bugün

eskileri hatırlamaya sebebiyet verecek süper bir şarkıdır.. gitarları erkan oğur çalmıstı.
klibi o günler için pek de fena değildir, o abla hala bir çok kişinin ilk aşkıdır.
mustafa sandal ın satırların birbirleriyle anlam bakımından ilgisi olmayan şarkılarından biridir. müziğin hafif olması ve Mustafa Sandal ın da hafif hafif söylemesi şarkıyı katlanabilir kılmaktadır. bir diğer örneği 'suç bende' şarkısıdır. bazı sözleri ve saçmalık içeren bölgeleri şöyledir.

suç bende,(tamam suç sen de olabilir, ama suçun ne bakalım diğer satırlarda görecek miyiz)
sever gibiyim,('seviyor muyum, sevmiyor muyum bilmiyorum. aslinda seni sadece sikmek istiyor da olabilirim' demek istiyor)
gel benim ol da ('bi sikiyim de' diyor)
rahat edeyim. ('rahatlayayım yoksa mektebe gidicem' diyor)

ee suç nerde, ceza nerde, aşk nerde, duygu nerde. olmuyor mustafa, olmuyor.
mustafa sandal bu sarkıyı 15 yasındayken kaybettigi babasına yazdıgını söylemektedir.
mustafa sandal ın kanımca en iyi 3 şarkısından biri olan şarkı.

(bkz: iki tas çorba)
(bkz: denize doğru)
(bkz: Darka)
mustafa sandal'ın en bi harika parçalarındandır.müziği de ayrı bir hoştur.
mustafa sandal ın sevilen nadir eserlerinden biri.
her ne kadar şarkı çıktığı zamanlarda messenger olayı yoktuysa da mustafa sandal ileri görüşlülüğünü konuşturmuş ve sevgilisine ''gidenlerden bir tek seni bana ekledim'' demiştir. yani söylemek istediği sevgilisini veya hitap ettiği kişiyi msn listesine eklediğidir. binaenaleyh biz o zamanlar bu olayı çözemeyip ''heyoo bir tek seni bana hackledim'' muhabbeti yapsakta perde arkasında olayın aslı budur.
öyle, ya da böyle şukela mı şukela, güzel mi güzel, sevdiceği akla getiren, ya da akıldan çıkarmayan, dinledikçe, insanı dünyanın ulaşılamayacak bir yerlerine sürükleyen on numara şarkı. kendini ifade etmekte, ilginç zorluklar çeken, ya da anlam darlığına girmiş olan mustafa sandal'ın, suç bende, beni ağlatma gibi ender sağlam şarkılarından sadece bir tanesidir;gölgede aynı adlı,hemen hemen hepsi sağlam şarkılara sahip albümün, liste başı şarkısıdır..
acıklı şarkıdır. acı olmasa bile yaratır ve koyar. mustafa sandal'dan başkası söylese olmaz bu şarkıyı. tam onun için yapılmış bir şarkıdır. nakaratı yeten şarkıdır. bir garip. evet.
mustafa sandal kişisinin nadir başarılarından biridir. eski sevgiliyi aramaya kadar gidecek sonuçlar doğurabilir.
1996 çıkışlı gölgede aynı albümünden, harika bir melodiye sahip mustafa sandaval şarkısı. tabi kallavi bir kriptolog olduğunu düşündüğüm bu vatandaşın her şarkısında olduğu gibi gene muazzez anlam yüklü ve alakalı sözlere sahiptir ki çözmek için sağlam bir decoder ruhuna sahip olmak gerekir. aynı adam 2 sene sonra aramızda bir top var vs diye bi şarkı da yapmıştır velhasıl.
ha sözleri ziklenmedği vakit, hakkaten çok güzel şarkıdır bu.
bana nedense her zaman yaz aksamlarini, iyi arkadaslari, eski asklari, guzel anilari animsatan; bazen ic burkan, bazen aciyla karisik tuhaf bir sekilde mutlu eden mustafa sandal sarkisi.

belki de mustafa sandal'in en iyi sarkisi..
hem yavas hem hizli, hem neseli hem durgun bir havasi olan mustafa sandal sarkisi. ne sarkiymis be.
10 numara 5 yıldız bir mustafa sandal şarkısı.
"hangisi gerçek mustafa sandal?" sorusunu insanın yüzüne vuran şarkı. daha başka bir sürü şeyi de yüzüne vuruyor insanın da onları açık etmeye lüzum yok. gidenlerden demiş musti vakti evvelinde saygı duymak lazım.
mustafa sandal ın yaptığı en güzel şarkıdır, başka da güzel şarkısı varmıdır bu adamın bilmem.
ogün sanlısoy'un ben albümünden güzel bir şarkıdır.

Güle güle yazık kaldık yarım yarım
Bile bile yarın yok bugün varım
Severek kaybeden çok bak akıl veren bol
Dillere düştüysemde kalkarım
Konuşacak halim kalmadı
Bir anlayan duyan olmalı
Parlak ay ve yıldızlar
Alnıma vuran rüzgar
Haber verin gidenlerden
Dalgalar okyanuslar
Dağları aşmış ormanlar
Haber verin gidenlerden.
(bkz: bir tek seni sevdim)*
artık bir de kardeşi olan şarkıdır. tarkan'ın sen çoktan gitmişsin adlı şarkısı bu şarkının her bakımdan kardeşidir. ikisini de peş peşe dinlemek bir insanın ağlamadan önce yapacağı en son şeyler listesinin başında gelebilir.
ogün sanlısoyun güzel bir şarkısı ama büyük ihtimal unutulup gidecek her şarkısı gibi. bir saydım değil.
mustafa sandal'ın ilk ve eski şarkılarından. ne güzeldir:
"gidenlerden, bir tek seni bana ekledim,
seni deli gibi bekledim gidenlerden..."
90'lardan kalma hoş bir mustafa sandal şarkısı.
geriye kalan can kırıklarıdır.