müren'den dinlediğimiz bir klasik. '83 yılını '84'e bağlayan yılbaşı gecesinde de söylemiş hatta bu da videosu http://www.youtube.com/watch?v=FJIsTDFve4s&NR onlarca ünlü ismin eşliğinde. zeki müren neşe erberk'le, halit kıvanç ajda pekkan'la, erol evgin sezen aksu'yla dans ediyor. güzel günler.
içerken dinlenmesi gereken şarkılardan.
benliğini kaybetmiş, çaresiz aşığı anlatan en güzel şarkılardan biri. tanrı böylelerinin yardımcısı olsun..
istemekten öte, delirircesine muhtaç olmanın çaresizliğini anlatan şarkı. muhtaç olmak; belki ölmemek için, belki delirmemek için, sevdiğinin bir damla sevgisine ihtiyaç duymak. para, mal mülk değil, bir damla sevgi için.

muhtacım gözlerine
muhtacım sözlerine
uzattım ellerimi
muhtacım ellerine gitme.
beni öldür öyle git gibi sıradışı bir cümleyi içinde barındıran enfes şarkı.
oyle mal mal kalip kendinden gecmene sebebiyet veren sarki. baska alemlerde dolanip gelirsiniz bu sarkiyi dinlerken.

"yasamak icin senin sevgine muhtacim"
acizliğin sembolu bir şarkıdır.
kimse kimseye muhtaç değildir ki hem...
hem yaşadığımız şu kahrolası dönemde aşklar 5 güne vardığında "uzun ilişki" sayılabiliyorsa, insanlar sevginin değerini bilmiyorsa ve alabildiğine bencilleşiyorlarsa,
alabildiğine "kendine" dönüyorsa insan ve tüm dışındakileri unutabiliyorsa,
sonuç olarak birini sevmek isterken önüne engeller çıkıyorsa ve koca koca engellerse bunlar,
kimse kimsenin değerini bilmeyip o gün için "ne koparsam kardır" mandalitesi ile hareket edebiliyorsa,
aşkı bel altına indirgeyip, erkekler aldatmayı "ihtiyacım var benim" diyerek meşrulaştırdıklarını zannediyorsa,
aşkın sadece "seks"ten ibaret olduğunu zannedenlerin sayısı geometrik dizi halinde artmaktaysa,
kimse kimseye muhtaç değildir...
ve alabildiğine yalnızdır insan.
kim vardı ki yanımızda hayatımız boyunca ve ölürken kim son nefesimizi paylaşacaktır?
hem acaba son nefesimizi paylaşan insan bunu hakediyor mudur?

ve geriye dönme istediğidir bu şarkı...
günümüzün yavan ve yalan aşklarından, gerçek aşkların olduğu o döneme...
insanların içlerinde kötü niyet barındırmadıkları, bencillik kelimesine tdk'nın sözlüğündeki herhangi bir kelime kadar anlam verdikleri, diğer insanların yaptıklarında art niyet aramadıkları o güzel zamanlara dönme isteği...
meyan adlı grubun muhteşem şekilde coverladığı şarkı. gerçi merhum sanat güneşinin yerini tutmaz ama en azından rock barlarda rahat bir şekilde dinlenebilecek hale gelmiştir.
aşmış bir kemanın olduğu inanılmaz şarkı. gece şu saatlerde gökyüzüne bakıp elde sigara uzaktaki sevgili hayal edilirse etkisi on kat artıyormuş. ben bu gece bunu maalesef gördüm.
zeki müren'in sesinden dinlemenin bir keyif olduğu şarkı.
evin içinde korkunç bir sessizlik vardır. sadece annenizin hıçkırıkları duyulur. hastadır anneniz, ötesi yok.

siz de ağlamak istersiniz. kendinizi parçalamak! ölüme dair hiçbir şey yakışmaz annenize. ne münasebet? ama akmaz gözyaşları! donmuş gibi olursunuz, her yanınız buz keser... yanına gidip annenize sarılmak istersiniz. acılarını, korkularını dindirmek! ama yüzleşmeye yüzünüz yok. kim daha çok parçalanmış görmek istemezsiniz o an...

bir şarkı çalınır kulağınıza. "gitme, sana muhtacım!" arkası gelmez, sonrası yok. kaç yaşında olursanız olun, annenizin sevgisine hep muhtaçsınız işte! "beni öldür öyle git anne" demek gelir içinizden. o yokken bu dünya nasıldır bilmek istemezsiniz ki...

çok acıtan bir şarkıdır bu, çok kanatan. karşılıksız ve sonsuz sevdiğiniz bir insana çaresizce yalvarırken aklınıza gelecek bir şarkıdır. daha ne diyim?

(bkz: entry girerken aglamak)
eski sevgilinizle birlikte geçirdiğiniz son dakikalarda size bu şarkıyı armağan ettiğinde lanet ettiğiniz,kendinizden nefret etmenize neden olabilecek şarkıdır.
ancak arkanızı dönmeden anlarsınız ona o an aşık olduğunuzu. gururunuzu yenip atlayamazsınız kucağına...korkarsınız sizd e ona birgün bu şarkıyı armağan etmekten ve dönüp gidersiniz usulca...
uzun zaman adını anmazsınız ve hiçkimseye ihtiyacım yok dersiniz taa ki karşınıza bu şarkıyı gözlerinin içine bakarak, haykırarak söyleyebileceğiniz biri çıkana kadar...
(bkz: sigara yaktiran sarkilar) * *
içerken dinlenildiğinde küçük rakıyı, büyük rakı haline getiren şarkı.
en iyi zeki müren seslendirmiştir.
1983 trt yilbasi programinda zeki muren'in playback'ten soyledigi sarki, sarki her ne kadar huzunlu olsa da, baba sarkiyi siritarak soylemistir.
bazen insanı bir film sahnesinde hissettirecek parçadır.
şehirler arası bir yolculuk yapıyorsunuzdur. arkanızda sevdiğiniz kişiyi* bırakmışsınızdır. trt fm * * açıktır. nostaljik bu parça duyulur. konuşulmaz. dinlenir.
meyan coveri ile gayet güzel olmuş şarkı.

beni öldür öyle git
yaşamak için senin sevgine muhtacım ...