bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    eskileri hatırlamaya sebebiyet verecek süper bir şarkıdır.. gitarları erkan oğur çalmıstı.
    1 ... hendrix
  2. 2.
    klibi o günler için pek de fena değildir, o abla hala bir çok kişinin ilk aşkıdır.
    1 ... hec
  3. 3.
    mustafa sandal ın satırların birbirleriyle anlam bakımından ilgisi olmayan şarkılarından biridir. müziğin hafif olması ve Mustafa Sandal ın da hafif hafif söylemesi şarkıyı katlanabilir kılmaktadır. bir diğer örneği 'suç bende' şarkısıdır. bazı sözleri ve saçmalık içeren bölgeleri şöyledir.

suç bende,(tamam suç sen de olabilir, ama suçun ne bakalım diğer satırlarda görecek miyiz)
    sever gibiyim,('seviyor muyum, sevmiyor muyum bilmiyorum. aslinda seni sadece sikmek istiyor da olabilirim' demek istiyor)
    gel benim ol da ('bi sikiyim de' diyor)
    rahat edeyim. ('rahatlayayım yoksa mektebe gidicem' diyor)

ee suç nerde, ceza nerde, aşk nerde, duygu nerde. olmuyor mustafa, olmuyor.
    3 -1 ... alafranga
  4. 4.
    mustafa sandal bu sarkıyı 15 yasındayken kaybettigi babasına yazdıgını söylemektedir.
    2 ... karpuzkabugu
  5. 5.
    mustafa sandal ın kanımca en iyi 3 şarkısından biri olan şarkı.

(bkz: iki tas çorba)
    (bkz: denize doğru)
    ... uieat
  6. 6.
    (bkz: Darka)
    ... hendrix
  7. 7.
    mustafa sandal'ın en bi harika parçalarındandır.müziği de ayrı bir hoştur.
    1 ... elendil
  8. 8.
    mustafa sandal ın sevilen nadir eserlerinden biri.
    2 ... doksanüç
  9. 9.
    her ne kadar şarkı çıktığı zamanlarda messenger olayı yoktuysa da mustafa sandal ileri görüşlülüğünü konuşturmuş ve sevgilisine ''gidenlerden bir tek seni bana ekledim'' demiştir. yani söylemek istediği sevgilisini veya hitap ettiği kişiyi msn listesine eklediğidir. binaenaleyh biz o zamanlar bu olayı çözemeyip ''heyoo bir tek seni bana hackledim'' muhabbeti yapsakta perde arkasında olayın aslı budur.
    4 -1 ... shalamar
  10. 10.
    öyle, ya da böyle şukela mı şukela, güzel mi güzel, sevdiceği akla getiren, ya da akıldan çıkarmayan, dinledikçe, insanı dünyanın ulaşılamayacak bir yerlerine sürükleyen on numara şarkı. kendini ifade etmekte, ilginç zorluklar çeken, ya da anlam darlığına girmiş olan mustafa sandal'ın, suç bende, beni ağlatma gibi ender sağlam şarkılarından sadece bir tanesidir;gölgede aynı adlı,hemen hemen hepsi sağlam şarkılara sahip albümün, liste başı şarkısıdır..
    1 ... faidelibilgi